lt
2021-05-13 į sąrašą

Deivės Mildos dienos proga – Top 6 pasimatymų vietos Kaune

Gegužės 13-oji, Mildos diena – graži proga pakviesti į pasimatymą. Kur gi, jei ne Kaune, meilės mieste?

Smagu viduržiemį klijuoti rožines širdeles ir su visu pasauliu švęsti Šv. Valentino dieną, bet ne mažiau nuostabu žydint sodams ir gėlynams, jaučiant iš už kampo artėjančią vasarą, sveikinti mylimuosius su tikrai lietuviška meilės, laisvės ir piršlybų deivės Mildos diena. Gegužės 13-oji – graži proga pakviesti į pasimatymą. Kur gi, jei ne Kaune, meilės mieste?

Santaka

Taip, Kaunas – visų pirma didžiausių Lietuvos upių Nemuno ir Neries meilės ir sąjungos vieta. Santaka – viena gražiausių Kauno erdvių, kurioje dangus ir žemė sujungiami vandens, o žmonės – čia tvyrančios ypatingos senuosius laikus menančios energijos.

Be to, profesorė Pranė Dundulienė yra rašiusi, jog Mildos šventyklos Kaune buvusios dvi. Viena – dabartiniame Aleksote, anuometiniame Svibirgale, pagal tekėjusį Svibirgalos upelį. Kita – būtent čia, Neries ir Nemuno santakoje.

santaka

Tokiai romantiškai asmenukei prireiks drono paslaugų! A. Aleksandravičiaus nuotr.

Fontanas

Pernai vasarą Laisvės alėjoje atgimė, naujomis spalvomis ir net garsais sužaižaravo legendinis fontanas – Kauno centro simbolis. Kadaise kviesdavome susitikti „prie Merkurijaus“, bet vis tiek prie fontano – jei nepamenate jūs, tikrai pamena jūsų tėvai… Na, o šiuolaikiškai atnaujintas fontanas geba pakelti vandenį net į 9 metrų aukštį, o per valandą išpurkšti virš 600 kubinių metrų vandens, taip pat kuria ir rūko efektą. Bučinys migloje – kas gali būti romantiškiau?

fontanas

A. Aleksandravičiaus nuotr.

ROŽINIS DRAMBLYS

„Kiemo galerijos“ įkūrėjo Vytenio Jako sukutas gatvės meno piešinys – simpatiškas rožinis drambliukas – yra viena populiariausių fotosesijų vietų Kaune. Ypač šį piešinį mėgsta jaunavedžiai. Nesunku suprasti, kodėl!

AA rozinis dramblys

A. Aleksandravičiaus nuotr.

PRIE PAŠTO

Nors jau kuris laikas laiškų ir siuntinių iš šio modernistinio gražuolio nebeišsiųsi, ir nepaisant to, kokia nauja era laukia išskirtinio pastato, kauniečiams centrinis paštas visuomet liks susitikimų vieta. Jau kelios miestiečių kartos gali pasigirti, kad būtent čia vyko pirmasis pasimatymas, o gal net pirmasis bučinys. Beje, nepamirškite pasilabinti ir su prie pašto įamžintu skubančiu pirmuoju nepriklausomo Kauno burmistru Jonu Vileišiu.

pastas

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kauno panoramos

Aleksoto, Milikonių, Pelėdų kalnai, Prisikėlimo bazilikos terasa – Kaune daugybė galimybių su išrinktuoju pasijusti lyg vieni visame pasaulyje, pakilus virš skubančio miesto. Daugiau apie panoramas Kaune skaitykite čia – esame išleidę net specialų „It’s Kaunastic“ serijos maršrutą šių vietelių mėgėjams.

aleksoto panorama pora

A. Aleksandravičiaus nuotr.

VDU Botanikos sodas

Galima savo antrajai pusei padovanoti puokštę gėlių… o Kaune galima pradžiuginti ją tyvuliuojančia žiedų jūra! Kaip tik dabar VDU Botanikos sode, kuris veikia senovinio Fredos dvaro teritorijoje, žydi tūkstančiai tulpių. O kur dar visi kiti augalai? Net žiemą sodas tarnauja kaip ideali pasimatymų vieta – juk čia įkurta tropinė oranžerija, kur oras visuomet kaip egzotiškame kurorte.

Tulpe Alma Adamkiene1 scaled

Sode auga ir pirmosios ponios Almos Adamkienės garbei pavadinta olandiška tulpių veislė. O ar yra gražesnė lietuviška meilės istorija, nei Adamkų?.. VDU Botanikos sodo nuotr.

aa botanikos sodas

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Žinoma, pasimatymą skirti galite ir prie Kauno marių, užkopę ant Jiesios piliakalnio, ar net atnaujintoje Vienybės aikštėje – gal pasivažinėtumėte riedučiais? Puikiai skamba ir vakaras vienoje iš jaukių Kauno kavinių. Galbūt susitikti įdomu ir prie Vaižganto, globojusio įsimylėjėlius, skulptūros… Ar kuriame nors daug meilės paslapčių slepiančiame memorialiniame rašytojų, dailininkų muziejuje.

Netikėčiausia žinutė savo meilei turbūt skambėtų taip: „Lauksiu tavęs neįžengiamoje ir nematomoje Jurgio Mačiūno aikštėje.“ Vietų netrūksta. Svarbiausia – neslėpti savo jausmų ir nepamiršti pasveikinti su Mildos diena!

maciuno aikste

Mačiūnas tokį pasimatymą „užskaitytų“! A. Aleksandravičiaus nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis