lt
2023-08-14 į sąrašą

Gyvūnams draugiškas Kaunas (patarimai keliaujantiems su keturkojais)

Nuo gardžių vaišių kavinėje iki pasiplaukiojimo stebint saulėlydį – Kaune daugybė gyvūnams draugiškų vietų ir pramogų.

Atostogos su geriausiu draugu – pačios geriausios. Jei jūsų atveju tai – simpatiškas keturkojis, žinokite, kad Kaune laiką puikiai praleisite abu. Nuo gardžių vaišių kavinėje iki pasiplaukiojimo stebint saulėlydį – mūsų mieste daugybė gyvūnams draugiškų vietų ir pramogų. Pradėkime nuo pradžių, o jei pritrūks idėjų, patikrinkite puslapį www.draugiskigyvunams.lt.

 

satta kauno marios

B. Buzaitės nuotr.

 

Kelionės

 

Jei į Kauną planuojate vykti su keturkoju, bet neturite nuosavo automobilio, patogiausia transporto priemonė yra traukinys (LTG LINK taisykles keliaujantiems su augintiniais rasite čia). Norint keliauti tarpmiestiniu autobusu prireiks narvo, o avialinijos turi savas gana griežtas taisykles. Miesto viešuoju transportu naudojantis taip pat reikės narvo, bet su šuneliu galite pasikelti funikulieriumi. „Bolt“ platformoje kviečiantis pavežėją galite pasirinkti „pet-friendly“ variantą, tiesa, tai kainuos šiek tiek daugiau.

ltglink suo

LTG LINK nuotr.


Nakvynė ir poilsis

 


Kaune tikrai daug viešbučių ir privačių apgyvendinimo vietų, kuriose galima apsistoti su gyvūnais, Ši informacija paprastai nurodyta booking.com arba airbnb.com aprašyme. Kai kuriose vietose galimas papildomas mokestis, kuris gali priklausyti nuo augintinio dydžio. Rekomenduojame ir platformą „BringFido“, kurioje rasite išsamų gyvūnams draugiškų apgyvendinimo vietų Kaune sąrašą.


Kultūra keturkojams


Kultūringiems keturkojams Kaune visuomet yra ką veikti. Gyvūnams draugiškos yra Kauno fotografijos galerija, šiuolaikinio meno parodas pristatanti galerija „Meno parkas“ bei šią vasarą Nacionalinio Kauno dramos teatro kieme veiklą pradėjusi „Kita galerija“. Pastarosios šeimininkė pati augina net du šuniukus, kurie dažnai pasitinka į parodą atėjusius lankytojus! Juos sutiksite ir tų pačių kauniečių įkurtame kultūros bare „Godo“. Na, o jei poilsį derinate su darbu, su šuneliu galite lankytis Kauno menininkų namuose, kur ne tik knibžda įvairių kultūrinių veiklų, bet ir veikia skaitykla, kurioje smagu ir patogu darbuotis.

paplausko kmn

Kauno menininkų namuose. V. Paplausko nuotr.

 


Ypatingos asmeninės istorijos lėmė tai, kad su augintiniais galite lankytis ir Maironio lietuvių literatūros muziejaus padaliniuose. Juk šunys buvo nuolatiniai Juozo Grušo namų gyventojai (jų fotografijas apžiūrėsite svečiuodamiesi pas dramaturgą), o taksiukas Kaukas kartu su šeimininku Vaižgantu įamžintas net skulptūroje, esančioje prie pat pastarojo kunigo ir rašytojo buto-muziejaus.

grusas suo

Juozas Grušas su šeimos nariu. MLLM fondai

kaukas vaizgantas paminklas

Kaukas ir Vaižgantas. Kauno miesto savivaldybės nuotr.


Draugiška gyvūnams yra ir Kauno miesto Vinco Kudirkos viešoji biblioteka bei visi jos skyriai, išsibarstę mikrorajonuose. Kartą per metus, kovo 20-ąją, kai minima Tarptautinė laimės diena, šuniukams centriniame padalinyje skiriamas ypatingas dėmesys. O kartais jie čia net darbuojasi – bibliotekoje organizuojami kaniterapijos užsiėmimai, kurių metu keturkojai padeda mažiesiems skaityti.

kudirkos suo

Kauno Vinco Kudirkos bibliotekos nuotr.

 


Gryno oro džiaugsmai


Kaunas – parkų miestas, o tai reiškia bent keliolika vietų, kurias smagiai patyrinėsite su keturkoju bičiuliu. Nepamirškite pavadėlio ir maišelių, taip pat, žinoma, skanukų. Ne viename parkų įrengtos specialios aikštelės, kur galite ir pasitreniruoti ar pasisocializuoti.

Paplūdimio mėgėjų laukia Kauno marių 2-asis paplūdimys. Jei pliažo pramogų neužtenka, čia pat, Kauno jachtklube, galite leistis į nuotykį su „PartyCruiser“ – laivai taip pat draugiški gyvūnams! Satta ir Andy nuoširdžiai rekomenduoja pasiplaukiojimą leidžiantis saulei.

andy satta sunset

B. Buzaitės nuotr.


Su šuniuku galite drąsiai vykti ir į vandenlenčių parkus „Dock7“ Kulautuvoje ar „Vanduo Marse“ netoli Babtų.


Pasilepinti ir pasistiprinti

 

Nors didelė dalis Kauno barų ir kavinių, ypač turinčių terasas, laukia ir keturkojų (bei mielai jiems serviruoja dubenėlį vandens – tiesa, visuomet smagiau pirma pasiklausti, ar visi laukiami, nei skubėti užsiimti staliuką), yra viena vieta, kuri drąsiai gali būti tituluojama kaip draugiškiausia šuneliams. Tai – baras „BO“, esantis Gedimino gatvėje. Čia gauruotų svečių laukia net specialus augintinių meniu, kuriame – šunų alus, ypatingos bulvytės fri ar ėriena su daržovėmis. „BO“ net turi nuosavą katiną Klevą, tiesa, jis nėra labai bendraujantis…

bo alutisbo meniu

bo klevas

„BO” nuotr.

 


Kai oras nedraugiškas pasivaikščiojimams, augintinių meniu rasite baro „BO“ paskyroje „Wolt“. Jei lepintis, tai visiems kartu, tiesa?


Išsiruošę į miestą su augintiniu tikrai neliksite be kavos. Rūšinės kavos entuziastai „Coffee Lab“, „New York Café“, kepyklėlė „Bundu“, desertų šventovė „Chaika“, „Vero Cafe“ ir „Caffeine“ tinklai – draugiški gyvūnams. Kauno centre gyvenanti čiaučiau veislės gražuolė Kira išduoda paslaptį, kad jai smagiausia lankytis arčiausiai Soboro esančioje „Caffeine“ kavinėje – čia baristos pavaišina puppucino puodeliu! Jei jūsų šunelis, kaip ir jūs – technologijų mėgėjas, išbandykite visiškai naują kavinę–kompiuterių muziejų „RetroBYTES“.

kira caffeine

S. Žardalevičiūtės nuotr.


Jei tiesiog norite įsigyti užkanduką ar gėrimą, o gal ir apsipirkti rytojaus pusryčiams, nebūtina šunelio rišti prie parduotuvės. „Express Market“ tinklas, kurio parduotuvių yra daugelyje Kauno mikrorajonų, keturkojus į vidų kviečia vestis kartu. Drauge su augintiniu apsipirksite ir „Depo“ prekybos centre.


P.S. Jei atostogų metu sustreikuos augintinio sveikata, žinokite, kad visą parą dirbanti veterinarijos klinika „Gintariukas“ veikia Raudondvario pl. 164. Daugiau klinikų rasite čia

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis