lt
Koncertai į sąrašą

Muziejų naktis 2017: Oras, žemė, ugnis, vanduo

Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64, Kaunas 2017 05 20 18:00 Internetinis puslapis Renginys nemokamas

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, kviečiame  švęsti paslaptingą, intriguojančią ir pašėlusiai linksmą MUZIEJŲ NAKTĮ! Šiais metais griaunami visi mitai, kad muziejus skirtas tik saugoti eksponatus, sujungiama istorija ir dabartis ir pristatomos 4 KARO STICHIJOS. Stichijas pristatys net 7 kariniai daliniai ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai.

Muziejaus kiemelyje galėsite prisiliesti prie geluonies, kuris gali skaudžiai įgelti priešų orlaiviui, pabūti Oro gynybos bataliono kariais ir pažvelgti į dangų pro naktinio matymo prietaisą, išbandyti termovizorių, pamatyti Karo policijos techniką ir ginkluotę, metalo detektorių, elektroimpulsinį ginklą, teleskopines lazdas, artilerijos pabūklą – haubicą. Karo medikai išmokys jus atlikti dirbtinį kvėpavimą ir su Juozo Vitkaus inžinerijos batalionu pademonstruos sužeisto kario evakuaciją iš mūšio lauko, parodys kaip suteikiama medicininė pagalba. Taip pat kartu su Jūrų skautais surišite tikrą jūrinį mazgą, o Kariuomenės mokykla ir Savanorių pajėgos parodys kokia ištvermė reikalinga norint tapti kariu.

 Tuo tarpu edukatoriai Jūsų lauks muziejuje ir padės 4 KARO STICHIJAS pamatyti per istorinius įvykius. Galėsite sudalyvauti tikrame laivų mūšyje, praskristi su ANBO per Europą ir kartu su draugais pasistatyti savo tvirtovę! O gal esate menininkas ir Jums artimas mados pasaulis? Nenusivilsite! Galėsite pasimatuoti įvairias karines uniformas, nusifotografuoti fotobūdelėje. Įveikusių visas edukacines užduotis lauks staigmenos.

Norite pamatyti visą Kauno panoramą? Turėsite galimybę užlipti į muziejaus kariliono bokštą nuo kurio atsivers kvapą gniaužiantis vaizdas. Pasijautus kariais, išbandžius visus edukacinius žaidimus ir pamačius kaip vystėsi Lietuvos kariuomenės istorija, Jūsų lauks pats triukšmingiausias LINO ADOMAIČIO ir KARINIŲ ORO PAJĖGŲ ORKESTRO koncertas! O vakarą vainikuos viena svarbiausių karo stichijų – ugnis. Išvysite UGNIES ŠOU!

 Renkamės Vytauto Didžiojo karo muziejuje gegužės 20 d., 18 val.

 RENGINIO PROGRAMA (2017 M. GEGUŽĖS 20 D. 18–24 VAL.)

  • 18.00 val. – Renginio pradžiąskelbiančiosXVIII a. pabūklo salvės.
  • 18.00-18.30 val. – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro koncertinė programa.
  • 18.00–21.00 val. – Muziejaus sodelyjeįsikursLietuvos kariuomenės palapinių miestelis. Kariai pristatys savo profesiją, ginkluotę ir ekipuotę, atliks specializuotus pasirodymus. Lankytojų laukia įvairios rungtys.
  • 18.00–20.00 val. – Ekskursija į karilioną.
  • 18.00–22.30 val. – Muziejaus edukatoriai kvies sudalyvauti tikrame laivų mūšyje, praskristi su ANBO per Europą, kartu su draugais pastatyti savo tvirtovę, prisiliesti prie dar nematytų tarpukario ginklų ir puikią nuotaiką įamžinti fotobūdelėje.
  • 21.00–21.30 val. – Vakaro varpų koncertas.
  • 22.30-23.30 val. – ĮspūdingasLINO ADOMAIČIO ir Karinių oro pajėgų orkestro koncertas Muziejaus sodelyje.
  • 23.30-23.45 val. – Ugnies šou.

Dalyviai: Karo policija, Karinės oro pajėgos, Gen. Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2–osios rinktinės, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, jūrų skautija „Divytis“.

 

Skaityti daugiau

taip pat gali patikti

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis

Užsisakyti naujienlaiškį