lt
2023-09-14 į sąrašą

Ką pamatyti AURA 33: festivalio gidas žingeidiems žiūrovams

Rugsėjo 21 d. Kaune prasidės jau trisdešimt trečią kartą vyksiantis kasmetinis Tarptautinis šokio festivalis AURA.

Rugsėjo 21 d. Kaune prasidės kasmetinis Tarptautinis šokio festivalis AURA. Jau trisdešimt trečią kartą vyksiantis tradicija tapęs renginys, šiemet paruošė programą, kurioje žymūs šokio pasaulio vardai ir skirtingų koncepsijų pasirodymai išrankiausiems žiūrovams. Trumpas festivalio gidas: ką žada festivalio atidarymo spektaklis, kur keliauti su visa šeima, kas patenkins šiuolaikinio meno gerbėjų jusles – apie viską išsamiai, iki festivalio starto likus lygiai savaitei.

 ma KITA ma

Atidaryme – žymaus choreografo kūrinys

 

„Tai žymiausias choreografas, su kuriuo „Aurai“ teko dirbti per visą ligšiolinę savo gyvavimo istoriją“, – džiaugiasi „Auros“ įkūrėja ir meno vadovė Birutė Letukaitė, teatre reziduojant pripažintam meistrui Emanueliui Gatui (Izraelis, Prancūzija). Šis kviestinis choreografas rugsėjo 21d. atidarys festivalį   su spektakliu „Kartotojai“. E. Gatas – izraeliečių kilmės menininkas, jau penkiolika metų gyvenantis ir dirbantis Prancūzijoje. Tai asmeninė vienuolikos „Auros“ šokėjų, ieškančių ryšio, kelionė. Sudėtinga choreografinė struktūra, kur susitinka choreografijos, teatrinės priemonės ir muzikinės interpretacijos, atskleidžiančios vidinę žmogaus elgesio logiką ir mechaniką. Šiuolaikinio meno kritikai choreografo darbus apibūdina kaip mistiškus, muzikalius, konceptualius, todėl į premjerą, kurioje netrūks ištvermės, judesio, muzikos, kviečiami visi kokybiško šiuolaikinio šokio megėjai.

 

Vizualūs festivalio reginiai

 

Rugsėjo 29 d. į Kauną sugrįžta jau pernai viešėjusi pasaulinio lygio Akram Khan šokio trupė, pristatysianti šokio spektaklį su įspūdingomis vaizdo projekcijomis visai šeimai. „Maža tėvynė“ (chor. Akram Khan, Didžioji Britanija) remiasi unikalia choreografo A. Khano tarpkultūrinio pasakojimo meistryste ir byloja apie berniuko svajones bei prisiminimus, aprėpiančius nuo Didžiosios Britanijos iki pat Bangladešo. Tai istorija, švenčianti žmogaus dvasios stiprybę šiuolaikiniame pasaulyje. Šio spektaklio solistas, išskirtinio meistriškumo buvęs „Auros“ šokėjas iš Filipinų Jasperas Narvaezas. Spektaklis tinkamas publikai nuo 7 metų amžiaus.

 

Tą patį vakarą festivalio žiūrovai turės galimybę sudalyvauti naktiniame šokio pasirodyme: M. Žilinsko galerija paskęs žėrinčių kostiumų žvilgesy, nes šokio trupė Sine qua non art  iš Prancūzijos prisatys savo manifestą „Ateitis priklauso protėviams“ (chor. Christophe Béranger ir Jonathan Pranlas-Descours). Kūnų paroda vadinamas kūrinys su cenzu N-18, tyrinėja kūno scenografiją, fizinį žmonių santykį su supančia urbanistine aplinka ir miestų augimu. Renginys rekomenduojamas tardisciplininio meno, performanso žanro publikai. Nespėjusiems pamatyti, spektaklis dar kartą bus kartojamas rugsėjo 30 d. vakarą.

 

Dovana miestui  – kaunietės šokio spektaklis

 

Rugsėjo 30 d. - dar vienas festivalio programos spektaklis visai šeimai, kurį sušoks buvusi „Auros“ šokėja Raimonda Gudavičiūtė, šuo metu gyvenanti Vokietijoje. Ji atvyksta pristatyti savo darbo „ma(KITA)ma“ ir  scenoje pasirodys su sūnumi Elias. Kūrinyje nagrinėjamas klausimas, kaip galima suderinti šeimą ir karjerą, ypač moteriai. Tai, kas prasideda kaip šeimos istorija, perauga į empatišką dialogą tarp dviejų ekspertų, kurie ne tik dalijasi savo žiniomis apie breiką ir šiuolaikinį šokį, bet pasiūlo ir visiškai naują požiūrį į motiną ir sūnų, lyčių vaidmenis bei meno ir gyvenimo santykį, perspektyvą. Prieš pasirodymą Kaune, choreografė ir šokėja atskleidė, kad labai jaudinasi sugrįždama į gimtinę ir tikisi, kad kūrinys palies giliausias žiūrovų kerteles. „ma(KITA)ma“ – festivalio dovana miestui, spektaklį kino centro „Romuva“ scenoje norintys galės pamatyti už dyką.

 

Vakaras tęsis Entity šokio trupės iš Prancūzijos spektakliu, vyksiančiu NKDT Didžiojoje scenoje. „H H H“ (chor. Thibaut Eiferman) – hand, heart, head – ranka, širdis ir galva. Tai kūrinys apie nenusakomus, niekad nesiliaujančius impulsus. Choreografas Thibaut Eiferman yra sertifikuotas „Gagos“ mokytojas, daugiausia dėstęs Paryžiaus operoje ir Prancūzijos nacionaliniame šokio centre. Šokio trupėje Entity dirba buvusi šokio teatro „Aura“ šokėja italė Chiara Corbetta, Kaune praleidusi du sezonus.

 Sine qua non art Fabio Motta

Indigo spalvos uždarymas

 

Spalio 1 d. prancūzų trupė Sine qua non art, kartu su tarptautine „Auros“ šokėjų komanda, parodys  festivalio metu sukurtą performansą „Iš giedro dangaus“. Ne sceninėje erdvėje adresu Mickevičiaus g. 2, bus pristatoma menininkų Christophe’o Béranger bei Jonathano Pranlas-Descours’o choreografinių performansų portretų kolekcija. Pristatymo formatas priklauso nuo konteksto, vietovės architektūros ir bendradarbiaujančiųjų tapatybių, tad laukia netikėtų amplua ir improvizuoto judesio popietė.

 

Festivalį iškilmingai uždarys Šeiko šokio teatro iš Klaipėdos spektaklis „Indigo“ (chor. Agnija Šeiko ir šokėjai). Spektaklį įkvėpė XIX a. verslininko, poligloto, senosios Trojos atradėjo Heinricho Schliemanno asmenybė, spalvinga ir kontrastinga biografija bei pati legendinio miesto atradimo istorija. 2022 m. šio išraiškingo mėlyna spalva nutvieksto šokio spektaklio kūrėjai pelnė net tris „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus už choreografiją, kostiumus ir scenografiją bei apšvietimo dizainą. 

 

Daugiau informacijos apie spektaklius ir išsami festivalio programa – www.dancefestival.lt

Festivalio informacinis partneris LRT.

 „Auros“ informacija ir nuotraukos.

 

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis