lt

Pristabdyk ir pamatyk

KaunasIN Pristabdykirpamatyk


Sveiki sveiki, rudenėjančio Kauno gyventojai ir svečiai,

Renginių ciklas „Pristabdyk ir pamatyk“ rudenį Kaune kviečia pasitikti lėčiau ir dar labiau kaunastiškai. Tikimės, kad nuo rugsėjo 15 iki spalio 25 d. Pasaulinės turizmo dienos ir Europos judumo savaitės proga vyksianti iniciatyva miestiečius ir miesto svečius paskatins po miestą judėti tvariau, atrasti gamtiškuosius jo kampelius, šiek tiek stabtelėti  ir pažinti Kauną dar kitaip.

Kartu su partneriais parengėme stulbinančią įvairovę veiklų, kuriomis siekiame skatinti miestiečius ir miesto svečius Kauną patirti tvariai ir sąmoningai – pristabdžius tiek automobilio greitį, tiek ir gyvenimo tempą. Apsidairyti aplinkui ir pamatyti ir pasidžiaugti Kaunu kaip žalia, žydinčia ir įtraukia erdve, kur žmonės patys įgyvendina iniciatyvas, dėl kurių miestas tampa atviras, draugiškas ir žalias pačiomis geriausiomis šio žodžio prasmėmis.

 

LĖTAI IR KAUNASTIŠKAI

„Pristabdyk ir pamatyk“ žingsnių iššūkis | 2023 m. rugsėjo 15 d. - spalio d. 15

„Kaunas IN“ kartu su #walk15 organizuojamas žingsnių iššūkis, kurio metu kiekvienas, atėjęs į Kauno turizmo informacijos centrą (TIC), pasiėmęs kaunastišką žemėlapį ir surinkęs 100 000, 200 000 ar 300 000 žingsnių, gaus kaunastiškus prizus. Išankstinė registracija į iššūkį startuoja rugsėjo 14 d., o skaičiuoti žingsnius programėlė pradės nuo rugsėjo 15 d. Dovanų skaičius ribotas, tad organizatoriai ragina nedelsti ir pasivaikščiojimų neatidėti paskutinei akimirkai.

Junkitės prie iššūkio sekdami šią nuorodą savo mobiliajame telefone: Pristabdyk ir pamatyk žingsnių iššūkis

Nuoroda


„Žali ir tuo patenkinti“ nuotraukų konkursas | 2023 m. rugsėjo 15 d. - spalio 1 d.

Žygiuojantys ir ne tik, kviečiami į kuprinę įsimesti ir fotoaparatą ar mobilųjį telefoną – iki rugsėjo 27–osios, Pasaulinės turizmo dienos, visi, užfiksavę žalią, tvarų poilsį Kaune ir atsiuntę nuotraukas el. paštu turizmas@kaunasin.lt, dalyvaus nuotraukų konkurse „Žali ir tuo patenkinti“. Konkursas vyks feisbuko paskyroje „Kaunastika“, o daugiausia balsų surinkusių nuotraukų autoriai bus išrinkti ir apdovanoti specialiais prizais spalio 1 d.


 Kaunastiški pasivaikščiojimai | 2023 m. rugsėjo 27 d. 

 „Kaunas IN“ organizuoja nemokamus Kaunastiškus pasivaikščiojimus, kurių metu bus galima ne tik patyrinėti miestą, bet ir paragauti „Vero Cafe“ sukurtos kaunastiškos kavos ar išbandyti „Two Senses“ paruošto kaunastiško kokteilio. Patyriminės ekskursijos nemokamos, tačiau reikalinga išankstinė registracija. 

2023 m. rugsėjo 27 d. 12:00 val. Kaunastic pasivaiksčiojimai. Daugiau apie ekskursiją: Facebook. Registracija į ekskursiją baigta.

2023 m. rugsėjo 27 d. 18:30 val. Gatvės meno perlai. Daugiau apie ekskursiją: Facebook. Registracija į ekskursiją baigta.


Kaunastiškas žygis su „Camino Lituano“ | 2023 m. rugsėjo 30 d. 

Patyrusiems žygeiviams arba ieškantiems didesnio iššūkio „Kaunas IN“ kartu su „Camino Lituano“ parengė 15 kilometrų Kaunastišką žygį. Jo maršrutas tęsis nuo Raudondvario dvaro iki Kauno turizmo informacijos centro (Laisvės al. 36), o visi atstumą įveikę dalyviai gaus antspaudus į Piligrimo pasus. Neturintys paso jį galės įsigyti žygio metu. Žygis vyks nemokamai, tačiau  reikalinga išankstinė registracija. Daugiau apie žygį: Facebook

Registruotis


„Pristabdyk ir pamatyk“ susitikimų ciklas | 2023 m. spalio 4, 11, 18, 26 dienomis

Spalio 4 d. prasidės susitikimų serija, kurios metu, iki spalio 26 d., Kauno TIC vyks pokalbiai su kauniečiais meno, kultūros, kino atstovais. Tarp susitikimų serijos pašnekovų – ir architektūrinio paveldo puoselėtojai, meno kolekcininkai, „Art Deco“ bei „Amsterdamo mokyklos“ muziejų įkūrėjai Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius, menininkė, vietokūros praktikė Evelina Šimkutė, tvarumo kūrybininkė, jaunimo mentorė ir fasilitatorė Sandra Galdikaitė. Visi renginiai nemokami, tačiau bus reikalinga išankstinė registracija – kad žinotume, kiek kavos puodelių paruošti laukiant jūsų.

Spalio 4 d. 17 val. | Susitikimas su architektūrinio paveldo puoselėtojais Karoliu Baniu ir Petru Gaidamavičiumi | Registracija

Spalio 11 d. 17 val. | Susitikimas su vietokūros praktike Evelina Šimkute ir tvarumo kūrybininke Sandra Galdikaite | Registracija

Spalio 18 d. 17 val. | Susitikimas su Kauno filmų biuro vadove Goda Gajauskaite | Registracija

Spalio 26 d. 17 val. | Susitikimas su režisieriumi Gyčiu Padegimu | Registracija

Nuoroda 


VAŽIUOJAM IR GROŽIMĖS

Bolt | Nemokamos kelionės paspirtuku | 2023 m. rugsėjo 22 d. 

Visoje Lietuvoje Pasaulinę dieną be automobilio „Bolt“ savo programėlėje iš viso paslėps net 1000 nemokamų paspirtukų. Tą dieną paspirtuką išsinuomavusiems klientams malonia staigmena gali tapti nemokama kelionė „Bolt“ paspirtuku! Nemokami paspirtukai programėlėje nebus specialiai pažymėti. 

Informacija bus skelbiama „Bolt“ socialinių tinklų paskyrose.

Nuoroda


 MAINOM IR SUŽINOM

Kauno menininkų namai | Nemokama drabužių mainų ir atiduotuvių platforma moterims „Giver Tag“ | 2023 m. spalio 12 d. 

Drabužių mainytuvės ir edukacija/ dirbtuvės su tvarios mados dizainere Olesia Les bei lėtos mados puoselėtoja Auguste Barbora (Dressedherring).

Visas ir visus kauniečius kviesime į „Giver Tag“ organizuojamas drabužių mainytuves-atiduotuves Kauno menininkų namuose – nesvarbu, ar pasikeitė Jūsų dydis, stilius, grožio suvokimas – jei drabužis netarnauja Jums, jam reikia rasti naują šeimininką arba suteikti jam naują šansą jį atnaujinant! 

Kauno menininkų namai
Giver Tag puslapis,  Facebook ir Instagram 


Kauno menininkų namai | „(Ne)turiu ką apsirengti!“ by Sekūnda | 2023 m. spalio 7d. 13–17val.

Ne kartą esame girdėję šią frazę iš savo mamos, sesės, dėdės, bendraklasio ar kolegos, nors atidarius jų spintos duris, lentynose pūpso krūvos jau ilgus metus nenešiotų rūbų. Tvarumo dirbtuvės „Sekūnda“ kviečia prasivalyti spintą ir prikelti savo senus drabužius antram gyvenimui! Iniciatyvą palaiko: BĮ Kauno menininkų namai.

Kauno menininkų namai


VAIKŠTOM IR SUŽINOM 

9 ZUIKIAI | Pojūčių žygiai urbanizuotose teritorijose | Iniciatyvos metu galima užsisakyti 

Fasilituojame pojūčių žygius ir ryšio kūrimo seansus urbanizuotose teritorijose. Jų metu metu įveikliname visus 6-is pojūčius. Padedame pastebėti ir pajausti, kokios unikalios gamtinės materijos ir oazės egzistuoja kiekviename mieste. Šie žygiai ir seansai yra apie kiekvieną iš mūsų: santykį su aplinka, gamta, savo prigimtį. Žygiai pritaikomi individualiems dalyvių poreikiams ir interesams. Nesvarbu, ar esate draugų grupė, kolektyvas ar turistų grupė ieškanti unikalios, permainingos patirties per gamtą mieste. Maršrutus sudarome ir fasilituojame lietuvių ir anglų kalbomis, 8-35 žm. grupėms vienu metu.  1.Pojūčių žygis miesto upės krantais (5, 10, 20 km). 2. Pojūčių žygis „Gamtos materijos mieste“ (5, 10, 20 km). 3. Ryšio kūrimo seansas per 6-is pojūčius.

Nuoroda


 Kauno apskrities viešoji biblioteka | Ekskursija „Pasivaikščiojimas po istorinę V. Putvinskio gatvę“ | 2023 m. rugsėjo 21 d. 17 val.

Nemokamos ekskursijos metu bus pristatyta V. Putvinskio gatvės istorija, aptariami daugelis šioje gatvėje stovinčių pastatų, paminimi joje gyvenę žymūs žmonės, pasidalinama kauniečių atsiminimais apie šią gatvę.

Nuoroda


Kauno tvirtovės parkas | Ekskursijos Kauno tvirtovės fortuose | 2023 m. rugsėjo 15, 20, 21, 27, 28 dienos.

2023.09.16. - Europos paveldo dienų renginys ,,Gyvasis paveldas: Plytinės g. 15''. Nuoroda į renginį 

2023.09.20. - Ekskursija Kauno tvirtovės IV forte. Nuoroda

2023.09.21. - Ekskursija Kauno tvirtovės I forte. Nuoroda

2023.09.27. - Ekskursija Kauno tvirtovės I forte. Nuoroda

2023.09.28. - Ekskursija Kauno tvirtovės IV forte. Nuoroda 


Kultūros dirbtuvė | Pasivaikščiojimai po Šilainių mikrorajoną kartu su profesionalia menininke Evelina Šimkute - trimis maršrutais | 2023 m. rugsėjo 17 d. 13 val., rugsėjo 24 d. 13 val., spalio 1 d. 13 val.  

Pasivaikščiojimai kartu su profesionalia menininke Evelina Šimkute po naujausią ir neužbaigtą, sovietmečių pradėtą statyti, Šilainių mikrorajoną Kaune. Nepraleiskite progos pamatyti šią vietą menininkės akimis. Pasivaikščiojimai vyksta visais metų laikais, trimis skirtingais maršrutais, po kurių Šilainius matysite kitaip! Trukmė: 1,5-2 val. Maršrutų ilgis: 2,5-3 km. Maršrutas: Kūrybiškumo ženklai viešose erdvėse. Kartu pamatysime šios miegamojo rajono dalies (pirmi – antri Šilainiai) paveldą, prisiliesime prie svarbiausių profesionalaus ir mėgėjiško meno kūrinių. Matysime gatvės meno pavyzdžius, profesionalaus meno ir mėgėjiškas skulptūras, tipografijos sprendinius, vietokūros elementus, architektūros detales ir tarpdisciplininio meno kūrybą. Patirsime kaip viešas erdves kuria ir jomis naudojasi skirtingo amžiaus šilainiškiai. Nuo šiol viešas erdves matysite kitaip! Maršrutas: Miesto kraštovaizdžio evoliucija. Pasivaikščiojimo metu keliausime pro ketvirtą Šilainių dalį, pasieksime Pirmojo pasaulinio karo paveldo objektą – VIII fortą, kuriame įsikūrę Šilainių sodai. Šiltuoju sezono metu apsilankysime forto požemiuose, išgirsime bendruomeninių sodų istoriją ir prisiliesime prie menininkų  3  sukurtų objektų iš vietoje rastų šiukšlių. Skindami mėtas arbatai sužinosime apie šios vietos iššūkius bei vykstančius pokyčius. Maršrutas: Linkuvėlė. Kas vyko dabartinių Šilainių teritorijoje, prieš daugiabučių statybą? Šio pasivaikščiojimo metu patirsime sparčiai besikeičiančią Šilainių dalį Mosėdžio g., išgirsime pasakojimų apie vietos gyventojus ir jų išmonę bei kūrybiškumą. Apsilankysime Linkuvos dvaro teritorijoje ir tyrinėsime ten esančias skulptūrines kompozicijas.

Registracija


MOKOMĖS IR ŽINOM

Kauno menininkų namai | Nemigos klubas | Ryšiai  psichikos sveikatos menų festivalis | 2023 m. rugsėjo 27 – spalio 9 d. 

Festivalis yra skirtas nagrinėti psichikos ir kūno santykius, nerimo problematiką jaunimo grupėse. Kaip siejasi nerimas ir tam tikri kūno rodomi simptomai ir kokios priemonės gali padėti pakelti nerimą. Pagrindinis socialinis projekto fokusas - žemas jaunimo su psichikos sveikatos sunkumais ir (ar) negaliomis ir jų aplinkos psichikos sveikatos raštingumas bei paplitusi psichikos ir elgesio sutrikimų stigma, žinių trūkumas kaip padėti sau ir kitam.  Nemigos klubo principas  KMN galerijos erdvė įrengta interaktyvi paroda-klubas, šioje erdvėje vyksta didžioji dalis veiklų, nevykstant veikloms lankytojai gali individualiai apžiūrėti/kurti/patirti su vykusiomis veiklomis susijusius objektus, paklausyti diskusijų įrašų.

Kauno menininkų namai


Kauno menininkų namai | Rendez-vous: Kauno queer takais | 2023 m. spalio 13 d. 18 val.

„KAUNAS YRA KAUNAS? Redakciją pasiekė žinia, jog ir Kaune atvėrė duris kavinė gėjams. Nuvykome patikrinti. Deja, kavinės šeimininkas vos ne klūpom maldavo šio fakto negarsinti. Ką gi – negarsinam: pogrindis yra pogrindis ir čia būtina konspiracija.” - 1994 metais skelbė laikraštis gėjams ir jų draugams „Naglis”.  Koks buvo dešimtojo dešimtmečio queer Kaunas? Kur gyveno, dirbo ir lankėsi neheteroseksualūs kauniečiai? Kaip jie susipažindavo ir kaip jautėsi viešumoje? Ekskursijos metu žvelgsime į Kauną homoseksualumo dekriminalizavimo laikotarpiu. Laukiame ne tik smalsuolių, bet ir amžininkų, kurie galėtų prisidėti pasakojimais ir patirtimis iš šio dinamiško ir konspiracinio periodo.  xxx  Projektu „Nepadorūs vakarai“ siekiama sukurti erdvę seksualumo diskurso kaitos analizei kultūros kontekste 10-ajame dešimtmetyje. Antrojoje projekto dalyje „Naglis“ siekiama tyrinėti tuo metu besiformuojančią queer kultūrą ir jos socialinės aplinkos santykius šalyje ir regione. „Nepadorūs vakarai. Naglis“ programą sudarys plačiaformatė 8 renginių programa (performatyvūs skaitymai, performatyvi ekskursija, paroda, videomeno programa, performansų vakaras-vakarėlis) su kuratoriais/ėmis, tyrėjais/omis ir menininkais/ėmis iš Baltijos šalių ir Rytų Europos regiono.  Projekto kuratoriai: Agnė Bagdžiūnaitė, Edvinas Grinkevičius  Projekto komunikacija: Skaistė Kiaurynaitė-Beniušė, Darius Matonis  Projekto dizainas: Kornelija Zizaitė  Projekto partneriai: Asociacija „In corpore“, VšĮ „http://Artnews.lt “  Projektą „Nepadorūs vakarai. Naglis“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kauno menininkų namai


Kauno menininkų namai | Moments of Solace. Vietnam 2023, April. Guoda Gelažauskaitė | 2023 m. rugsėjo 21 d. 18 val. 

Menininkė ir keliautoja Guoda Gelažauskaitės pristatys šių metų savo solo kelionę po Vietnamą, kurios metu meditavo, ieškojo vidinės harmonijos bei dvasinės ramybės. Balandžio mėnesį jos objektyvas užfiksavo ne tik nuostabią Vietnamo gamtą, bet ir vietos žmonių gyvenimus.  Menininkė kvies bent trumpam atitrūkti nuo kasdienybės ir pasinerti į Vietnamo kuriamą  vidinę tylą ir grožį. Parodos pristatymo metu lankytojai taip pat galės sudalyvauti vietnamietiškų skanėstų dirbtuvėse ir pasiklausyti koncerto.  Organizatoriai pasilieka teisę tikslinti ir keisti programą.

Kauno menininkų namai


 Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas | „Kalbų lagaminas“ | 2023 m. spalio 11 d. 13-15 val.

Tikras keliautojas turi būti tinkamai pasiruošęs: tiek turėti reikiamus daiktus, tiek mokėti užsienio kalbų, kad galėtų susikalbėti, bendrauti. Trumpų kalbų pamokėlių metu dalyviai mokysis pagrindinių žodžių / frazių įvairiomis kalbomis bei žais žaidimą – pakuos savo „kalbų lagaminą“. 

K. Donelaičio g. 52, pirmo aukšto fojė

Nuoroda

Tinklapis, Facebook


 Maironio lietuvių literatūros muziejus | Orientavimosi žaidimas „Literatūra – vẽža“ | Užsakoma iniciatyvos metu

Iniciatyva trunka tiek kiek oras leidžia važinėtis dviračiais ir paspirtukais. 

Nuoroda


 LASS pietvakarių centras | Pojūčių turizmas „NeRegĖjimo galia“ | Pagal susitarimą

Pojūčių turizmas NeRegĖjimo galia“  tai unikali, iki šiol dar nei Lietuvoje, nei užsienio šalyse nevykdyta edukacija, pasivaikščiojimas su gidu neregiu skirtingomis miesto erdvėmis, dėvint užtamsintus akinius, bei naudojantis baltosiomis neregio lazdelėmis. Tai ne tik galimybė pažinti Kauną kitaip, bet ir kitaip atrasti save, supančią aplinką. Galimybė susipažinti ir pažinti šalia esantį žmogų, jo pasaulį pasitikėti juo, suprasti, kad neregys gali rodyti kelią ir tapti empatiškos visuomenės kūrėju. Pasivaikščiojimo maršrutas vyksta keliose skirtingose miesto erdvėse. Žygis su neregiu prasideda Ąžuolyno parke. Čia galima išgirsti paukščių balsus, apžiūrėti augančius ąžuolus, ausis apsipranta prie ramesnio miesto pulso, galima pasisemti ramybės ir gamtos jaukumo. Miesto aktyvumas  kita mus supančios aplinkos dalis, tad  kelionę tęsiama šalia judrios miesto gatvės – nusileidžiama Parodos kalnu. Šioje atkarpoje miesto gyvenimas atsiskleidžia garsų intensyvumu ir jų gausa. Trečias kelio etapas – Laisvės alėja. Žmonės, dviračiai, paspirtukai ir kavinių šurmulys – dar viena miesto erdv, pilna skirtingų nuotaikų, garsų, kvapų ir, kartais, iššūkių. Čia ieškoma grindinyje paslėptų ojektų, lytėjimu susipažįstama su Soboru. Patyriminę kelionę vainikuoja laikas praleistas kavinėje. Tamsoje išgertas arbatos puodelis, pasidalinimas praeito žygio įspūdžiais – atveria kelią į bendrystę tarp neregio ir matančiojo. Svarbiausia, kad visos kelionės metu keliaujama su gidu neregiu, kuriam nėra nepatogių klausimų, tad iš pirmų lūpų galima suprasti , koks yra gyvenimas tamsoje ir patikėti, kad Kelią gali rodyti Neregys. 

Nuoroda


 BĖGAM IR PALAIKOM

Benu vaistinė | Pink Run su Benu | 2023 m. spalio 1 d. 

Spalio 1 dieną susitikime rožinio kaspino paramos bėgime „PINK RUN su BENU“!!! Jau 10-ąjį kartą kviečiame bėgti už tas, kurias mylite. Paskatinkime moteris drąsiau dalyvauti krūties vėžio prevencijos programose ir palaikykime visas, kovojančias su šia liga. Renginio metu surinktos lėšos bus skiriamos sergančių moterų draugijoms „Alma“ ir „Eivena“. Rinkitės vieną iš norimų distancijų ir registruokitės: ‣ 600 m vaikų bėgimas, ‣ 5 kilometrų distancija, ‣ 10 km distancija. „PINK RUN su BENU“ distancijos nesunkiai įveikiamos, nes svarbiausia būti drauge šventę kuriančia bendruomene. Mūsų ilgametė tradicija – bėgti pasipuošus spalvingais kostiumais ir aksesuarais. Rožinis kaspinas teišreiškia tavo palaikymą ir padrąsinimą moterims.

Nuoroda


 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras | Dviračių orientavimosi žaidimas | 2023 m. rugsėjo 20 d.

Rugsėjo 20 d. vyks dviračių orientavimosi žaidimas, kurio metu, dalyviai kartu su savo komandomis bus skatinami atrasti naujas Kauno miesto vietas. Būtina išankstinė registracija.

Nuoroda Judėk sveikai, Nuoroda Kauno sveikatos biuras


Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras | Judėk sveikai treniruotės | 2023 m. rugsėjo 18 d. ir 22 d. 

Skirtingos nemokamos treniruotės įvairiose Kauno miesto vietose.

Nuoroda Treniruotės, Nuoroda Judėk sveikai


Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras | „Sveiki senjorai“ treniruotės | 2023 m. rugsėjo 18 d. ir 22 d. 

Įvairios senjorams skirtos treniruotės Kauno mieste. 

Nuoroda


Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras | Iniciatyva „Pasitikrink žinias ar esi tvarus kaunietis“ | 2023 m. rugsėjo 22 d. 

Bus paviešintas egzaminas viešojo transporto stotelėse, Kauno VSB svetainėje ir facebook puslapyje, „Pasitikrink žinias ar esi tvarus kaunietis“ egzamine bus klausimai susiję su darniu judumu ir tvarumu. Atsakyti galės asmenys nusiskanavę QR kodą.

Nuoroda Facebook, Nuoroda Kauno sveikatos biuras


 

Už pateiktos informacijos apie teikiamas paslaugas, nuolaidas ir dovanas teisingumą atsakingos ją pateikusios organizacijos.

 

Nėra rezultatų

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis