lt
2024-06-13 į sąrašą

Garsiajame „Michelin“ gide – net penki Kauno restoranai

Nuo šiol visi maisto gurmanai turi dar vieną priežastį atvykti į Lietuvą – mūsų šalis tapo naujausia gurmaniška valstybe, įtraukta į garsųjį „Michelin“ gidą.

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, „Pirklių“ klube vykusio specialaus renginio metu buvo pristatytas į gidą atrinktų Lietuvos restoranų sąrašas, kuriame – net penki Kaune įsikūrę restoranai.

Iš viso „Michelin“ savo gide rekomenduoja net 26 Lietuvos restoranus, įsikūrusius tiek sostinėje, tiek regionuose. Keturi jų įvertinti ikoniškosiomis žvaigždutėmis. Na, o kauniečiai turi progą triukšmingai atšvęsti. Prestižiniame gido rekomenduojamame restoranų sąraše yra jau ne vienerius metus puikiai vietos gurmanų ir miesto svečių vertinami miesto centre veikiantys „Dia“, „Arrivèe“, ir „Uoksas“ bei barokiniame Pažaislio vienuolyne įsikūręs „Monte Pacis“.

„Michelin“ atstovai paskelbė ir „Bib Gourmand“ įvertinimo gavėjus, tarp kurių – Kauno Nemuno gatvėje besislepiantis „Nüman“. Šis įvertinimas reiškia, kad kokybės ir kainos santykis restorane yra ypač geras.

4 004a fullhd„Uoksas" nuotr.

Monte pacisMonte Pacis nuotr. 

Pasak Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūros „Kaunas IN“ direktoriaus Tado Stankevičiaus, šis įvertinimas rodo, kad Kaunas auga ir keičiasi daugelyje sričių, ir gastronomija – tik viena jų. „Labai džiaugiamės ir sveikiname visus „Michelin“ kritikus sudominusius restoranus, kurių meistriškumas, profesionalumas ir didelė meilė savo veiklai šiandien jau yra matoma ne tik nacionaliniu lygmeniu, bet ir visame pasaulyje“, – sako jis.

numan4„Nüman“ nuotr.

Anot „Kaunas IN“ turizmo ir rinkodaros skyriaus vadovės Agnės Poderytės, šis įvertinimas – svarbus ne tik pačiam restoranui, bet ir visam miestui. „Pastebime, kad turistai apskritai vis dažniau ieško įdomių, išskirtinių vietų pietums ar vakarienei. Tikimės, kad „Michelin“ pritrauks ne tik šio įvertinimo gerbėjų iš viso pasaulio, bet padės atrasti ir kitus Kauno restoranus“, – pasakoja ji.

arivee„Arrivèe“ nuotr. 

Visame pasaulyje žinomą restoranų gidą 1900 m. sukūrė padangų bendrovė „Michelin“, siekdama paskatinti keliones automobiliais. Nuo to laiko gido rengėjai lieka ištikimi pradinei savo misijai: atrasti kulinarinių kelionių paskirties vietas, nukreipti viso pasaulio keliautojus ir vietos gurmanus į geriausius restoranus, skleisti žinią apie skirtingų šalių virtuves ir skatinti žmones keliauti.

Daugiau informacijos rasite Keliauk Lietuvoje, o Kauno restoranų sąrašą Michelin Guide

Kaunas IN. 

 

 

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis