lt
2019-09-26 į sąrašą

Pristatytas kultūros prieinamumo gidas „Kaunas visiems“

Tai pirmasis tokio pobūdžio leidinys, skirtas kultūros organizacijoms, objektų valdytojams ir renginių organizatoriams, siekiant kultūros objektus ir renginius padaryti prieinamesnius visoms visuomenės grupėms.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa „Dizainas laimei“ pristato kultūros prieinamumo gidą „Kaunas visiems“. Tai pirmasis tokio pobūdžio leidinys, skirtas kultūros organizacijoms, objektų valdytojams ir renginių organizatoriams, siekiant kultūros objektus ir renginius padaryti prieinamesnius visoms visuomenės grupėms, o ypač – specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.

„Prieinamumas – tai situacija, kai kiekvienas žmogus gali naudotis infrastruktūra, paslaugomis ar įrengimais bei savarankiškai, saugiai ir patogiai įsitraukti į veiklas. Įsivaizduokime, kad Kaunas ir Kauno rajonas yra atviras, patogus ir draugiškas visiems, kad čia visi gali daryti tai, kas jiems patinka ir leidžia jaustis laimingais. „Kaunas visiems“ – tai gilinimasis į prieinamumo kultūros poreikį, svarbiausių sąvokų apibrėžimas, patarimai ir naudingos nuorodos, kad mieste ar rajone vykstantys kultūros renginiai ir lankomi objektai būtų prieinami jauniems ir vyresniems, sveikiems ir turintiems negalią, miesto gyventojams ir atvykusiesiems“, – sako „Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė ir viena iš leidinio autorių dr. Jūratė Tutlytė.

J.Tutlyte

J.Tutlytė. „Kaunas 2022“ nuotr.

Šiandien vieni su kitais mes bendraujame ženklais ir simboliais, mums informacijos reikia greitai, aiškios ir nesunkiai pastebimos. Ypač jos reikia tiems žmonėms, kurie neturi daug laiko, sveikatos, ir galimybių skirti aplinkos tyrinėjimui. Todėl „Kaunas 2022“ iniciatyva, dizaino agentūra „Critical“, papildant šį gidą, Kaunui ir kitiems Lietuvos miestams sukūrė universalią ženklinimo sistemą, suteikiančią informaciją apie pastatų, renginių, kultūros ir turizmo objektų prieinamumą žmonėms su negalia ir (ar) kitais specialiais poreikiais.

„Objekto charakteristikos žymėjimas yra aktualus dviejuose etapuose: kelionės planavimui ir apsilankymo objekte metu. Planuodami kelionę įvairius poreikius turintys žmonės, ieško informacijos, ar apskritai galės jame apsilankyti, o jei galės, ko tikėtis atvykus. Antrame etape žmonės ieško orientavimosi erdvėje pagalbos, tad ženklai tampa nukreipiamieji“, – sako dizaino agentūros „Critical“ strategas, dizaino fasilitatorius Jonas Liugaila.

Taip pat ženklų kūrimo metu buvo atrastas ženklų kabinimo aukštis, kad ženklų tekstas būtų gerai matomas ar perskaitomas tiek stovinčiam, tiek sėdinčiam neįgaliojo vežimėlyje,tiek aklajam, tiek silpnaregiam ir tik kontrastingą vaizdą matančiam žmogui.

Sukurta ženklų sistema – nuosekli, universali, lengvai adaptuojama ir realizuojama, pagrįsta universalaus dizaino principais. Joje – apie 40 naujausių tarptautinių ženklų, rodančių kultūros ir turizmo objektų prieinamumą ar jų ribotumą. Suvienodinta ir vienu stiliumi sutvarkyta ženklinimo sistema bus atvira visuomenei, ją naudoti bus galima pagal iš anksto pasiūlytas taisykles ir reikalavimus.

Prieinamumo gidą „Kaunas visiems“ galima atsisiųsti čia.

„Kaunas 2022“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis