lt
2023-07-26 į sąrašą

Idėjos naktiniams paukščiams, arba vakarų ir vakarėlių Kaunas

Ir vakarėlių liūtams, ir paslapčių mėgėjams patiks šis gidas, atskleidžiantis miesto naktinėtojų pamėgtas vietas. Pačioje jo pabaigoje rasite ir unikaliausią naktinį Kauno akcentą.

Kur būriuojasi gyvos muzikos gerbėjai, o kur – didžėjų valdomos minios? Kur smagiausia palydėti saulę, o kas įdomiausia jau sutemus? Ir vakarėlių liūtams, ir paslapčių mėgėjams patiks šis gidas, atskleidžiantis miesto naktinėtojų pamėgtas vietas.

Saulėlydžio magija 

 

Daugelis žino jau istorinį prekybos centrą Kaune, Dainavoje – „Saulėtekis“. Bet ar nutuokiate, kur Kaune yra Saulėlydžio gatvė? Ogi Šilainiuose, jei dar tiksliau – buvusio Maironiškių kaimo teritorijoje. Tikrai įdomu būtų sužinoti, ar kiekvieną vakarą jos gyventojai stebi, kaip leidžiasi saulė… Bet žinome kitą vietą, kur šio magiško reginio gerbėjų visuomet netrūksta. Tai – Kauno marios. Pačios marios, o ne jų pakrantė – itin romantiška patirtis yra sėsti į laivą ir saulę palydėti supantis ant bangų. Saulėlydžio kruizai – kiekvieną ketvirtadienį nuo 19 val., daugiau informacijos čia.

357365722 689864239820081 1851355665274404583 n

„Party Cruiser“ nuotr.

 


Kita puiki vieta vandens stichijos gerbėjams, mėgstantiems ir saulėlydžius – Lampėdžiai. Čia leidžiantis saulei galite įvaldyti ir vieną kitą triuką, nes ežere veikia vandenlenčių parkas. Žinoma, galite ir tiesiog mėgautis vakariene – paplūdimyje šį sezoną veiklą pradėjo „Lampada Beach Bar“.


Žaliakalnyje, pačiame Žemaičių gatvės gale veikiantys išskirtiniai (ne prabanga, o fantazija) svečių namai „Very Bad Hootel“ greta įrengė apžvalgos aikštelę su vaizdu į Nerį, Vilijampolę ir Šilainius. Jauki, vos porai žmonių skirta aikštelė-lieptelis kviečia patogiai įsitaisyti palydint kaunastišką dieną.


Jei norite pamatyti, kaip įsižiebia miesto šviesos, susitikimą vakarėjant jums skiriame ant Milikonių kalno. Tai ne tik Šilainių gyventojų, bet ir viso miesto pamėgta panorama, kaip ant delno atverianti Vilijampolę ir dar toliau.

Na, o bene romantiškiausia vieta – ten, susiglaudžia Nemunas ir Neris ir kur, anot legendos, gimė mūsų miestas. Didžiųjų Lietuvos upių santaka nuostabi bet kuriuo metų ir paros laiku, bet žavu tai, jog būtent į vakarus sustiprėjęs teka mūsų upių tėvas, taigi ypatingos akimirkos ištinka būtent leidžiantis saulei.

kaunas vakare nakti06kaunas vakare nakti05

kaunas vakare nakti02

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Barų liūtams ir vakarėlių tigrams


Daugelis su nekantrumu laukia, kol rekonstrukciją baigs Lietuvos zoologijos sodas – bet mes tikrai žinome, kad ne vieną dešimtį vakarėlių liūtų, tiesa, visai neplėšrių, sutiksite išsiruošę panaktinėti į Kauno centrą ar senamiestį.


Nuo terasos „Laukas“, jaukiai apgyvendinusios Mykolo Žilinsko galeriją, ir kitų Soborą supančių barų, iki šurmuliuojančios Rotušės aikštės – 2,4 kilometro naktinių nuotykių. Gyvos, eksperimentų nestokojančios muzikos ir menų gerbėjai renkasi „Teatro kiemą“ ar „Godo“, nepamiršta patikrinti ir legendinių „Kultūros“ laiptų, o daugelyje kitų barų aptiksite stilingus grojaraščius prižiūrinčius didžėjus.

vytenio sidabro laukas koncertas

„Laukas“. Vytenio Sidabro nuotr.

 


Elektroninės muzikos klubas „Lizdas“ vasarą atostogauja, bet savo gerbėjus jau informavo, kad rugpjūčio 18-ąją pasiilgę kokybiško vakarėlio jį ras prie Kauno esančiame vandenlenčių parke „Vanduo Marse“.


Liekantiems mieste pravers žinia, kad gitarų ir būgnų atostogų šiemet neišleido „Hogas“ ir „Lemmy“ – šias vietas ir vasarą, ir žiemą renkasi sunkesnių melodijų fanai.


Kino klasika ir premjeros – be stogo


Jau ne pirmus metus vasariškais kino seansais lepina „Romuva“. Istorinis kino teatras Laisvės alėjoje, žinoma, veikia apskritus metus, bet pasiilgę romantiškų potyrių po atviru dangumi renkasi Nacionalinio Kauno dramos teatro mažųjų scenų kiemelyje – čia keliskart per savaitę rodomi įdomiausi europietiški filmai ir naujausi kūriniai iš viso pasaulio.

romuvos lauko kinas

Martyno Plepio nuotr.

 


Be to, festivalio „Scanorama“ repertuaro hitus pamatyti nemokamai antradieniais siūlo Šančiuose veikiantis kultūros baras „O kodėl ne?“ (žinoma, jo renginiai puikiai tinka ir visų rūšių naktiniams žvėreliams). Savaitgaliais kino seansus be bilietų rengia „Marina Taste Gallery“ Kauno jachtklube.


Naktys fortuose


Kauną supantis tvirtovės žiedas domina karinės istorijos entuziastus, gamtos mėgėjus ir daugelio kitų sričių tyrinėtojus. Sutemus atsiveria dar daugiau galimybių pažinti šią XIX a. menančią unikalią urbanistinę struktūrą, turėjusią įtakos miesto plėtrai ir augimui.


Naktinės ekskursijos rengiamos I forte, kuriame galima aptikti ir Kauno žvėries pėdsakų, taip pat IV forte, o tvirtovės parako sandėlyje Šančiuose neretai vyksta meno ir muzikos renginiai, užsitęsiantys iki vėlumos ar net aušros. Daugiau informacijos jums suteiks kariniu paveldu besirūpinančios įstaigos „Kauno tvirtovės parkas“ kolektyvas.

DSC 1016

Manto Maziliausko archiskulptūrinė erdvės kompozicija „Pa(si)matymas“ I forte. Kauno tvirtovės parko nuotr.

 

Visiškas kosmosas

 

Besidomintys dangaus kūnais greičiausiai kalendoriuose jau seniai pasižymėję rugpjūčio 12-ąją, kuomet žadamas Perseidų meteorų lietaus (šiemet jis vyksta liepos 17–rugpjūčio 24 dienomis) pikas. Ekspertai sako, kad jį kauniečiai ir miesto svečiai gali stebėti jau už miesto ribų, tai yra, Neveronių apžvalgos aikštelėje ar ant Netonių kalno, taip pat užkopę ant Kauno rajono piliakalnių. Jei pasiseks, žiūrėdami į šiaurės rytus, galėsite pamatyti iki 90 meteorų per valandą.

P.S. Ypatingas kaunastiškas akcentas naktinių pasivaikščiojimų mėgėjų laukia pačioje miesto širdyje, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Gatvės menininko Morfai fantazijos dėka tik naktį atgija „Žvaigždžių sėjėjas“, arba efmeriška Bernardo Bučo skulptūros „Sėjėjas“ tąsa.  

kaunas vakare nakti01

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis