lt
2023-01-30 į sąrašą

2023-ųjų kalendorius Kaune – širdžiai artimos tradicijos ir viliojančiai drąsios naujovės

Pats metas pasižymėti kaunastiškus savaitgalius savo 2023-ųjų kalendoriuje – kiekvieną sezoną, kiekvieną mėnesį miestas pasiūlys renginių įvairių pomėgių savininkams ir nuotykių ieškotojams.

2023-uosius Kaunas pasitinka optimistiškai – projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ sužadintas turizmas padėjo mūsų miestą geriau pažinti ir atrasti tiek svečiams iš užsienio, tiek lietuviams.

Pats metas pasižymėti kaunastiškus savaitgalius savo 2023-ųjų kalendoriuje – kiekvieną sezoną, kiekvieną mėnesį miestas pasiūlys renginių įvairių pomėgių savininkams ir nuotykių ieškotojams.

 

Sportas – visus metus

Balandžio 23-ąją Kaune bus stabdomas eismas ir išdalintas rekordinis skaičius medalių – juk vyks 11-asis Kauno maratonas! Tarptautinis, tūkstančius dalyvių pritraukiantis bėgimo renginys Kaune skirtas visiems, nepaisant amžiaus, profesijos, įsitikinimų ar fizinio pasirengimo.

AA 0227 2Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

 

„Žalgiris“ šį sezoną nesiskundžia lankomumu, o mes vis džiaugiamės matydami užrašą „išparduota“ artėjant dar vienoms namų rungtynėms. Tad tikime, kad kelią į areną nesunkiai ras ir pirmąkart besilankantys Kaune. Ne tik tikime, bet ir linkime.

Sporto entuziastų laukiamiausias savaitgalis – gegužės 19–21 dienomis. Nors bilietai į „Eurolygos“ finalinio ketverto turnyrą „Žalgirio“ arenoje išpirkti per kelias valandas, krepšinio ritmu tomis dienomis alsuos visutėlis Kaunas. Margaspalviai fanai iš visos Europos, mūsiškiai krepšinio gerbėjai ir visus vienijanti aistra oranžiniam kamuoliui garantuotai užplūs miesto barus, aikštes ir kitas erdves, kuriose galima pakabinti ekraną.

Gaivus priminimas – sporto kompleksą Nemuno saloje praėjusiais metais papildė ir šiuolaikiniam miestiečiui pritaikytas baseinas, kuriame smagu ir tobulinti grybšnius, ir tiesiog atsipalaiduoti.

Dar neišblėso ir džiaugsmas dėl fakto, kad Kaune turime pirmąjį tokio lygio stadioną! Dariaus ir Girėno vardu pavadintoje futbolo šventovėje šiemet vyks net keletas tarptautinių mačų – Lietuvos rinktinė ant kaunietiškos vejos išbėgs ir Europos čempionato atrankos varžybose dalyvaus birželį, rugsėjį, spalį.

Azarto pilni ir naujieji Kauno ledo rūmai. Jau vasario 6–9 dienomis čia vyks tarptautinis U-16 ledo ritulio turnyras, o taip pat čia priešininkų nuolat laukia komanda „Kaunas City“.

 220907 Zalgirio arenos baseinas Eitvydas Kinaitis 38Eitvydo Kinaičio nuotr.

Pavasaris

Paminėjus didžiąsias valstybines šventes, apdalijus dėmesiu mylimiausius, po truputį į sodus, pievas, aikštes ir širdis pasibels pavasaris. Kaip visuomet, didžiųjų renginių kalendorius ima pilnėti kovą – ne išimtis ir 2023-ieji.

Ypatingą programą, kurioje – ir pasaulio festivalių geriausieji, ir kritikų atrasti perlai, ir stipriausi lietuviški debiutai, pasiūlys kino festivalis „Kino pavasaris“. Šiemet jis grįžta į istorinį kino teatrą „Romuva“, kuriame vyks kovo 16–26 dienomis.

Nemaža dalis „Kaunas 2022“ inicijuotų festivalių bei renginių tapo neatsiejama miesto bei rajono dalimi. Tad kovo 20-ąją miestas ir vėl švęs Tarptautinę laimės dieną. Žadama, kad įvairiausių smagių ir ūpą keliančių kultūros stotelių aptiksite net netikėčiausiose vietose.

319669855 10160592528255477 5604897317753609090 n

Kurtas Ellingas. „Kaunas Jazz“ nuotr.

 

Balandžio 28-ąją – džiazo būgnininkas Billy Cobhamas, gegužės 1-ąją – vokalistas Kurtas Ellingas. Šiuos du vardus džiazo gerbėjams dar prieš Kalėdas atskleidė vienas seniausių šalyje šios muzikos festivalių „Kaunas Jazz“. Žinoma, tai ne viskas. Kaip įprasta, įsibėgėjus pavasariui melomanų laukia gausi renginių programa koncertų salėse ir po atviru dangumi. Sekite naujienas!

Gegužės 10–14 dienomis vyks Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto bendruomenės inicijuota Kauno literatūros savaitė. Jos renginiai atskleis, kuo gyvena šiuolaikinė lietuvių ir pasaulio literatūra, pristatys įdomiausius lietuvių ir užsienio rašytojus. „Mums svarbu, kad festivalyje būtų skiriamas dėmesys kauniečių ir iš Kauno kilusių autorių kūrybai, o ypač – jauniesiems Kauno literatams“, – žada festivalį organizuojanti komanda.

DSC08856 scaled

„Kauno literatūros savaitės“ nuotr.

 

Kauno gimtadienį šiemet minėsime pačioje gegužės pabaigoje. Startą linksmybėms duos per Laisvės alėją gegužės 26 d. nusidrieksiantis ilgiausias vakarienės stalas – tai jau tradicinė „Kiemų šventė“, kurioje ne mažiau nei valgiai svarbi kultūrinė programa ir, žinoma, bendravimas. Ką savo gimtadienio proga surengs mūsų miestas, dar tiksliai nežinome, bet dar niekuomet nebuvo nuobodu!

Pasitinkant vasarą prie Kauno pilies suskambės arijos iš gražiausių kūrinių scenai. „Operetė Kauno pilyje“ – tai vienas nuotaikingiausių ir lankomiausių vasaros muzikos renginių, vyksiantis iki rudens.

 

VASARA

Pažaislio muzikos festivalis – jau 28-ąją vasarą vyksiantis gyvas klasikos patirtis dovanojantis renginys. Tradiciškai didieji festivalio koncertai vyks baroko perlu vadinamame Pažaislio vienuolyne, taip pat – Kauno valstybinėje filharmonijoje ir netikėtose vietose. Festivalio žanrų įvairovė kiekvienam klausytojui leidžia atrasti klasikinės muzikos grožį – koncertuose galima išgirsti tiek kamerinės ar simfoninės, tiek eksperimentinės ar elektroninės muzikos. Jau paskelbtas vienas didžiųjų festivalio koncertų – britų mecosoprano Sarah Connoly pasirodymas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, vyksiantis birželio 21 d.

Šiltą ir gaivų vasaros gūsį į Kauną birželio 8–11 dienomis atneš tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis CIRKULIACIJA. Pagardintas gardžios ironijos doze, dvelkdamas marokietiškos kavos aromatu ir tradicinių vestuvių melodijomis, jis kalbės migracijos temomis ir pasakos išgyvenimo ir stiprybės istorijas. Festivalyje savo pasirodymais dalyvius stulbins trupės iš Palestinos, Maroko bei atlikėjai iš Čilės ir Brazilijos. 

Festivalis „Audra“ praėjusią vasarą paliko įspūdį visos Europos elektroninės muzikos gerbėjams, susibūrusiems spalvingais ritmais vilnijusiame Kaune. Džiugu, kad iniciatyva, už kurios stovi naktinis klubas „Lizdas“ ir Kauno jaunimas, tęsiasi. Ji grįžta su vizija vėl keletui dienų atverti seniai užsklęstas erdves, apgyvendinti seniai dūlantį mūrą minia žmonių, ištirti dar vieną kitą nepatirtą kampą Kauno mieste ir išgirsti daug reto grožio muzikos. Jau parduodami bilietai į didžiausios stichijos mieste 2023-ųjų seriją, suplanuotą birželio 29–liepos 3 dienomis.

2022 07 03 Audra uzdarymas Martynas Plepys 38

„Audra“. M. Plepio nuotr.

 

Rugpjūčio 1–6 dienomis į Kauno ir Kauno rajono erdves sugrįš vienas įsimintiniausių praėjusių metų renginių – tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ per ketverius metus pelnė tiek užsienio ir Lietuvos kūrėjų, tiek publikos pasitikėjimą ir stabiliai įsitvirtino pagrindinių Kauno miesto ir rajono renginių sąraše. Jo scena – visas miestas ir jo apylinkės!

Contempo foto Martynas Plepys Kaunas 2022

„ConTempo“. M. Plepio nuotr.

 

RUDUO

Nauja tradicija, įsigalėjusi „Kaunas 2022“ dėka – nutrūktgalviškas kopimo į Parodos kalną čempionatas – vyksta rugsėjį. „Fluxus Festivalio“ organizatoriai mums pašnabždėjo, kad tradicija bus tęsiama, ir kopimas bei festivalis tikrai vyks. Daugiau detalių – artėjant rudeniui.

Šiemet rugpjūčio–spalio mėnesiais vyks Kauno bienalė, vienas svarbiausių šiuolaikinio meno renginių Baltijos šalyse, sutraukiantis į miestą ne tik kultūros ištroškusius žiūrovus, bet ir aktualius, drąsius, stebinančius kuratorius bei menininkus iš viso pasaulio.

Taip pat šiemet planuoja grįžti ir daugiau „Kaunas 2022“ pradėtų įvykių – miesto atmintį budinantis „Istorijų festivalis“, landšafto dizaino festivalyje „Magenta“ ir Dizaino festivalis. Toliau vyks Europos kultūros sostinės forumas, Japonijos dienos WA, į Kauno mikrorajonus muziką ir pasirodymus neš „Kultūra į kiemus“. Įdomiausių veiklų nepraleisite skaitydami žurnalą „Kaunas pilnas kultūros“, sekdami kalendorių kultura.kaunas.lt ir, aišku, vis patikrindami mūsų socialinius tinklus!

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis