lt
2019-10-17 į sąrašą

HBO seriale „Jekaterina Didžioji“ – ir Pažaislio vienuolynas

Mini serialo kūrėjai Lietuvoje išleido apie 8 mln. eurų, tai yra antras didžiausias biudžetas šalies kino industrijoje po serialo „Černobylis“.

JAV žiūrovams belaukiant Lietuvoje filmuoto mini serialo „Jekaterina Didžioji“ premjeros per HBO, lietuviai jau turi galimybę pamatyti visas keturias dalis. Philipo Martino režisuotas serialas daugiau nei du mėnesius daugiausiai buvo filmuojamas Lietuvoje, o 80 proc. filmo komandos sudarė lietuvių profesionalai.

Ilgiausiai Rusiją valdžiusią moterį – imperatorę Jekateriną II, seriale vaidinusi „Oskaro“ laureatė Helen Mirren negaili gerų atsiliepimų apie lietuvius, su kuriais praleido visą filmavimo laiką. „Lietuvoje filmuoti „Jekateriną Didžiąją“ buvo didžiulis malonumas. Lietuvių komanda buvo ypatingai profesionali, kupina energijos ir atsidavusi – buvo malonu su jais dirbti, tapome gerais draugais“, – pasakoja ji.

„Tai buvo mano antrasis filmavimas Lietuvoje ir, viliuosi, jų bus dar“, – įspūdžiais dalijasi britų aktorė H. Mirren, kuriai Lietuva pasirodė nedidelė, draugiška ir svetinga.

Lietuvoje filmą prodiusavusio „Baltijos filmų paslaugų“ vadovo Gary Tucko teigimu, šis filmas išsiskiria ne tik jame dirbusių lietuvių profesionalų gausa, bet ir filmo kūrėjų jiems patikėtomis itin svarbiomis rolėmis.

Mini serialo „Jekaterina Didžioji“ žiūrovai ekrane gali atpažinti Vilniaus universiteto senuosius rūmus, sostinės rotušę, Trakų pilį, Pažaislio vienuolyną, o mūšių scenose išvysti kai kuriuos įspūdingus senamiesčio istorinius vartus. Prabangūs Jekaterinos II ir kitų veikėjų kostiumai buvo siuvami Lietuvoje. Vien Helen Mirren personažui teko pasiūti keliasdešimt kostiumų.

CTG 101 11202018 HS 7917CTG 103 11132018 HS 7287CTG 103 11132018 HS 7297

CTG 103 10232018 HS 4932

Filmavimo akimirkos. UAB „Baltijos filmų paslaugos“ nuotr.

Mini serialo „Jekaterina Didžioji“ kūrėjai Lietuvoje išleido apie 8 mln. eurų ir, pasak G. Tucko, tai yra antras didžiausias biudžetas šalies kino industrijoje po HBO filmuoto serialo „Černobylis“. Visas keturias mini serialo dalis galima pamatyti „Telia“ televizijoje.

UAB „Baltijos filmų paslaugos“ inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis