lt
2018-07-25 į sąrašą

Į Kauną atvykstantiems studentams – naujoviškas būstas

„Solo Society“ nuo rugsėjo įsikurs studentai iš Švedijos, Vokietijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Izraelio ir Naujosios Zelandijos bei Lietuvos.

Metų pradžioje NT plėtros ir statybos įmonių grupės „Eika“ ir partnerių Kauno mieste „Etapas group“ pradėtas įgyvendinti pirmasis naujos kartos bendruomeniško būsto koncepcijos projektas Lietuvoje, duris atvers rugsėjį. Tai „Solo Society“ studentų namai, kuriuose apsigyvens į Kauną studijuoti atvykstantys Lietuvos ir užsienio studentai.  

Besikeičiantis vartotojų požiūris diktuoja NT rinkos pokyčius

 Vasario mėnesį įsigytas administracinės paskirties kompleksas Kauno miesto centre, Kęstučio g. 36, rekonstruotas, pritaikant studentų apgyvendinimo paslaugoms teikti. Čia įrengtas šiuolaikiškas studentams skirtas būstas. Besikeičiantis vartotojų požiūris į nekilnojamąjį turtą lemia tai, kad turi keistis kiti rinkos dalyviai ir jų siūlomi produktai. „Nekilnojamasis turtas tampa paslauga, dalijimosi ekonomikos dalimi, erdve, kurios reikia tam tikrai funkcijai atlikti ir nebūtinai ta erdvė turi priklausyti jos naudotojui“, – teigia EIKA generalinis direktorius Domas Dargis. Pirmu etapu komplekse bus įrengta 150 kambarių, kuriuose jau šį rudenį apsigyvens Lietuvos ir užsienio studentai, o viso komplekso rekonstrukcija turėtų būti baigta per 2019 metus ir studentams pasiūlyti dar 90 kambarių nuomai. 

Mazas kambariukas 1

„Solo Society“ – bendruomeninio ir privataus gyvenimo derinys 

„Šis projektas bus skirtas labai tikslinei naudotojų grupei – studentams, bet neatmetame galimybės, kad artimiausiu metu ir kituose šalies miestuose bei už jos ribų gali atsirasti ir kiti „Solo Society“ bendruomeniško gyvenimo projektai, kuriuose erdvės gyventi bus prieinamos visiems norintiems“, – galimus ateities planus atskleidžia EIKA generalinis direktorius Domas Dargis. Studentai gyvenimui įprastai renkasi tarp bendrabučio ir buto nuomos, tačiau pirmuoju atveju prarandamas privatumas, o antruoju netenkama bendruomeniškumo. „Solo Society“ studentų namai siekia pasiūlyti abi šias idėjas vienijantį sprendimą – gyvenimą kartu su bendruomene, išlaikant savo privatumą. Komplekse bus daug bendro naudojimo patalpų laisvalaikiui ir studijoms: laisvalaikio ir tyliosios mokymosi zonos, biblioteka, erdvios virtuvės, sporto salė, o privatumą užtikrins komfortiškai įrengti skirtingų dydžių kambariai su mini virtuvėlėmis ir sanitariniu mazgu.  

Dėmesys gatvės menui

Anksčiau šiemet „Solo Society“ atstovai kreipėsi į meno galeriją „Nyčės ūsai“, kad šios komanda padėtų susisiekti su Lietuvoje kuriančiais gatvės meno atstovais, galinčiais įgyvendinti gatvės meno piešinio idėją ant pastato fasado. „Nyčės ūsai“ paskelbė gatvės menininkų idėjų konkursą unikaliai pastato fasado iliustracijai sukurti. Tiek abiejų įmonių, tiek kviestinių ekspertų sprendimu, naujajam studentų bendruomenės namų pastato fasadui papuošti piešinį kurs Kauno menininkas, žinomas slapyvardžiu Morfai. Ant naujos kartos bendruomeniško būsto koncepcijos pastato fasado „apsigyvens“ pozityvus ir draugiškas šunelis, besitaškantis įvairiaspalviais purslais. 

Gatves meno piesinys nugaletojas 1024x660 1

Likus šiek tiek daugiau nei mėnesiui iki atidarymo – 80 proc. užimtumas

„Solo Society“ siūlys ne tik stogą virš galvos, bet sieks pasirūpinti pilnavertišku gyventojų komfortu: greitaeigis internetas kambariuose ir bevielis internetas bendrai naudojamose zonose, bendrų erdvių ir kambarių priežiūra bei valymas, savitarnos skalbykla, vidinė stovėjimo aikštelė, uždaras kiemelis ir terasa, nuo kurios atsivers Kauno miesto panorama. Paįvairinti socialinį gyvenimą padės čia organizuojami seminarai, kūrybinės dirbtuvės, kulinarinės pamokos ir kitos bendruomenės būrimo iniciatyvos. Didelis dėmesys bus skirtas gyventojų saugumui – į pastatą patekti galės tik jo gyventojai, o bendrose erdvėse bus įrengtos vaizdo stebėjimo ir įrašymo kameros.

Atnaujinta bendros erdves vizualizacija 1

„Solo Society“ bendrauja su Kaune esančiais universitetais, studentų atstovybėmis, kolegijomis ir kitomis mokymo įstaigomis ir jau turi 80 proc. užimtumą. Čia nuo rugsėjo įsikurs studentai iš Švedijos, Vokietijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Izraelio ir Naujosios Zelandijos bei Lietuvos. Bendros investicijos į projektą sieks 7,4 mln. EUR.

„Solo Society“ inf. ir vizualizacijos

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis