lt
2022-10-06 į sąrašą

Drauge prieš darganą: jaukios laisvalaikio idėjos Kaune

Kauno kultūros, gastronomijos ir pramogų pasauliai turi ką pasiūlyti ir pliaupiant lietui, ir spaudžiant pirmam šaltukui.

Nors bet kokiam orui svarbiausia tinkama apranga, sutikite, kad spalį ima daugėti dienų, kai visiškai nesinori kišti nosies į lauką. Visgi nėra jokios būtinybės tą nosį laikyti uždarytą namuose – Kauno kultūros, gastronomijos ir pramogų pasauliai turi ką pasiūlyti ir pliaupiant lietui, ir spaudžiant pirmam šaltukui. Štai ką rudeniško galima nuveikti Europos kultūros sostinėje, kai kišenės jau pilnos kaštonų.

 

Tik jūs ir kino ekranas

 

Ruduo – puikus metas filmų maratonams. Seniausias šalyje kino teatras „Romuva“, veikiantis Laisvės alėjoje, pasižymi ne tik autentišku interjeru, bet ir ypač kokybišku repertuaru. Beje, būtent „Romuvoje“ vyks ir nemažai šiuolaikinio šokio festivalio AURA 32 vakarų – jis jau nuo spalio 12-osios.

Šį mėnesį „Romuvoje“ Europos festivalių favoritus pristato programa „Lokys, liūtas ir šakelė“, o įdomiausią dokumentiką iš viso pasaulio – festivalis „Nepatogus kinas“. Be to, šis festivalis Europos kultūros sostinės proga rengs ir kino peržiūras modernistiniuose pastatuose. Pavyzdžiui, Lietuvos sporto universitete! Žinoma, seansai teminiai, o juos papildys ir specialios ekskursijos.

309549890 1238186423639894 2457742100350644613 n

Gražvydo Jovaišos nuotr.

 

Ramenai, sparneliai ir didelis kapučinas

 

Bene kiekvieną savaitę Kaune atsidaro vis nauja maisto vietelė. Štai Karininkų ramovės paunksnėje jau veikia rimtai į pietus ir vakarienes žiūrintys „Filosofai“, o K. Donelaičio gatvėje, prie pat ką tik atnaujinto Studentų skvero, rytietiškai vilioja „WokHouse“. „Originalių sparnelių baras“, – taip prisistato vilniečiai „Wingo“, ambasadą Kaune atidarę Savanorių prospekte. O ar jau bandėte J. Gruodžio gatvėje vasarą įsitaisiusio ramenų baro „Umami“ gėrybių?

Kavos puodelis irgi neturi būti nuobodus. „Koffee Lab“, „Kavalierius“, „New York Café“, „Habits“, „Vagabond“ – visos šios miesto centro ir senamiesčio vietos dar sąlyginai naujos, bet visos – su išskirtiniais interjerais, charakteriais ir jau pamėgtos aplink gyvenančių ar dirbančių kauniečių. Na, o bene fotogeniškiausią aplinką jūsų moliūgų latei siūlo „Caffeine“, įsikūręs sename knygyne vietoj „Knygų ministerijos“.

276108632 10158404213026161 6556875528001214640 n

„Caffeine“ nuotr.

 

Ir pačiam pasportuoti, ir už kitus pasirgti

 

Aktyvių pramogų po stogu netrūksta ne tik Kauno centre, bet ir toliau nuo jo esančiuose rajonuose. Pavyzdžiui, paplūdimio tinklinį ant smėlio visus metus galite žaisti „RIO“ arenoje, plaukioti – „Girstutyje“ (net su vandenlente!) ir, aišku, naujajame „Žalgirio arenos“ baseine, kuriame gausus pirčių pasirinkimas. O gal metas apsilankyti laipiojimo centre „Miegantys drambliai“ ar išmėginti miklumą su pačiūžomis Kauno ledo rūmuose?

zalgiriobaseinas

„Žalgirio arenos“ baseino nuotr.

 

Negalima pamiršti ir prasidėjusio krepšinio sezono. Lietuviškosios batalijos jau vyksta, o „Eurolyga“ Kaune ir vėl sutrauks tūkstančius aistruolių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Na, o jei oras jums nebaisus, spalio 16 d. atidaromas Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadionas! LFF taurės rungtynes pratęs ir koncertas. Pagaliau pravers tos vilnonės kojinės, tiesa?

stadionas sav

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

 

Vakaras be telefono

 

… nes paprasčiausiai nebus kada jo išsitraukti. Jei jau išbandėte visus Kaune esančius pabėgimo kambarius, smegenis pamankštinti mėgstančių laukia stalo žaidimų klubas „Offline“. Priešais Kauno geležinkelio stotį įsikūręs klubas siūlo tuzinus žaidimų iš viso pasaulio. Ateiti galite ir su visu kolektyvu – taip daug įdomiau, nei tiesiog švęsti bare. „Nereikia nieko atsinešti, nereikia nieko žinoti“, – drąsina klubo įkūrėjai.

offlinw

„Offline“ nuotr.

 

Kūnui, sielai ir ramiems nervams

 

Po masažo ar kitos procedūros kūnui nušvinta ne tik akys, bet ir širdis, Belieka užsirezervuoti jūsų norus atitinkančią procedūrą. Pavyzdžiui, Rytų išmintimi bei filosofija paremta „East Island SPA“ koncepcija siūlo ne tik per šimtą skirtingų masažo, kūno priežiūros, SPA paslaugų bet ir kosmetologinių procedūrų. Salonas – itin patogioje vietoje, Kauno „Akropolyje“.

Išduosime mažą paslaptį – poilsio oazę pačiame Kauno centre ypač vertina skandinavų keliautojai ir verslininkai, mėgstantys apsistoti viename puikiausių mieste viešbučių – „Radisson Kaunas“. Gera žinia ta, kad pasinaudoti „Saulėja SPA“ pirtimis, užsisakyti masažą (mums rudenį ir žiemą ypač patinka masažas su karštais akmenimis!) ar pasilepinti kitomis procedūromis gali ir visi kiti. Vienumoje, dviese ar su draugų kompanija.

163345110 3873460306022738 5290394685027227409 n

„Saulėja SPA” nuotr.

Daugiau SPA idėjų rasite čia

 

Kultūros sostinė – finišo link

 

Per tūkstantį renginių šiemet siūlanti „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa jau juda link pabaigos. Baigiamoji didžiųjų renginių trilogijos dalis – „Sutartis“ – „Žalgirio“ arenoje vyks lapkričio 26 d., bilietai jau parduodami. Spalį vyksta daug Istorijų festivalio, primenančio daugiakultūrį Kauną, renginių, taip pat rekomenduojame aplankyti jau prasidėjusio Tarptautinio dizaino festivalio įvykius įvairiose miesto vietose.

„Kaunas 2022“ atveria ir įprastai lankytojams uždarų pastatų duris. Vienas tokių – ikoniškasis Iljinienės namas K. Donelaičio g. 19, tapęs viso Kauno modernizmo simboliu. Būtent modernizmą įvairiai interpretavusių menininkų kūriniai čia eksponuojami iki spalio 20 d., parodą ir namą aplankyti galite šeštadieniais 12–13 val. ir antradieniais bei ketvirtadieniais 17–18 val.

309199644 3239833926265475 7853551417035615630 n

M. Pociūtės nuotr.

Parodos – viena esminių „Kaunas 2022“ programos dalių. Tik iki spalio 14-osios Kauno menininkų namuose eksponuojami avangardiniai XX a. kilimai, Yoko Ono menas iki žiemos užvaldęs paveikslų galeriją, Maironio lietuvių literatūros muziejuje laukia jautrus pasakojimas apie Dalią Grinkevičiūtę, A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje – tarpukario architekto Arno Funko kūryba. Ir tai tik maža dalis aktualių parodų, veikiančių bet kokiu oru – išsamų jų sąrašą, taip pat teatrų spektaklius ir kitus renginius rasite interneto kalendoriuje kultura.kaunas.lt.

Dar daugiau idėjų darganotoms dienoms Kaune pasisemsite „It’s Kaunastic“ maršrutuose, ypač rekomenduojame „Kutūrinį šoką“, „Skonio gidą“ ir „Kauniuką“. Pirmyn: www.kaunastika.lt

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis