į sąrašą

PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS BIBLIOTEKA - MUZIEJUS

S. Daukanto g. 25, Kaunas +370 687 72805 adamkuslibrary@gmail.com http://adamkuslibrary.lt/ Suaugusiems - 2,00 EUR, studentams, senjorams, moksleiviams - 1,00 EUR; trečiadieniais lankymas nemokamas Liepos ir rugpjūčio mėnesiais kviečiame iš anksto susitarti dėl apsilankymo laiko.
Rugsėjo – birželio mėnesiais laukiame Jūsų nuo I - V 10 – 16 val.
Atskiru susitarimu ekspoziciją galite aplankyti ir kitu laiku.

VŠĮ „Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus“ kuriamas pagal JAV nusistovėjusias buvusių šalies prezidentų palikimo saugojimo ir sklaidos formas. JAV prezidentams nustojus eiti pareigas, steigiamos jų vardo prezidentinės bibliotekos (angliškas terminas presidential library), kurioms yra perduodami visi prezidento veiklos archyvai. Čia kaupiamas su asmenybės veikla susijęs istorinis paveldas, įrengiamos ekspozicijos, vyksta vieši renginiai. Daugeliu atvejų šių įstaigų iniciatoriai yra prezidentų rėmėjai ir bendražygiai.

Kaune gimęs ir augęs, Prezidentas Valdas Adamkus yra didelis šio miesto patriotas. Simboliška, kad VŠĮ „Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus“ įsteigta būtent čia. Neabejojame, kad ji taps Kauno istorinės atminties saugojimo ir plėtros centru, svarbiu ne tik šiam miestui, Lietuvai, bet ir Pasaulio lietuviams.

Kurdami Valdo Adamkaus prezidentinę biblioteką, siekiame atskleisti ne tik Prezidento Valdo Adamkaus asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose aplinkybes, bet nutiesti paralelę tarp asmenybės likimo ir valstybės istorijos, parodyti, kaip vieno žmogaus gyvenime atsispindi mūsų tautos ir valstybės XX a. istorinės pervartos, Nepriklausomybės atgavimo, valstybės kūrimo ir augimo pastangos.

Skaityti daugiau

taip pat gali patikti

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis