lt
2021-12-23 į sąrašą

Daugiau šviesos! (Šildančios veiklos žiemojančiame Kaune)

Kaune jaukių, šildančių dvasią ir kūną veiklų rasite kiekvieną sezoną. Žiemą – ypač.

Atėjus žiemos saulėgrįžai dienos po truputį ima vėl ilgėti, ir tai – viena kalėdinio stebuklo sudedamųjų dalių. Visgi vakarai vis dar ilgi, o rytai – tingūs. Ką gi veikti, kai diena, rodosi, prabėga vos spėjus pasitikrinti paštą?.. Kaune jaukių, šildančių dvasią ir kūną veiklų rasite kiekvieną sezoną. Žiemą – ypač.

Šviesos magija

Nebūtina net kasdien eiti į senamiestį ir grožėtis šventiškai papuoštais didžiausiais miesto objektais. Lempelėmis apsuktos medžių šakos, elegantiškai dekoruotos parduotuvių ir kavinių vitrinos – tai šildo širdį net tiesiog vaikščiojant sutemose. O gyvenamuosiuose rajonuose šviesos žiemą taip pat daug ir kasmet vis daugiau – pasivaikščiokite, pavyzdžiui, Žaliakalnio „trapecijoje“ ar Radijo rajone – šie kvartalai supa Ąžuolyną – ir nustebsite, kokie išradingi yra kauniečiai ir kaip moka pabrėžti žiemos grožį.

aleja sviesos

A. Aleksandravičiaus nuotr.

SPA ir kiti kūno malonumai

Jei kelialapio į šiltuosius kraštus Kalėdų senelis neatnešė, tai nereiškia, kad negalite pasilepinti atostogas menančiomis procedūromis. Kaune kasmet vis daugiau ypatingos koncepcijos įstaigų, skirtų kūno ir dvasios poilsiui. Belieka pasirinkti laisvą vakarą, ar net savaitgalį ir … nepamiršti susirasti spintoje maudymosi kostiumėlį ar glaudes. Neabejojame, kad po masažo ar kitos procedūros širdyje ir akyse nušvis. O kaunastiškas mūsų rekomendacijas sudėjome čia.

Manilla65

„Manilla“ SPA nuotr.

Tas šildantis puodelis

Stipri juoda kava, kvapni arbata, nuodėmingai kaloringas kapučinas su grietinėle, o gal šlakelis Kaune gaminamos kombučios? Keliolika minučių su mėgstamo gėrimo puodeliu, o gal ir verčiant romano puslapius, yra tas poilsis, kurį sau galime leisti kiekvienas. Ieškote naujos mėgstamiausios kavinės? Mūsų atrinktas rasite čia.

264431124 5321425437884390 3229814314275350125 n2

„Holy Donut“ nuotr.

Meno galia

Prasidedant 2022-iesiems Kauno galerijos ir muziejai, teatrai ir koncertų salės jau pasiruošę atstovauti svarbiausiam miesto kada nors iškovotam titului. Europos kultūros sostinės titului. Pasaulinio garso menininkų parodos, šventinėmis (ir ne tik) tradicijomis alsuojantys koncertai, drąsios premjeros, netikėtos kylančių kūrėjų idėjos (užklumpančios net gatvėje ar vitrinose), naujais meniniais amplua atsiskleidžiančios erdvės, taip pat performansai, instaliacijos, dirbtuvės – mėgautis menu ir jo suteikiamomis emocijomis dar niekuomet nebuvo taip paprasta. Tereikia atsiversti kalendorių kultura.kaunas.lt.

Horizon Martynas Plepys 39

M. Plepio nuotr.

Šilta visus metus

… o jei iš tiesų labai pasiilgote tropinių augalų ir šilumos – pirmyn į VDU botanikos sodą. Istoriniame Aukštosios Fredos dvare prieš šimtmetį įsikūręs botanikos sodas didžiuojasi didžiausia Lietuvoje oranžerija! Čia karšta (ir drėgna) visus metus, o daugiau nei tūkstančio kv.metrų plote auginama daugiau nei 900 rūšių augalų. Dar labai įdomu tai, kad 1923 m. oranžerijai skirtą pirmąjį kertinį akmenį padėjo tuometinis Lietuvos prezidentas Aleksandras Stulginskis.

oranzerija agava

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis