į sąrašą

Atvykimas į Kauną

Kaunas, antras pagal dydį Lietuvos miestas, yra įsikūręs šalies centre ir dviejų didžiausių Lietuvos upių santakoje! Pateikiame patogiausius būdus atvykti į Kauną ir keliauti po Kauno miestą.

 

Atvykimas į Kauną

Automobiliu

Į Kauną automobiliu galima patogiai atvykti iš Rygos, Varšuvos, Vilniaus, Klaipėdos ir kitų aplinkinių miestų. Kauno centrinėje dalyje mokestis už automobilių stovėjimą taikomas kasdien nuo 8 iki 24 val. arba nuo 8 iki 20 val. Valstybinių švenčių dienomis ir švenčiant Kauno miesto dieną mokestis netaikomas. Atsiskaityti už automobilių stovėjimą galite naudodamiesi Unipark programėle, bekontakte banko kortele arba euro monetomis. Daugiau apie automobilių stovėjimą Kaune rasite: https://parkavimaskaune.lt/

PN 008

Visi keliai veda į Kauną! A. Aleksandravičiaus nuotrauka

 

Autobusu

Kauno autobusų stotis yra viena moderniausių regione – ji ne tik puikiai atrodo nuotraukose, bet ir veikia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, o laukiantiems tarpmiestinių ir tarptautinių autobusų siūlo daugybę pramogų. Kartkartėmis čia rengiami džiazo koncertai ir kino seansai – jums tikrai pasisekė, jei pateksite į vieną iš jų! Tarpmiestinius ir tarptautinius autobusų maršrutus aptarnauja „Kautra“, „Eurolines“, „Ecolines“, „Flixbus“, „Toks“ ir „Lux Express“. Patikrinkite tvarkaraščius ir įsigykite bilietus internetu. Autobusų stotis yra netoli miesto centro - iki Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (dar vadinamos Soboru), vieno iš Kauno orientyrų, nueiti pėsčiomis prireiks vos 15 minučių. Autobusų tvarkaraščiai: autobusubilietai.lt

untitled 4 of 4

Atrodo kaunastiškai, tiesa? UAB „Kautra" nuotrauka


Traukiniu

Kaunas yra patogiai pasiekiamas traukiniu iš Vilniaus ir kitų Lietuvos bei užsienio miestų, įskaitant Varšuvą ir Krokuvą. Šiuo metu vykdomas projektas „Rail Baltica“ dar labiau pagerins susisiekimą, sujungdamas Kauną, Rygą, Taliną ir Varšuvą. Laisvės alėja, pagrindinė Kauno gatvė, yra vos už 15 minučių kelio pėsčiomis nuo geležinkelio stoties. Informacijos dėl tvarkaraščių ir bilietų įsigijimo žr. https://ltglink.lt/

 

Lėktuvu

Tiesiogiai į tarptautinį Kauno oro uostą galima atvykti iš daugiau nei 20 skirtingų Europos oro uostų (pasitikrinti skrydžių tvarkaraštį galite www.kaunas-airport.lt). Susisiekimas su miestu – labai patogus, nuolat kursuoja 29 miesto autobusas (jo tvarkaraštis derinamas su lėktuvų skrydžiais).

Oro uoste taip pat galima naudotis įprastais taksi (rekomenduojame naudotis programėlėmis „eTaksi“, „eTransport“, „Bolt“, „Uber“ – pastaroji ne tokia populiari), City bee ir Bolt automobilių nuomos paslaugomis. Iš minėtų miestų į Vilnių, Klaipėdą ir Rygą arba į Kauno tarptautinį oro uostą jus patogiai nuveš maršrutinis autobusas. Visas kelionių iš Kauno tarptautinio oro uosto galimybes rasite čia.

Dėmesio privačių lėktuvų savininkams ir pilotams! Visai netoli Kauno centro yra istorinis aerodromas. Daugiau nei 100 metų skaičiuojančiame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome – reikšmingi teigiami pokyčiai; be to, aerodrome gali leistis nedideli lėktuvai.

stringio

Kauno tarptautinio oro uosto terminalą suprojektavo G. Natkevičius. G. Česonio nuotrauka

 

Keliavimas po Kauną

Viešuoju transportu

Kaunas yra labai patogus vaikščioti pėsčiomis – tereikia patogių batų! Norint pasiekti miesto pakraščiuose esančius objektus (arba jei lyja, o gal jums tiesiog patinka autobusai ir troleibusai), siūlome naudotis gerai išvystytu ir moderniu viešojo transporto tinklu. Atsisiųskite Trafi programėlę, kurioje realiuoju laiku matysite eismą ir tvarkaraščius, ir Žiogas programėlę, kurioje įsigysite (pigesnius) bilietus. Pastaroji veikia itin greitai ir patogiai! Pravartu naudotis ir viešojo transporto tinklo svetaine stops.lt, kurioje  rasite visus viešojo transporto maršrutus.

Kauno miesto viešojo transporto paslaugų centras įsikūręs Laisvės al. 114, Kaunas (priešais E. Ožeškienės g. stotelę).

Darbo laikas: I-V 7:30-18:30  (be pietų pertraukos, švenčių išvakarėse - valanda trumpiau).

foto 990x557

KM 038

A. Aleksandravičiaus nuotrauka

 

Taksi arba naudojantis automobilių dalijimosi paslauga

Kaune „Uber“ nėra labai populiarus, tačiau yra panaši paslauga Bolt (anksčiau „Taxify“). Žemiau -  nuolaidos kodas pirmą kartą besinaudojantiems šia paslauga - KAUNASIN. Įveskite jį registruodamiesi programėlėje ir sutaupykite 7 eur! Pravers ir programėlė eTaksi, jungianti daugumą tradicinių miesto taksi įmonių. „eTaksi“ – tai Vilniuje įsikūrusi įmonė, neseniai pradėjusi veikti Kaune. Taip pat galite paprašyti viešbučio personalo, kad iškviestų jums taksi telefonu.

.

Screen Shot 2017 04 04 at 18.23.29

CityBee arba Bolt automobilių nuomos programėlėse siūloma daugybė naujų ir apynaujų automobilių, kuriuos galite pasiimti ir palikti daugelyje miesto vietų. Taip pat galite paimti elektromobilį iš Spark Vilniuje ir grąžinti / įkrauti jį Kaune.

 

Paspirtukais

2019 m. rugpjūtį Bolt pradėjo teikti paspirtukų dalijimosi paslaugą centrinėje Kauno dalyje. Smagumėlis! Tiesiog atsisiųskite programėlę arba naudokite tą pačią, kurią naudojate taksi iškviesti ar maistui užsakyti.

DSC 7026

Dviračiais

Pastaraisiais metais intensyviai geriname dviračių transporto sąlygas Kaune, tad būsite maloniai nustebinti Kauno gatvėmis dviračiu važinėjančiųjų skaičiumi. Dviratį galite išsinuomoti arba atsivežti su savimi (nuvykti į atokesnes vietas ar užvažiuoti į kalną – ne problema, nes viešuoju transportui dviratį galite vežtis nemokamai – ieškokite lipduko „Like Bike“ ant durų). Trumpalaikėms kelionėms pravers CityBee programėlė, kuri taip pat siūlo automobilių nuomą.

IMG 0415

Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis taip pat naudojasi „CityBee“ paslaugomis!

 

Automobiliu

Kauno centrinėje dalyje už automobilių stovėjimą mokama kasdien nuo 8 iki 24 val. arba nuo 8 iki 20 val. Valstybinių švenčių dienomis ir per Kauno miesto dienos šventes mokesčiai netaikomi. Mokėti už automobilių stovėjimą galite naudodamiesi Unipark programėle, bekontakte banko kortele arba euro monetomis.

 

Laivu

Nuo 2019 m. laivyba susisiekimui nenaudojama. Visgi, turint omenyje faktą, kad Kauną juosia dvi didžiausios Lietuvos upės, susisiekimas vandens keliais būtų šaunus sprendimas. Bet kokiu atveju, laivais galima paplaukioti Kauno mariose, taip pat nuplaukti į Kauno rajone įsikūrusius Kačerginės, Kulautuvos ir Zapyškio kurortinius miestelius ar Raudondvarį, kurie tikrai verti pusdienio ar dienos iškylos. Laivas plukdo ir į Birštoną - vaizdingą SPA kurortą - esantį maždaug už 40 km nuo Kauno. Dėl išsamesnės informacijos, tvarkaraščio ir užsakymų kreipkitės į bendrovę Nemuno turas.

UZV 011 1

Nuo Kauno marių būtina pasigrožėti Pažaislio vienuolynu! A. Aleksandravičiaus nuotrauka

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis