lt
2021-07-01 į sąrašą

Daugiau spalvų Kaune (gatvės meno naujienos)

Vos per keletą metų Kaunas tapo Lietuvos gatvės meno sostine. Taip, pareiškimas ambicingas, bet tai vienintelis miestas, kuriame šį žanrą aktyviai – ir morališkai, ir finansiškai – palaiko savivaldybės atstovai.

Vos per keletą metų Kaunas tapo Lietuvos gatvės meno sostine. Taip, pareiškimas ambicingas, bet tai vienintelis miestas, kuriame šį žanrą aktyviai – ir morališkai, ir finansiškai – palaiko savivaldybės atstovai. Gyventojai – taip pat! Miesto programoje „Gyvos sienos“, skirtoje sujungti norinčius spalvingų sienų ir tuos, kurie moka tai padaryti, rikiuojasi eilė tų pirmųjų. Menininkai, sukluskite! O kol kas – apie šviežiausius, dar dažais kvepiančius sienų tapybos darbus Kaune.

Trys dovanos kultūros švyturiams

Žengiant į miestui ypatingais tapsiančius 2022-uosius, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ gegužę Kauno gimtadienio proga įteikė tris dovanas ilgamečiams kultūros švyturiams, savo kūriniais džiuginantiems ne tik miestiečius, bet visą pasaulį. Trys talentai nutapė tris neofreskas, kurių nuotraukos jau spėjo apskrieti ne tik Lietuvos žiniasklaidą ir, be abejo, socialinius tinklus. Žadama, kad pirmuoju trejetu viskas nesibaigs!

Pirmieji įamžintieji – keturis dešimtmečius veikiantis choreografės Birutės Letukaitės įkurtas Kauno šokio teatras „Aura“, „Grammy“ nominantas Kauno miesto simfoninis orkestras bei jau daugiau nei tūkstantį numerių išleidęs kultūros ir meno žurnalas „Nemunas“. Šių „kultūros švyturių“ interpretacijas ant sienų Kauno centre nutapė Linas Kaziulionis, Tadas Vincaitis-Plūgas ir Karolis Grubis.

new murals0002

new murals0001

new murals0000

Paslaptingas žvilgsnis Žaliakalnyje

Kuriant gatvės meną svarbu ne tik piešinys, bet ir jo lokacija, neretai padiktuojanti originalų sprendimą. „Įvietinti“ savo darbus ypač svarbu vienam užimčiausių Kauno gatvės menininkų Timotiejui Norvilai, geriau žinomam kaip Morfai. Tarp jo „hitų“ – ilgiausias Kauno grafitis „Nebeprisikiškia…“ ant nebaigto viešbučio „Britanika“ bei naktį atgyjantis „Žvaigždžių sėjėjas“, pratęsiantis Bernardo Bučo skulptūrą Karo muziejaus sodelyje.

Šįkart Timotiejaus žvilgsnis užkliuvo už tik menku tarpeliu atskirtų dviejų namų Žaliakalnyje, greta Vytauto parko. Vieno šių namų (Ąžuolyno g. 2A) fasadą ir papuošė… žvilgsnis. Klausiantis, kur eini, o gal tiesiog pasisveikinantis? Kūrinį įgyvendinti padėjo tapytoja Justina Sendravičiūtė.

new murals0003

Mūrinė pasaka 

Birželio 1-ąją, Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Kaunas, be kitų nuotykių, pasipuošė ypatingu gatvės meno kūriniu. Mažieji patys savo rankomis prisidėjo prie šios spalvingos pasakos kūrimo, kad ji lengvais potėpiais nutūptų ant vaikų gerovės centro „Pastogė“ (P. Plechavičiaus g. 21) sienos. O piešinio autorius – Rodion Petrov.

new murals0004

Optinis teleportas iš Vilniaus

Nuostabus, įtraukiantis tapytojo Kazio Varnelio, labiausiai žinomo dėl savo optinio meno kūrinių, muziejus (tiksliau, namai-muziejus) veikia sostinėje. Ne taip seniai vieną K. Varnelio kūrinį Kauno menininkai interpretavo ant vieno pilkųjų sostinės daugiabučių. O nedidelė idėjų „teleportacija“ įvyko ir į Kauną. Vaikščiodami vaizdingomis Kauno marių pakrantėmis ir kvėpuodami pušų pagerintu oru tikrai neliksite nepastebėję nedidelio, bet efektyvaus, tautiniais simboliais praturtinto Morfai linkėjimo JAV kūrusiam, į Lietuvą tik atkūrus Nepriklausomybę grįžusiam menininkui. Timotiejaus Norvilos-Morfų piešinys prie Kauno marių.

new murals0005

Daugiau gatvės meno kūrinių atrasite tiesiog vaikštinėdami Kauno gatvėmis – ne tik centre! Nuostabių sienų atrasite Šančiuose, Vilijampolėje, Žaliakalnyje, Dainavoje… O kad vaikščioti būtų įdomiau, pasiimkite nemokamą „It’s Kaunastic“ Daugiau gatvės meno kūrinių atrasite tiesiog vaikštinėdami Kauno gatvėmis – ne tik centre! Nuostabių sienų atrasite Šančiuose, Vilijampolėje, Žaliakalnyje, Dainavoje… O kad vaikščioti būtų įdomiau, pasiimkite nemokamą „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapio „Sienografo užrašai“ kopiją „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Rotušės a. 15, Kauno rotušė) ir turizmui draugiškose vietose. Ar tiesiog telefono naršyklėje įveskite adresą kaunastika.lt ir pasirinkite nuolat pildomą „Sienografo“ maršrutą.

Visos nuotraukos A. Aleksandravičiaus

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis