lt
2020-04-20 į sąrašą

Aukščiausias – trijų žvaigždučių tarptautinis vyno profesionalų įvertinimas skirtas vieninteliam Lietuvos restoranui – “Monte Pacis”

Oficialu – geriausias vyno sąrašas Lietuvoje šiemet priklauso Pažaislio vienuolyne įsikūrusiam svetingumo kompleksui „Monte Pacis“.

Tarptautinis „Baltic Wine List Awards 2020“ konkursas trečius metus vyko Rygoje (Latvija). Šiais metais „Baltic Wine List Awards 2020“ vyko Rygoje, žinoma, nuotoliniu būdu. Pagrindinis apdovanojimų tikslas – puoselėti, vystyti ir kelti vyno kultūros standartus Baltijos šalyse. Ir, žinoma, išrinkti geriausius Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos šalių restoranus, kuriuose ypatingai vertinama vyno kultūra, dirba profesionalai – someljė, siūlomi išskirtiniai, retų vynmedžių vynai. Vertinamas ne tik siūlomų vyno rūšių kiekis, bet ir santykis pagal šalis, stilių, brandą, gamybos būdus. Didelis dėmesys skiriamas kainos ir kokybės santykiui, vyno sąrašo indvidualumui ir išskirtinimui. Kitaip sakant, gyliui ir turiniui. Svarbus ir someljė bendradarbiavimas su restorano šefu, t.y. maisto ir gėrimų derinimas, degustacijų programos, pilstomo vyno taurėmis sąrašas.

Tarptautinė komisija, sudaryta iš viso vyno pasaulio profesionalų, šiais metais vertino beveik pusę šimto Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos restoranų. Vertinamas ne tik siūlomų vyno rūšių kiekį bei pavadinimus, bet ir santykį pagal šalis, stilių, brandą, gamybos būdus. Itin didelis dėmesys kreipiamas į kainos ir kokybės santykį, vyno sąrašo indvidualumą, daugiasluoksniškumą ir išskirtinumą, netgi vizualumą. Svarbus ir someljė bendradarbiavimas su restorano šefu, t. y. maisto ir gėrimų derinimas, degustacijų programos, pilstomo vyno taurėmis sąrašas.


Kaune Pažaislio vienuolyne įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“  tarptautiniuose „Baltic Wine List Awards 2020“ praėjusiais metais laimėjęs "Geriausio vyno sąrašo Lietuvoje" apdovanojimą, šiemet sulaukė net trijų aukščiausių įvertinimų. Pirmasis jų – už geriausią vyno sąrašą restoranų – viešbučių kategorijoje, antrasis -  už geriausią vyno pasirinkimą išskirtinėje vietoje. Taip pat tarptautinės komisijos aukščiausiu, trijų žvaigždučių įvertinimu „Monte Pacis“ apdovanotas ir už desertinio (natūraliai saldaus) vyno pasirinkimą.

Monte Pacis tableNuotrauka "Monte Pacis".

“Monte Pacis” vyno sąrašas papildomai išskirtas už edukacinį, išsamų kiekvieno vyno savybių aprašymą, derinimo prie maisto rekomendacijas. Taip pat – tematinį restorano vietos išpildymą, ryškų vizijos plėtojimą: restoranas veikia vienuolyne, tad vyno sąraše ne vieno Prancūzijos, Italijos, Ispanijos vienuolyno vynai, pateikiami ne tik su vynų, bet ir pačių vienuolynų aprašymais ir istorijomis.

Pasak, „Baltic Wine List Awards 2020“ organizatorių, trijų žvaigždučių vyno sąrašai neabejotinai yra svarbiausios Baltijos šalių vyno kultūros gerbėjų, gurmanų kryptys.

„Monte pacis“ informacija ir nuotraukos

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis