į sąrašą

Dvaro pirtis

L. Lekavičiaus g. 2 LT-56337 Rumšiškės +370 698 33 219 dvaropirtis@gmail.com http://dvaropirtis.lt/

Dvaro pirtis – tikriems garo ir vantos gurmanams! Čia turiningai praleisite laiką su šeima, draugais, bendradarbiais. Nepakartojamus įspūdžius ir pojūčius garantuojame! Pirtininkai supažindins su lietuviškos pirties tradicijomis, pertraukėlių metu erdviame priepirtyje susėdę aplink ąžuolinį stalą galėsite bendrauti, skanauti vaistažolių arbatos. Priimamos įvairaus dydžio grupės (iki 20 žmonių) tiek savaitgaliais, tiek darbo dienomis. Su savimi turėkite bent du didelius rankšluosčius, šlepetes, gaivių gėrimų ir užkandžių. Jei neturite pirties kepurės, paskolinsime.

Mūrinė Dvaro pirties krosnis yra dviejų kamerų, abi kūrenamos iš garinės pusės. Virš pakuros ant keraminių sijų sukrauti akmenys. Tokiu būdu ugnis tiesiogiai juos kaitina – taip pat, kaip dūminėje pirtyje. Pakura aukšta, todėl akmenys visuomet yra karščiausioje liepsnos vietoje ir įkaista iki raudonumo. Garas pilamas pro mažas dureles, esančias priekinėje krosnies sienoje. Krosnies korpusas yra dvigubas, sumūrytas taip, kad viduje esantis karščiui atsparių plytų kontūras neturi jokių sąsajų su išoriniu kontūru.

Krosnis sveria apie 8 tonas, į ją telpa dvi tonos akmenų.  Didelė krosnies masė  leidžia mėgautis švelnia šiluma ne vieną dieną: garo vanojimui užtektinai būna ir kitą dieną, o šilumos pakanka keletui dienų net žiemą. Storos krosnies sienos nebūna labai karštos, tad pirtyje būti gera. Be to, šios krosnies sukuriamas mikroklimatas itin tinkamas kokybiškam vanojimuisi vantomis, veido bei kūno šveitimo procedūroms, grožio kaukėms. Dvaro pirties krosnis sumūryta beveik taip pat, kaip tai buvo daroma XVII – XVIII amžiuje. Skiriasi tik  plytų forma ir kai kurios medžiagos.

Skaityti daugiau

taip pat gali patikti

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis