lt
2020-08-13 į sąrašą

Kai Kaunas tampa Kauniuku: idėjos keliaujantiems su šeima

Kaunas – miestas, subalansuotas įvairaus amžiaus keliautojams. Nėra geresnio meto atrasti Kauniuką – vaikams draugišką Kauną, – nei vasara. Nuo ko pradedam?

Kaunas – miestas, subalansuotas įvairaus amžiaus keliautojams. Mažiesiems jis siūlo daugybę pramogų po atviru dangumi ar po stogu, kavinėse rasite specialius meniu vaikams ar kampelius jiems pažaisti, o Kauną supanti gamta įkvėps norinčius kaip reikiant išsidūkti ir pažinti savo kraštą. Nėra geresnio meto atrasti Kauniuką – vaikams draugišką Kauną, – nei vasara. Nuo ko pradedam?

Pradžiai – naujausia Kauno atrakcija, ką tik iš pagrindų atnaujinta Vienybės aikštė. Joje – fontanai, baseinai, rampos paspirtukų ar riedlenčių mėgėjams, žalios salelės. Visai tai – apsupta restoranų ir kavinių, kurių terasose sėdint smagu stebėti pramogaujančius vaikus. Visa šeima gardžiai papietaus ar pavakarieniaus ką tik duris atvėrusiame „Olive Kitchen“.

AA 0012 1

Vienybės aikštė. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kauniečių šeimos taip pat mėgsta susėsti picerijoje „Jurgis ir Drakonas“ – čia maistas sveikas, o ir veikti visiems yra ką. „Talutti“ tinklas siūlo begalinį įvairiausių pasaulio skonių pasirinkimą, o patiekalai čia ne tik skanūs, bet ir fotogeniški. Na, o pasiilgę močiutės maisto gali drąsiai žygiuoti į traktierių „Višta puode“.

80665823 2555226194572831 8711804456527724544 o

„Jurgio ir Drakono“ vaikų kampelis. Restorano nuotr.

Po pramogų Vienybės aikštėje nerkite į Kauno gatvės meno pasaulį. Aplink jus – jau ikoniniais tapę miesto paveikslai „Rožinis dramblys“, „Žvaigždžių sėjėjas“ ir kiti, o visai netoli, E. Ožeškienės gatvėje – unikali, visuomet atnaujinama menininkų idėjomis, „Kiemo galerija“.

117669968 1144546699256628 4565864252625802201 n

„Rožinį dramblį“ nutapė Vytenis Jakas. R. Patapavičienės nuotr.

AA 0040

A. Aleksandravičiaus nuotr.

0065

0071

Kiemo galerijoje. Teodoro Biliūno nuotr.

O tuomet gal pasimaudom? Keliaukite į Lampėdžius. Šis ežeras – populiari poilsio ir maudynių vieta, o šalia jo įsikūręs parkas – tikras mažųjų alpinistų traukos centras. Čia nenuobodu ir suaugusiems – įrengtos net 5 trasos su 100 rungčių, o bendras nuotykių parko trasų ilgis yra daugiau nei 1,5 km.

Dar viena smagi pramoga visai šeimai – kartingai. Juk jei mama ar tėtis dar nepatiki savo automobilio, nereiškia, kad negalima tam ruoštis! „Kartlande“ dūzgia specialiai vaikams pritaikyti „DINO Speed Kart“ kartingai. Prieš minant akceleratoriaus pedalą paaiškinama, kaip tai daryti – o ir kaip paskui sustabdyti – efektyviausiai bei saugiausiai.

Didžiausias Baltijos šalyse edukacinis pramogų centras vaikams „CurioCity“, esantis prekybos centre „Mega“, kviečia skristi į kosmosą, įsijausti į greitosios pagalbos ekipažo kailį, pajusti ugnikalnio lavos kaitrą, čiuožti vaivorykšte, atrasti kulinariją ir dar daug visko. Dideliems vaikams irgi patiks!

www3.egphoto.lt stovykla 68

„CurioCity“. E. Gendrėnaitės nuotr.

Iki rugpjūčio 30 d. prekybos ir pramogų centre „Akropolis“, įsikūrusiame pačiame Kauno centre, veikia paroda „Robotų miestas“. Tai – 23 naujausi robotai iš JAV, Japonijos, Pietų Korėjos, Didžiosios Britanijos ir Rusijos, taip pat „Tesla“ šou, 8 virtualios ir papildytos realybės zonos, robotų teatras, daiktų mintimis valdymo prietaisas ir kitokios ateities technologijos.

Daugelį objektų Kaune paprasta pasiekti pėsčiomis, bet ir dviratininkams čia yra ką veikti. Kampanija „Like Bike“ siekia Kauną paversti draugiškiausiu dviračiams miestu Baltijos šalyse, taigi nuolat tiesiami nauji dviračių takai ir atnaujinami seni. O kur dar „Like Bike“ maršrutai, vedantys pro Kauno fontanus, piknikams tinkamas vietas ar tiesiog įstabius vaizdus? Visus šiuos maršrutus rasite internete ar specialiame žemėlapyje.

Jokiame kitame mieste nerasite tokio unikalaus viešojo transporto, kaip funikulierius. Tad net jei neturite svarbių reikalų Aleksote ar Žaliakalnyje (nors rekomenduojame šiuos rajonus patyrinėti, jei turite laiko), smagu tiesiog pasivažinėti tarpukariu pagamintais funikulieriais. Kelionė trunka vos porą minučių, o dviračiai keliauja nemokamai.

UN 019

Aleksoto funikulierius. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Jei nesate dviračių mėgėjai, visuomet yra laivai, kuriems neatsispiria niekas. Kaunas – dviejų upių santakoje gimęs miestas, tad turistinė laivyba čia populiari. Galite laiveliu pasiekti apylinkių miestelius ar tiesiog paplaukioti Kauno mariose. „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre gausite visą reikiamą informaciją apie maršrutus ir kainas.

Kaunas – muziejų miestas. Kai kurie įdomesni suaugusiems, o iš kitų sunku ištraukti mažuosius. Štai Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius vilioja jau skambančiais savo laiptais. Čia puiki vieta sužinoti, kuo išskirtinės yra kanklės, ar patyrinėti skirtingas birbynių rūšis. Čia galima išmokti lopšinių sušokti viduramžių šokį ar polkutę... Inovatyvi muziejaus ekspozicija skirta liesti, bandyti ir kitaip pažinti fantastišką muzikos pasaulį.

UN 006 1

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kita smagi vieta užsukti su šeima – T. I vanausko zoologijos muziejus. Yra jį lankančių kas pusmetį ir kaskart atrandantį naujų drugelių, žinduolių ar paukščių! Na, o jei jūsų vaikus traukia beribis dangus, keliaukite į Lietuvos aviacijos muziejų Aleksote, kur ne tik pamatysite ir pačiupinėsite tikrus lėktuvus, bet ir galėsite išbandyti jėgas skraidymo simuliatoriuje.

Dvi stotelės mėgstantiems žaisti karžygius – Kauno pilis, siūlanti galybę edukacinių programų, ir vienas lankomiausių mieste Vytauto Didžiojo karo muziejus. Kaip tik dabar jame veikia šmaikšti ekspozicija, dedikuota baronui Miunhauzenui. O Kauno tvirtovės VI forte muziejus įrengė karinės technikos ekspoziciją!

AA 0018

Vi fortas. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Po kaunastiškų patirčių kupinos dienos metas pasilepinti, tiesa? Metas į „Spurginę“ – autentišką jau kelis dešimtmečius veikiančią vietelę Laisvės alėjoje, kurioje laikas, rodosi, sustojęs. Gal tai taps istorijos pamoka jūsų atžaloms?

Ypatingai šeimos šventei – ypatinga ir vieta. Nukeliaukite į „Monte Pacis“, svetingumo kompleksą, veikiantį barokiniame Pažaislio vienuolyne. Nenusigąskite prašmatnaus žodžio „barokas“ – šis puikus restoranas, kuriame daug kas gaminama iš čia pat, vienuolyno sode, auginamų daržovių, siūlo meniu mažiesiems.

Lietuvos zoologijos sodas, VDU Botanikos sodas, Kauno tvirtovė, žirgynai, dažasvydis, gatvės menas – visko pilnas yra Kauniukas. Rekomenduojame internete susirasti to paties pavadinimo žemėlapį, kuriame – net 60 stotelių keliaujantiems su vaikais, ir planuoti išvyką.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis