lt
2020-03-26 į sąrašą

Koronaviruso prevencija: aktuali informacija

Ketvirtadienį nuo pietų Jonavos gatvėje įsikūrusiame Kauno kempinge pradeda veikti pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas.

Kovo  16 d. Lietuvos teritorijoje įvedus karantiną (šiuo metu – iki balandžio 13 d.) keičiasi kasdienis gyvenimas. Žemiau rasite naujausią informaciją, susijusią su koronaviruso prevencija mūsų šalyje.

Į Lietuvą iš bet kurios šalies, bet kokiu būdu grįžtantys tautiečiai privalo save izoliuoti keturiolikai dienų – tai itin svarbi sąlyga siekiant išvengti COVID-19 viruso plitimo. Specialistai pabrėžia, kol nėra vakcinos ar efektyvių vaistų nuo viruso, vienintelis būdas sustabdyti ligos plitimą yra žmonių atsakingumas ir sąmoningumas. Atkreipiame dėmesį, kad visi Lietuvos piliečiai 14 d. laikotarpyje grįžę iš bet kurios užsienio šalies turi užpildyti anketą NVSC internetiniame puslapyje. Jei grįžote į Lietuvos teritoriją lėktuvu ir parskridę užpildėte keleivio kortelę pakartotinai pildyti anketos nereikia, tačiau jei pasiekėte šalį kitomis transporto priemonėmis ir keleivio kortelės pildyti neteko – tai rekomenduojama padaryti kuo skubiau.

Nuo kovo 20 d. Kauno oro uoste pradedamas riboti patekimas į terminalus. Tai reiškia, kad į terminalo vidų bus įleidžiami tik keleiviai, kurie su savimi turės numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu). Svarbus pokytis laukia ir pasitinkančiųjų – jie atvykstančius keleivius galės pasitikti tik lauke. Pasitinkančių laukimo tvarką prižiūrės ir išvykstančių keleivių bilietų tikrinimą dar prieš įeinant į terminalą atliks Lietuvos oro uostų aviacinio saugumo darbuotojai.

Kovo 19 d. nuo pietų Jonavos gatvėje įsikūrusiame Kauno kempinge pradeda veikti pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas. Į tyrimų paėmimo punktą bus galima atvykti tik gavus siuntimą iš Koronos karštosios linijos 1808 specialistų. Atvykę asmenys privalės atlikti pavojingo viruso testą neišlipdami iš automobilio. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Pastarosiomis dienomis iš pavienių kauniečių, privataus verslo atstovų ir įvairių visuomeninių organizacijų Kaunas sulaukia dešimčių pasiūlymų prisijungti prie kovos su nematomu priešu – COVID-19 virusu. Nuo šiol visi norintieji ištiesti pagalbos ranką tai galės padaryti užpildę elektroninę anketą – bit.ly/pilnasgerumo. Kauniečiai kviečiami siūlyti patalpas asmenų saviizoliacijai, įvairias prekes ir paslaugas, gaminti ar pristatyti maistą bei užsiimti kita savanoriška veikla.

Lietuvoje dažnėjant pranešimams apie vis naujus užsikrėtusių koronavirusu atvejus, Kaunas drauge su visa Lietuva jau kelias savaites intensyviai ruošiasi įvairiems scenarijams. Tarp svarbiausių darbų – baigiama tvarkyti trejus metus neeksploatuota ligoninė Kulautuvoje, užtikrintas saviizoliacijai skirtų patalpų poreikis bei vykdoma griežta karantino laikymosi kontrolė. Plačiau apie tai skaitykite čia

Nuo praėjusios savaitės pabaigos policijos pareigūnai kartu su Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistais pradėjo vykdyti intensyvią karantino laikymosi kontrolę. Šiuo metu negali vekti parduotuvės (išskyrus maisto prekių ir vaistines), kultūros įstaigos, kitos klientus gyvai aptarnaujančios institucijos, grožio salonai, sporto klubai, SPA, kino teatrai, barai ir restoranai (tik tiekti maistą išsinešimui ar pristatymui į namus), darželiai, mokyklos, universitetai (tik nuotolinis mokymas). Plačiau apie tai skaitykite čia

Keliaujant miesto autobusais bei troleibusais, prašoma laikytis saugaus atstumo tarp keleivių ir keliauti tik sėdimose vietose. Šiuo metu nėra galimybės įsigyti bilietą iš vairuotojo. Todėl prašome pasirūpinti spaudos kioskuose pildoma kortele arba „Žiogas“ programėle, esant galimybei vykti nuosavu transportu ar pėsčiomis.

Nuo kovo 26 dienos laikinai stabdomas vykimas UAB „Kautra“ vykdomais tarpmiestiniais maršrutais. Dėl nutrauktų reisų keleiviams pinigai už bilietus bus grąžinami įprasta tvarka. Vykimas įmonės tarpmiestiniais maršrutais laikinai stabdomas iki karantino pabaigos. Įmonė toliau tęs keleivių pervežimą priemiestiniais maršrutais Kauno rajone, taip pat Klaipėdos, Alytaus, Druskininkų miestuose. Įmonės valdomos autobusų stotys Kaune, Alytuje, Prienuose, Vilkaviškyje toliau tęsia darbą.

Sustabdžius autobusų maršrutus, ir „Siuntos autobusais“ laikinai nebegali tęsti veiklos. Nuo kovo 25 dienos siuntų terminalai stabdo savo veiklą karantino laikotarpiui. Paskutinės siuntos Kovo 25 ir 27 dienomis 10:00-14:00 UAB „Kautra“ terminaluose bus galima tik atsiimti gautas siuntas. Likusių siuntų išdavimas bus vykdomas tik atnaujinus veiklą. Siuntų saugojimas nebus apmokestintas.

Tarpmiestinis susisiekimas traukiniais išlieka, tačiau gali būti atšaukti kai kurie reisai. Prieš kelionę pasitikrinkite informaciją traukiniobilietas.lt.

Šiuo metu negalima naudotis atviromis vaikų žaidimo aikštelėmis ir lauko treniruokliais. Rekomenduojama vaikų nesivesti į maisto prekių parduotuves.

Jeigu nėra kritinės būtinybės, žmonės raginami likti namuose. Transportu naudotis tik kai būtina apsirūpinti maistu, vaistais, vykstant į gydymo įstaigas ar kitais skubiais ir neatidėliotinais atvejais.

Būtina laikytis asmens  higienos, reguliariai plauti ar dezinfekuoti rankas, vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršius, vengti socialinių kontaktų (rekomenduojamas atstumas nuo kitų žmonių 2 metrai, kontakto trukmė iki 15 min.).

Jei informacijos apie šiandieninę situaciją trūksta Lietuvoje gyvenantiems ar šiuo metu esantiems jūsų draugams ar kolegoms iš užsienio, pasidalinkite su jais šiuo mūsų įkeltu straipsniu. Dėkojame!

Visa oficiali informacija internete: koronastop.lt

Atsakymai į dažniausius kauniečių klausimus: svarbu.kaunas.lt

Savivaldybės ir sav. įmonių paslaugos internetu:  epaslaugos.kaunas.lt

„Pexels“ nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis

Užsisakyti naujienlaiškį