lt
2022-06-20 į sąrašą

Joninės Kaune: kur ryškiausias 2022-ųjų paparčio žiedas?

Ne tik Jonams ir Janinoms, bet ir visiems, vasaros neįsivaizduojantiems be Joninių, parengėme šį įkvepiantį maršrutą.

Trumpiausia metų naktis – visuomet gera proga eiti ieškoti nuotykių. Paparčio žiedas, tradiciniai ir dar negirdėti muzikos garsai, šviesų spektakliai ir kiti įvykiai baigiantis birželiui laukia Kaune. Ne tik Jonams ir Janinoms, bet ir visiems, vasaros neįsivaizduojantiems be Joninių, parengėme šį įkvepiantį maršrutą.

jonines kaune

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Jei jūsų kalendoriuje – atostogos, tikrai nereikia laukti ketvirtadienio. Jau birželio 22 d., trečiadienį muzikos garsai užlies Panemunės šilą. Atėjus šiltajam sezonui koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ kviečia vasaros popietes muzikaliai leisti mūsų miesto parkuose. Taigi trečiadienį „Ainiai“ koncertuos prie K. Griniaus Slaugos ir Palaikomojo Gydymo ligoninės, Panemunės skyriaus. Jų muzika skirta slaugos namų gyventojams, darbuotojams ir visiems jums. Ansamblis Panemunės šilui parengė išskirtinai lietuvišką turinį, kuris savo dainomis primins tarpukario dvasią – smagios ir melodingos kompozicijos kils pušų vainikais. Daugiau.

Taip pat trečiadienį Kaune vyks koncertas, dedikuotas bene žymiausiam lietuviui Jonui pasaulyje. Tai – Jonas Mekas, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų. Menininkas 1966 m. rugpjūčio 4 d. filmavo Gyvojo teatro spektaklį „Frankenstein“. Mekui nepatiko nufilmuotas rezultatas ir jis filmo neišleido. Tačiau jam patiko vienas spektaklio segmentas „Misterijos“ pagal Mac Low scenarijų. Vienintelis garsas, kuris buvo girdimas filmuojant šią spektaklio dalį buvo aktorių kojų skleidžiamas garsas. „Kaunas 2022“ Vasaros scenoje rotušės aikštėje šį filmą garsais papildys Niujorke gyvavusios grupės „Himalayas“, kartais suburdavusios iki 100 atlikėjų, nariai iš viso pasaulio ir Lietuvos. Daugiau.

Gerai išsimiegoję, į paparčio žiedo paieškas ketvirtadienį galėsite leistis jau nuo pietų. 15 val. startuoja vienos smagiausių Joninių Kauno tvirtovės III forte. Čia veiks kasmet sudėtingėjantis Joninių kliūčių ruožas. Vakarop – tradicinis svečių pasitikimas su kupole, muzikinė programa, ekskursija Lietuvos kariuomenės uniformų muziejuje, žaidimai ir rungtys. Žinoma, ir Joninių laužo uždegimas, vaidilučių procesija, vainikėlių plukdymas ir vakaronė su muzikos garsais iki pat vidurnakčio. Daugiau.

Kasmet kauniečiai Joninių švęsti traukia ir į Šančius – 2022-ieji, kultūros sostinės metai, ne išimtis. Birželio 23-24 dienomis Šančiai lankytojų dėmesį supančios įtraukiančia kultūrine programa „Ateik savas“: trumpiausią metų naktį trypsite buvusiame tvirtovės sandėlyje P.A.R.A.K.E, tyrinėsite Šančių užkaborius ekskursijose, keliausite laiku restorane „Kastytis“ ir nersite į kūrybinį vyksmą kareivinėse. Daugiau.

Parakas M. Plepio nuotr.

M. Plepio nuotr.

Na, o didžiausia Kauno šventė – atnaujintame Santakos parke. Nuo 18:30 ketvirtadienį, birželio 23 d. čia lauks tradicinės Joninių apeigos, folkloro ansamblių pasirodymai bei nuotaikingas koncertas. Nepamirškite pasipuošti vainikais, o apyrankių, pakabučių, atvirukų, molinukų, net žibintų galėsite pasigaminti savo rankomis, parke veiksiančiose dirbtuvėse. Daugiau.

jonines kaune2

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

O gal trumpiausią naktį praleisite kine? Po atviru dangumi skandinavišką mistinę siaubo dramą apie… Jonines „Saulės kultas“ siūlo pamatyti „Romuva“ – lauko kino seansas vyks Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelyje. O jei oras paves – didžiojoje kino teatro salėje. Daugiau.

Jei netingite pasivažinėti toliau, Jonų ir Janinų bei jų bičiulių birželio 23 d. lauks ir Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse. Vakaro „meniu“ – ilgiau veiksiančios sodybos, spektaklis klojimo teatre, kupoliavimas, vainikų pynimas, saulės palydėjimas, laužo žiebimas ir naktiniai folkšokiai. Ištvermingiausieji pasitiks ir kylančią saulę! Daugiau.

pexels johannes plenio 1110658

„Pexels“ nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis