lt
2021-04-23 į sąrašą

Atrasti dvasinius lobius kviečia naujasis „Piligriminis Kaunas“

Naująjį maršrutą pirmieji išbandykite balandžio 24-ąją – Tarptautinę gyvybės dieną.


Ar žinojote, kad piligrimas (peregrinus) lotyniškai reiškia keliautoją? Kelionės leidžia naujai atrasti kitus žmones ir net patį save! Atsivertę naująjį „It’s Kaunastic“ serijos iliustruotą žemėlapį „Piligriminis Kaunas“ išsiruošite į atradimų kupiną kelionę per Kauno šventoves, sužinosite, kas slypi už didingų pastatų durų ir spalvingų vitražų, o gal net leisitės būti prakalbinti Dievo?

Net du popiežiai – šv. Jonas Paulius II ir Pranciškus – mynė Kauno gatves ir tapo šio miesto piligrimais. Savo gyvenimais jie liudija, kad didžiausius turtus atrasime ieškodami širdimi. Tad ir naujajame žemėlapyje rasite net septynis ypatingose Kauno vietose besislepiančius lobius, o juos radę – gausite antspaudą. Surinkę bent penkis iš septynių antspaudų galėsite gauti Kauno piligrimo sertifikatą (www.piligrimyste.lt). Ši paieška – tarsi žaidimas, kviečiantis turistą tapti piligrimu, o piligrimą – tapti šventesniu.

Piligriminis Kaunas
O tolimesnis pasivaikščiojimas driekiasi per senamiestį, Kauno centrą, neaplenkia ir Žaliakalnio, gyvenamųjų rajonų. Nepamiršome ir margaspalvės Kauno praeities, kuomet mieste darniai sugyveno ne vienos konfesijos atstovai. Artvirumas ir noras pažinti juk teigiamos savybės. Į maršrutą įtraukėme ir keletą mažųjų miesto akcentų, simbolizuojančių dvasinį Kauno ir kauniečių gylį.

piligriminis Kaunas marsrutas
Už įkvėpimą ir konsultacijas ruošiant naująjį „It’s Kaunastic“ maršrutą, kuris netrukus prabils ir angliškai, dėkojame Jono Pauliaus II piligrimų centro kolektyvui. Šis visoms ieškančioms sieloms atviras piligrimų centras yra Kauno arkivyskupijos kurijos padalinys rūpinasi, kad arkivyskupijos teritorijoje esančios šventos vietos taptų piligrimų dar labiau lankomos, prisideda prie arkivyskupijoje organizuojamų sielovados renginių. Jei norite savanoriauti arkivyskupijoje, esate laukiami!

Na, o maršruto išleidimo proga kartu su Jono Pauliaus II piligrimų centru kviečiame kartu švęsti Tarptautinę gyvybės dieną – balandžio 24-ąją. Tą dieną, šeštadienį, nuo 10 iki 14 val. kartu su Kauno arkivyskupijos šeimos centru kviečiame tapti pirmaisiais piligrimais, išbandžiusiais šį maršrutą. Žemėlapį galite atsiimti Jono Pauliaus II piligrimų centre (M. Valančiaus g. 4/ Vilniaus g. 1) arba „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Rotušės a. 15).

Tądien Jono Pauliaus II piligrimų centro kiemelyje galėsite atsigerti kavos/ ar arbatos, atsiimti Kauno piligrimo sertifikatą bei pabendrauti su Kauno arkivyskupijos šeimos centro darbuotojais. „Meilės džiaugsmo“ šeimoje metų proga, pirmieji dvidešimt piligrimų, surinkusių antspaudus, gaus „Amoris laetitia“ encikliką. Pasiruošę keliauti?

Tiesa, maršru savarankiškai galite keliauti ir skaitmeninėje jo versijoje kaunastika.lt platformoje.

* Susirengę žengti „Piligriminio Kauno“ keliais patikrinkite, kada kuri bažnyčia priima lankytojus. Gerbkite besimeldžiančius ir tradicijas. Primename, kad Lietuvoje – karantinas, tad laikykitės visų viešai skelbiamų saugumo nurodymų.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis