lt
2017-11-08 į sąrašą

Paaiškėjo „Kaunas 2022“ vizualinio identiteto konkurso nugalėtojai

Komisijos pirmininkas Peter Bilak išskyrė laimėjusio pasiūlymo interaktyvumą.

Lapkričio 7 d. paskelbti „Kaunas 2022“ logotipo ir vizualinio identiteto konkurso nugalėtojai, kuriais tapo Rokas Sutkaitis ir jo kolega Julius Seniūnas. Antroji vieta atiteko UAB Rosencrantz & Guildenstern ir Fernanda Salles, trečioji – McCann Vilnius.

Keturis mėnesius trukusiame konkurse dalyvavo menininkai, grafikos dizaineriai, kūrybos ir komunikacijos profesionalų agentūros iš Lietuvos ir viso pasaulio, o dalyvių pateiktus pasiūlymus vertino tarptautinė 9 ekspertų komisija, kurią sudarė Peter Bilak (Nyderlandai), Will Rust (Jungtinė karalystė), Fion Dobbin (Latvija), Gintaras Šeputis, Marius Dirgėla, Viktoras Bachmetjevas, Jūratė Tutlytė, Virginija Vitkienė ir Rytis Zemkauskas (Lietuva). 

1 vieta 01

Dvi dienas trukusio vertinimo metu, komisija išsamiai ištyrinėjo ir aptarė konkurso dalyvių pasiūlymus, kurie viso vertinimo metu liko anonimiški ir paaiškėjo tik lapkričio 7 d., jau išrinkus nugalėtojus. Komisijos narys, filosofas Viktoras Bachmetjevas džiaugiasi, kad konkurse dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kūrėjai: „Europos kultūros sostinės titulas įpareigoja ieškoti naujų kontekstų ir pabandyti į save pasižiūrėti šiuolaikiniame Europos kontekste. – tvirtino V. Bachmetjevas, kurį laimėjęs projektas sužavėjo minimalizmu, šiuolaikiškumu ir lankstumu. Dalyvių buvo prašoma, kad konkursinių pasiūlymų idėjos atsispirtų nuo „Kaunas – Europos kultūros sostinės“ programos misijos ir vertybių, pristatomų konkursinėje miesto paraiškoje. Projekto vadovė Virginija Vitkienė pabrėžė, kad reikalavimai konkurso dalyviams buvo gan griežti: „Norėjome, kad logotipe ir būsimame projekto vizualiniame identitete atsispindėtų pagrindiniai mūsų siekiai: šiuolaikiškumas ir bendruomeniškumas. Taip pat norėjome, kad nebūtų pamiršta vietos specifika ir pagrindinės projekto kryptys: Tempas, Painiava Santaka ir Sąmonė. Laimėjęs pasiūlymas puikiai tai įkūnija ir netgi žengia žingsneliu tolyn. Laikui bėgant jį bus galima modifikuoti ir pritaikyti pačioms įvairiausioms bendruomenėms.“

1 vieta 07

Komisijos pirmininkas Peter Bilak išskyrė laimėjusio pasiūlymo interaktyvumą: „Laimėjusio pasiūlymo dizainas labai paprastas ir minimalus, tačiau idėjine prasme gan sudėtingas, paliekantis bendruomenei interaktyvumo galimybę. Kiekvienas norintis galės papildyti logotipą individualia interpretacija ir taip suteikti jam naujų prasmių.“ Jam antrinęs Will Rust, taip pat pabrėžė, kad laimėjęs logotipo ir vizualinio identiteto pasiūlymas yra „Itin gražus ir vykęs bandymas į projektą įtraukti ir bendruomenę, suteikiant jai galimybę prisidėti prie nuolatinio logotipo kitimo.“

1 vieta 04

Laimėjęs Rokas Sutkaičio ir Julius Seniūno pasiūlymas pakeis iki šiol konkursiniam programos etapui sukurtą laikinąjį logotipą ir bus skirtas „Kauno – Europos kultūros sostinės“ programos sklaidai 2017-2023 m. laikotarpiu. Konkurso laimėtojai galės džiaugtis ne tik jų sukurtam vizualiniam identitetui suteikta galimybe reprezentuoti projektą, bet ir piniginiu 9900 eur. atlygiu.

www.kaunas2022.eu

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis