lt
2023-11-27 į sąrašą

Ką veikti, kai nėra ką veikti (kelios idėjos darganotoms dienoms Kaune)

Vietoje beprasmio nykščio maratono mobiliojo telefono ekrane siūlome įkvėpimo ieškoti kalėdinėmis lempelėmis jau spindinčiame mieste.

Būna dienų, o ir vakarų, kai, rodosi, norėtum dar kažką nuveikti, bet fantazija skelbia streiką. Lyg ir išlaidauti nesinori, visko turite, dovanos jau supirktos, o renginių ir vakarėlių maratonas laukia gruodžio pabaigoje. Vietoje beprasmio nykščio maratono mobiliojo telefono ekrane siūlome įkvėpimo ieškoti kalėdinėmis lempelėmis jau spindinčiame mieste.

Ragaukite pasaulį


Tai kurie kebabai Kaune skaniausi? Pastaruoju metu gastroliuotojai mini naujus taškus Šilainiuose ir prie Soboro, bet kokia JŪSŲ autoritetinga nuomonė? Arba, štai, kruasanas. Paprastas ar su įdaru? Tradicinis ar mėlynas? Ryte ar vakare? Prie jo – fletvaitas ar kakava? O gal spjaunam į viską ir lekiam plovo į „Karavansarai“, už Panemunės? Ar degustacinės vakarienės „Monte Pacis“, kur buvo apsistojusi aktorė Helen Mirren? Gastronominiai maršrutai Kaune niekada nesibaigia, o kai galvojate, kad išragavote visas pasaulio virtuves, visuomet galima grįžti į seną gerą „Spurginę“.

Snapinsta.app 348474035 1183525025580578 5159576788905367798 n 1080

„Kasdienybės Bakehouse“ nuotr.

 

Kolekcionuokite vaizdus


Išėjus miestan galima aptikti gausybę vizualinių kabliukų, kurie galbūt paskatins naują kolekciją. Gražiausios modernistinės durys ar langai, kavos puodeliai, atspindžiai lange, miesto flora ir fauna, gatvės menas – viskas gali tapti naujos ar jau esamos jūsų instagramo paskyros akcentu.

Ne vieną šaunią vaizdų kolekciją yra sukūrę Kauno kolegijoje fotogografiją studijuojantys jaunuoliai – pavyzdžiui, įdomieji namai. Taip pat mums labai patinka paskyra „beer.peoples“, kurios paroda neseniai vyko bare „Godo“. Gal peržvelgus kitų profilius iškils idėja ir savam?

Pasijuskite kaip kine


„Kaune kaip kine“ – jau neberengiamo Kauno kino festivalio šūkis, visiems įstrigęs, nes tikrai labai poetiškas! Mes su Kauno filmų biuru turime išleidę labai panašiai pavadintą gidą – „Kaunas kine“. Verskite jį ir lėkite įsiamžinti lokacijose, kuriose filmuoti puikiai visame pasaulyje, o gal tik Lietuvoje žinomi filmai ir serialai. Net jei jų dar nematėte, po pasivaikščiojimo režisierių ir aktorių takais tikrai žinosite, ką žiūrėti grįžus namo.

65800495 450561242445042 5445852771360178176 n

„Černobylis“ filmuotas bute, kuriame dabar veikia Amsterdamo mokyklos muziejus. „Kaunas kine“ nuotr.

Taupykite pinigus


Nemokamų muziejų sekmadieniai – bene geriausiai Lietuvoje žinoma kultūros iniciatyva, populiari jau keletą metų. Ir ne tik didieji muziejai laukia svečių. Ar jau aplankėte visus rašytojų namus Kaune? Mums ypač patinka Juozo Grušo namas Kalniečių gatvėje Žaliakalnyje – na, bet Sruogų vila irgi nenusileidžia retro žavesiu…

Knygų skolinimas – tikrai ne vienintelė paslauga, kurią siūlo miesto bibliotekos. Jose galima prisėsti padirbti, pasiklausyti muzikos (Kauno apskrities viešosios bibliotekos rūmuose K. Donelaičio g. įrengta net speciali audioteka, o Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka A. Mapu gatvėje turi ištisą Meno ir muzikos skyrių), aplankyti parodą, sudalyvauti koncerte ar knygos pristatyme, taip pat – kūrybinėse dirbtuvėse. Nemokamai padirbėti galite ir Kauno menininkų namuose – čia veikia laisvai samdomiems kūrybininkams itin tinkama skaitykla, o ir vakariniai renginiai dažniausiai nemokami ar kainuoja simboliškai.

Daugiau nemokamų kultūros renginių ir iniciatyvų ieškokite kalendoriuje kultura.kaunas.lt – jie žymimi specialiu simboliu.

310975851 184413570772921 4784773211751842126 n

Juozo Grušo svetainė-darbo kambarys. Maironio lietuvių literatūros muziejaus eksponatai, Arvydo Čiukšio nuotr.

Dovanokite


Kalbame ne apie dailiai supakuotas materialias dovanas, bet apie gerumą ir šilumą. Galbūt šių metų pabaiga – laikas, kuomet tapsite kraujo donoru? Kauno klinikos labai laukia. Gal seniai aukojote labdaros organizacijoms? Raudonasis kryžius irgi visuomet turi, kam padėti. Turinčius laisvo laiko Kaune veikiantys geradariai, kurie rūpinasi senjorais, vienišais žmonėmis ar gyvūnais, tikrai priims pasavanoriauti. Savanoriai visuomet laukiami ir kultūros įstaigose. O ir projekto „Vaikų svajonės“ puslapyje tikrai rasite, ką nudžiuginti. Po prasmingai praleisto ar investuoto laiko tikrai pasijusite puikiai.

iki 12 06 kaledos

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis