lt
2024-06-26 į sąrašą

Aktyviam laisvalaikiui nusiteikęs Kaunas laukia keliaujančių šeimų

Kaunas – taiklus pasirinkimas mėgstantiems atostogauti ir keliauti su visa šeima. Šiame dviejų upių santakoje įsikūrusiame mieste – gausybė pramogų.

Kaunas – taiklus pasirinkimas mėgstantiems atostogauti ir keliauti su visa šeima. Šiame dviejų upių santakoje įsikūrusiame mieste – gausybė žaliuojančių parkų su vaikų žaidimo aikštelėmis, juos jungia nauji dviračių takai, restoranai siūlo specialius meniu, o muziejai ir kitos lankytinos vietos nuolat mąsto apie jauniausią savo auditoriją.

playgrounds photo A. Aleksandravicius

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Nuotykiai po atviru dangumi

 

Kauno centras išsidėstęs slėnyje, kurį gaubia ne tik upės, bet ir kalvos. Pasivaikščiojus Laisvės alėja, suvalgius gardžių tikro italo pagamintų „Angolo Italiano“ ledų (šią ledainę pamatysite iš tolo – prie jos visuomet vinguriuoja eilė), aplankius Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje gyvenančias gyvūnų iškamšas, papozavus nuotraukai ant Vytauto Didžiojo karo muziejaus liūtų, metas stabtelėti atokvėpiui Vienybės aikštėje.

 

362964889 679982257507512 1294375782775845459 n

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Erdvioje aikštėje – fontanai, baseinai, rampos paspirtukų ar riedlenčių mėgėjams, žalios salelės. Visai tai – apsupta restoranų ir kavinių, kurių terasose sėdint smagu stebėti pramogaujančius vaikus. Visa šeima gardžiai papietaus ar pavakarieniaus mėsainių ambasada tituluojamame „Goodman“. Čia laikas neprailgsta, nes pramogauti galima tiesiog prisėdus prie išmanaus stalo, ar pasinėrus į restorano siūlomus žaidimus.

 

Po pramogų Vienybės aikštėje nerkite į Kauno gatvės meno pasaulį. Aplink jus – jau ikoniniais tapę miesto paveikslai „Rožinis dramblys“, „Žvaigždžių sėjėjas“ ir kiti, o visai netoli, E. Ožeškienės gatvėje – unikali, visuomet atnaujinama menininkų idėjomis, Kiemo galerija.

324666492 701217651657693 9196854422357690537 n

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Būtina aplankyti ir dailųjį Žaliakalnį. Jei Kaune lankotės darbo dienomis, jus užveš smagus istorinis funikulierius. Kitu metu teks lipti patiems, o daugybė Kauno laiptų, atveriančių vis naują panoramą – dar vienas smagus nuotykis. Pavyzdžiui viršutinėje Kauko laiptų aikštelėje laukia spalvingi fontanai, o jei pasiseks, ir pučiamųjų orkestro koncertas. 

 

Žaliakalnyje – ir tikrą mišką primenantis Ąžuolyno parką, ir seniausias ir didžiausias Lietuvos zoologijos sodas, neseniai atvertas po rekonstrukcijos. Dabar čia – ne tik egzotiniai gyvūnai, bet ir floros karalystė, padedanti sukurti dykumų ar džiunglių įspūdį.

Lithuanian Zoo Kaunas

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

 

Norintys išsamiai patyrinėti gamtą visuomet laukiami VDU Kauno botanikos sode. Čia ne tik mainosi žydinčių gėlių kolekcijos, bet ir gyvena… kaukai bei elfai. Senuose kelmuose ir prie medžių šaknų aptiksite jų namelius – visi jie unikalūs, kiekvienas pristato vis kito mažojo gyventojo istoriją. 

20240407 102441 scaled

VDU botanikos sodo nuotr.Aktyvios pramogos

 

Entuziastai suskaičiavo – Kaune šiuo metu yra apie 140 km dviračių takų, tad toks būdas pažinti šį miestą yra net labai tinkamas. Jei mėgstate ilgesnius atstumus, galite numinti ir iki Kauno rajone esančių Kulautuvos ar Kačerginės.

Jei nesate dviračių mėgėjai, visuomet yra laivai, kuriems neatsispiria niekas. Kaunas – dviejų upių santakoje gimęs miestas, tad turistinė laivyba čia populiari. Galite laiveliu pasiekti apylinkių miestelius ar tiesiog paplaukioti Kauno mariose. „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre gausite visą reikiamą informaciją apie maršrutus ir kainas.

boat trips at Kaunas lagoon.

Laivonuoma.lt nuotr.

 

Vandens pramogų mėgėjai laukiami ir Kauno baseinuose – jau klasika tapusiame „Girstutyje“ ar „Žalgirio“ arenos baseine, kuris garantuoja ne tik smagų laisvalaikį, bet ir nuostabų vaizdą pro vitrininius langus. 

Mėgstate tiesiog pagulinėti pliaže, kol kiti šeimos nariai pramogauja? Keliaukite arba prie Kauno marių, arba į Lampėdžius. Šis ežeras – populiari poilsio ir maudynių vieta, o šalia jo įsikūręs vandenlenčių parkas bei UNO nuotykių parkas – tikras mažųjų alpinistų traukos centras. Čia nenuobodu ir suaugusiems – įrengtos net 5 trasos su 100 rungčių, o bendras nuotykių parko trasų ilgis yra daugiau nei 1,5 km.

Lampedis beach A. Aleksandravicius 2

Lampedis beach A. Aleksandravicius

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Uno park„UNO Park“ nuotr.

 

Vandenlentėms neabejingų laukia ir stilingasis „Vanduo Marse“, esantis Kauno rajone, netoli Babtų. Čia – ir patyrę treneriai, mokantys visus šeimos narius, ir puikus restoranėlis, ir baseinas.

 

Galbūt šios atostogos – proga išbandyti kažką nauja? Ir pradedančių, ir patyrusių kopinėtojų laukia laipiojimo centras „Boulder House“. Susipažinsite su šia neseniai olimpine tapusia sporto šaka ar pagerinsite įgūdžius!

boulder

„Boulder House“ nuotr.

 

Dar viena smagi pramoga visai šeimai – kartingai. Juk jei mama ar tėtis dar nepatiki savo automobilio, nereiškia, kad negalima tam ruoštis! „Kartlande“ dūzgia specialiai vaikams pritaikyti kartingai. Prieš minant akceleratoriaus pedalą paaiškinama, kaip tai daryti – o ir kaip paskui sustabdyti – efektyviausiai bei saugiausiai.O kas vakarienei?

 


Po aktyvios ir kaunastiškų patirčių kupinos dienos metas pasilepinti, tiesa? Metas į „Spurginę“ – autentišką jau kelis dešimtmečius veikiančią vietelę Laisvės alėjoje, kurioje laikas, rodosi, sustojęs. Gal tai taps istorijos pamoka jūsų atžaloms?

Kauniečių šeimos taip pat mėgsta susėsti picerijoje „Jurgis ir Drakonas“ – čia maistas sveikas, o ir veikti visiems yra ką. „Talutti“ tinklas siūlo begalinį įvairiausių pasaulio skonių pasirinkimą, o patiekalai čia ne tik skanūs, bet ir fotogeniški. Na, o pasiilgę močiutės maisto gali drąsiai žygiuoti į traktierių „Višta puode“.

Jurgis ir drakonas picos2Jurgis ir Drakonas nuotr. 

Įdomius bei skanius pietus ar vakarienę „sužvejosite“ ir atokiau nuo centro. Vilijampolėje jus pasitiks Brastos skvere susispietę maisto furgonėliai, o kiek tolėliau – ir trys troleibusai, paversti į kavinaitę „14 stotelė“ su scena gyvai muzikai.

„Angolo Italiano“ jau minėjome, o jei į Kauną grįžtate ne pirmą kartą, būtinai užsukite ir į kitas kokybe bei skoniu garsėjančias ledaines – „Archie’s Gelato“ ar dviejų seserų įkurtą „Ledainę“. Taip pat Senamiestyje rasite populiariųjų bubble tea stotelių, o dar daugiau pietų vietų visai šeimai rekomendacijų laukia specialiame „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapyje, kurio herojus – Kaukutis. 

Kaukučio parengtą parengtą šeimoms įdomiausių ir tinkamiausių vietų žemėlapį patyrinėti siūlo „Kaunas IN“ – atvykę į Kauną galite pasiimti popierinę jo versiją ar dar iki kelionės pasklaidyti skaitmeninį žemėlapį internete. Žinoma, užsukti pas mus verta – popierinį žemėlapį vaikai gali patys nuspalvinti, be to, „Kaunas IN“ įsigysite smagių suvenyrų. Na, ką, keliaujam?

420262572 842253514613718 7255240018078325290 n

420366739 842253401280396 4576954399891006711 n

Martyno Plepio nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis