lt
2018-09-18 į sąrašą

Izraelyje – specialus „National Geographic“ priedas apie Lietuvą ir Kauną

Kaunas „National Geographic“ priede pristatomas kaip pilnas kultūros miestas, 2022-aisiais tapsiantis Europos kultūros sostine.

„Visit Lita!“ (Aplankykite Lietuvą!) – tokiu kvietimu pažymėtas specialus „National Geographic Israel“ priedas, skirtas Lietuvai. Beveik 40 puslapių leidinyje – penki skyriai, kuriuose hebrajų kalba pristatomi Lietuvos kurortai, gamta, kultūra, aktyvaus turizmo galimybės ir didieji miestai Vilnius bei Kaunas.

VISIT LITA

40 tūkst. tiražu išleistas žurnalas – bendras Turizmo departamento ir „National Geographic Israel“ redakcijos projektas. Izraelis yra prioritetinė Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka, išskirtinė tuo, kad turistų iš šios valstybės vidutinė viešnagės trukmė mūsų šalyje yra ilgiausia, lyginant su turistų iš kitų šalių viešnagėmis – 4,7 nakvynės, o pagal vidutines vienos kelionės išlaidas turistai iš Izraelio yra tarp daugiausiai išleidžiančių turistų Lietuvoje.

„Lietuva yra labai įdomi šalis mūsų skaitytojams dėl įvairių priežasčių. Jos istorija emociškai labai reikšminga žydų tautybės žmonėms“, – įsitikinusi „National Geographic Israel“ vyriausioji redaktorė Daphne Raz.

UZV 013

Tarp Kauno akcentų - ir „Žalgirio“ rungtynės. A. Aleksandravičiaus nuotr.

„Bendradarbiavimą su redakcija, atstovaujančia prestižinį „National Geographic“ prekės ženklą Izraelyje, laikome labai reikšmingu ir tam tikra prasme vainikuojančiu mūsų vykdomą turizmo rinkodarą šioje tolimojoje rinkoje. Izraelio gyventojai vis intensyviau renkasi Lietuvą savo atostogoms – pernai priėmėme 20,4 tūkst. Izraelio turistų, kurie Lietuvoje iš viso praleido 95 tūkst. nakvynių, t.y. net 22 proc. daugiau nei 2016 m. Šio leidinio tikslas – dar plačiau paskleisti žinią apie Šiaurės Europos šalį, kurioje turiningai gali ilsėtis ir šeimos, ir senjorai, ir aktyvaus turizmo šalininkai ar ištroškę kultūrinio gyvenimo“,– įsitikinusi Turizmo departamento Atvykstamojo turizmo poskyrio vyr. specialistė Indrė Šlyžiūtė, koordinuojanti Lietuvos turizmo rinkodarą Izraelyje.

A2. Aleksandravicius 10

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Pasak Lietuvos ambasadoriaus Izraelyje Edmino Bagdono, Lietuva Izraeliui nėra „terra incognita“ vien dėl  200 tūkst. Izraelio gyventojų, turinčių litvakų šaknis: „Tačiau siekiant dar geresnių tarpusavio santykių ir dvišalio bendradarbiavimo įvairiose srityse, keičiantis pasiekimais ir patirtimis, mūsų šalies žinomumo didinimas Izraelyje turi būti nenutrūkstamas procesas“.

Žinią apie pasirodžiusį leidinį džiugiai sutiko ir vietos lietuvių bendruomenė. ''Labai simboliška, kad prieš pat 5779-uosius Naujuosius žydų metus Turizmo departamentas kartu su „National Geographic Israel“ žurnalu pakvietė Izraelio gyventojus planuoti kitų metų atostogas ir aplankyti Lietuvą.  Autorinės fotografijos ir konkreti informacija – viskas, ko reikia, kad mūsų draugai ir pažįstami izraeliečiai susipažintų su Lietuva ir būtinai čia pasisvečiuotų. Vienai šeimai, kuri kaip tik ruošėsi kelionei į Lietuvą, įdėjau šį žurnalą. Jie net susikrimto, kad visko, kas aprašyta, nespės apvažiuoti ir pamatyti – turės susiplanuoti antrą kelionę“, – pasakoja lietuvių bendruomenės Izraelio valstybėje „Nerija“ narė Rima Gedvilaitė Blumenzon.

UZV 009

Leidinyje kviečiama į Sugiharos namus. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kaunas „National Geographic“ priede pristatomas kaip pilnas kultūros miestas, 2022-aisiais tapsiantis Europos kultūros sostine. Pasakojama apie unikalią jo architektūrą ir jos sąsajas su Tel Avivu, „Fluxus“ meno krikštatėvio Jurgio Mačiūno aikštę, būtinas aplankyti „Žalgirio“ varžybas.

Žinoma, kviečiama užsukti į Sugiharos namus ir susipažinti su Pasaulio tautų teisuolių diplomatų Čijunės Sugiharos ir Jano Zwartendijko, 1940-aisiais išgelbėjusių tūkstančių žydų tautybės žmonių gyvybes, biografijomis. Kauno sporto halės istorija, estrados žvaigždė Danielius Dolskis, anarchistė Emma Goldman, Albertui Einšteinui dėstęs kaunietis Hermannas Minkowskis – šios asmenybės minimos kaip neatsiejama turtingos Kauno istorijos dalis.

Projektas finansuojamas įgyvendinant 2014-2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos projektą Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0005 „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas tolimosioms atvykstamojo turizmo rinkoms“. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir LR valstybės biudžeto lėšų. 

Valstybinio  turizmo departamento  prie Ūkio ministerijos ir „Kaunas IN“ inf. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis