lt
2023-02-10 į sąrašą

Kaip įsimylėti Kauną (ir Kaune) ❤️

Kviečiame šią vasario 14-ąją pasiimti laisvadienį ar bent susitrumpinti darbo dieną ir leistis meilės takais Kaune.

Kaunas – meilės miestas! Drąsiai pradedame pasakojimą apie valentiniškus reikalus, nes istorijos nesuklastosi. Juk 1549 m. Žygimantas Augustas Kauno pilį, miestą ir apylinkes užrašė ne kam kitam, o savo gyvenimo meilei Barborai Radvilaitei.


Žinoma, romano vertų meilės istorijų Kaune nutiko ir buvo užrašyta daug daugiau. Tik vaikščiok ir aikčiok – Aleksoto panorama meili tuo, kad nuo jos Kauną stebėjo Čiurlionis su būsima žmona Sofija, Kauno rotušėje minios sveikino ką tik susituokusius Sabonius. O kiek tūkstančių meilės istorijų prasidėjo pasimatymu prie fontano Laisvės alėjoje, niekas nebesuskaičiuos.

kiki photography 3... o čia – puikus fonas vestuvinei fotosesijai. Rožinį dramblį rasite E. Ožeškienės gatvėje. Kiki photography nuotr.


Tad kviečiame šią vasario 14-ąją pasiimti laisvadienį ar bent susitrumpinti darbo dieną ir leistis meilės takais Kaune. O meilė gali būti visokia – ne tik antrajai pusei, bet ir laisvei, gamtai ar miestui, ir, žinoma, sau. Nuo to ir pradėkime.


Meilės sau maršrutas

 

„Labas rytas“, – mirkteli jums barista instagramiškiausioje senamiesčio kavinėje „Chaika“ ir klausia – bananinio torto, su mėlynėmis, o gal puodelį kakavos? Įsiklausykite – ko šiandien nori jūsų širdis? Nieko sau negailėkite, o apsalę traukite ten, kur apsilankyti vis nerandate laiko.


Pasiplaukiojimas „Žalgirio“ ar „Girstučio“ baseine? Kaip tik Valentino dienai. SPA programa arba pirtis – prašome, rinkitės, rezervuokite laiką. O gal užsuksite į vieną jaukių V. Kudirkos viešosios bibliotekos skyrių, kur rasite ne tik įdomių skaitinių mėgstamiausiomis temomis, bet ir apžiūrėsite parodą?

Taip, laikas sau – tai ir laikas sielai, tad Kauno muziejai ir galerijos taip pat nekantrauja jus priimti. Pavyzdžiui, Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namuose veikia atvirlaiškių paroda – o, kiek čia idėjų meilės laiškams! Na, o vakare galite pasidovanoti sau bilietą į kiną – „Forum Cinemas“ kaip tik rodomas dokumentinis pasakojimas „Rose Namajunas: aš esu čempionė“, kuriame pabrėžiama meilės sau, pasauliui ir gyvenimui svarba. (Daugiau kultūros Kaune: kultura.kaunas.lt)

283096382 757224985659970 6331393306775967606 n

Komplimentas sau. „Chaika Kaunas“ nuotr.


Porom, porom, porom


Tik jūs geriausiai žinote, ką šiemet padovanoti antrajai pusei Valentino dienos proga. Gal tai bus bilietas į didžiausią iki šiol meilės lyrikės Gabrielės Vilkickytės koncertą „Žalgirio“ arenoje? Neatsitiktinai jis Valentino dienos vakarą. O gal – aklas pasimatymas kine su „Kino pavasariu“? Aistringą filmą, laikomą paslaptyje, festivalis pasiūlys vasario 15 d. „Forum Cinemas“ salėje.


Seniausias Lietuvos kino teatras „Romuva“ taip pat ragina kviesti į pasimatymą kiną ir siekdami palengvinti jums darbą net išleido specialią atvirukų seriją. Vasario 14 d. čia rodoma romantinė drama „Labiau nei bet kada“, italų juosta „Superherojai“ ir tik suaugusiems skirtas dano Larso von Triero filmų diptikas.

326949441 891108588767907 2465082585526719051 n

„Radisson Hotel Kaunas“ nuotr.

Restoranų šefai artėjant vasario 14-ajai nesėdi rankų sudėję. O kas jums romantiškiau – Prancūzija, Italija, tikra lietuviška virtuvė ar tolima egzotika, jūros gėrybės ar desertai, nuspręskite patys. Tikri Valentino dienos entuziastai neatsisakys pasinaudoti ir viešbučių pasiūlymais – pavyzdžiui, „Radisson Hotel Kaunas“ tik paprašys pasirinkti, norėsite romantiškos vakarienės ar pusryčių, o gal visko? „Moxy“ šiemet siūlo tiesiog meilės kupiną nuolaidą – jei dar niekuomet nesilankėte šiame nutrūktgalvių rojuje, pats metas ištaisyti klaidą.

328250998 567324185295742 3804136556805355782 n„Moxy Kaunas“ nuotr.


Žinoma, ne finansinė dovanos išraiška svarbiausia. Jei pakviesite mylimąjį ar mylimąją susitikti prie gatvės meno piešinio „Jis ir Ji“ ir paklajoti spalvingomis Šančių gatvelėmis – tai bus labai kaunastiškas pasimatymas. Žinoma, klasika „prie fontano šeštą“ irgi niekuomet neišeina iš mados. Dar spėsite per pusę pasidalinti legendinę Kauno spurgą, o tuomet – susikibę rankomis pasivaikščioti temstančio meilės miesto alėjomis.

UN 50

Piešinio „Jis ir Ji“ autorė – Gražvyda Janušauskaitė. A. Aleksandravičiaus nuotr.


Gamtos mylėtojų pėdomis

 

Ar žinote, kad netoli Ąžuolyno gyvenęs rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas taip mylėjo gamtą, kad net rašė meteorologinį dienoraštį? Kauną supančios ir gaivinančios gamtos grožis įamžintas ne viename meno kūrinyje, o kiek apskritai menininkų įkvėpė, mes ir patys nežinome. Tikrai aišku, kad meilės elementas šioje sėkmės formulėje laaabai svarbus. Tad paieškokite ir jūs įkvėpimo – tiksliau, giliai įkvėpkite gaivaus miško, parko paupio oro, sužadinkite jausmus ir kūrybinę energiją.

UZV II 011

Neris ir Nemunas sako „taip“! A. Aleksandravičiaus nuotr.

 


O kur? Kad ir ką tik oficialiai atidarytame atnaujintame Kadagių slėnyje prie Kauno marių, žingsniuotojams ir bėgiotojams (na, ir rašytojams) idealiai pritaikytame Ąžuolyne ar Santakos parke. Juk Nemuno ir Neries upių sąjunga – viena istoriškai romantiškiausių miesto vietų, čia gimė pats Kaunas. Čia, beje, visai simboliška ir pasipiršti.


VDU Botanikos sodas – puiki vieta pasimatymui visais keturiais metų laikais. Įdomu stebėti, kaip keičiasi gamta, kaip žiemoja ar bunda augalai, o pasiilgusiems šilumos, bet negalintiems nusikelti į tropikus – oranžerija. Pažadame, pasivaikščiojimas tarp kaktusų ir agavų tikrai įkvėps taupyti (gal povestuvinei?) kelionei į Meksiką.

AA 0026

A. Aleksandravičiaus nuotr.


Kartu su laisve


Turbūt ne sutapimas, kad dvi dienos – rožinė ir trispalvė – vasario kalendoriuje taip arti viena kitos. Mylėti savo šalį – tai alsuoti laisve, ginti ją visomis išgalėmis, ir nepamiršti šio jausmo vis pakurstyti bei atšvęsti. Artėjant Vasario 16-ajai trispalvėmis pasidabins koncertų salės, muziejai, aikštės, kavinės, o ir mūsų širdys. Toną meilės laisvei kupinai dienai užduoti galite vos prabudę ir paaukoję akcijai #RADAROM, o aplankę Vytauto Didžiojo karo muziejų, pasigrožėję Laisvės statula, pražygiavę Laisvės alėja, užsukite ir prie gatvės meno kūrinio „Victory“ (aut. Tadas Vincaitis-Plugas) Kęstučio gatvėje. Juk Ukrainos laisvė – ir mūsų laisvė.

AA 0210 1

A. Aleksandravičiaus nuotr.


Kaunastiška meilė

 

Mes tikrai labai mylime Kauną kiekvieną metų dieną ir naktį, po darbo valandų ir tiesiog kiekvieną sekundę! Tad mums Valentino diena – tai ir meilės puikiausiam pasaulio miestui diena. Kaip jau rašėme straipsnio įžangoje, įsiklausykite – kiekvienas Kauno kampelis alsuoja meile. Apie meilę miestui, šaliai, gyvenimui daugiau sužinosite užsisakę ekskursiją Art Deco ir Amsterdamo mokyklos muziejuose, J. Zikaro, J. Gruodžio, B. ir V. Sruogų namuose-muziejuose, taip pat – naujoje parodoje apie kultūros diplomatę Magdaleną Avietėnaitę, kuri veikia Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje. Istorinė LR Prezidentūra – puikus būdas pakurstyti simpatijas Laikinajai sostinei! Autentiškos šiuolaikinės kaunastikos tuo tarpu aptiksite Kiemo galerijoje E. Ožeškienės g.

AA 0041

Kiemo galerijoje – ir meilės gyvūnams simboliai! A. Aleksandravičiaus nuotr.

Na o visą vasario 14 dieną Kauno miesto savivaldybė miestiečius kviečia švęsti drauge: miesto gatvėmis kursuos specialiai dekoruotas 14-ojo maršruto troleibusas su šūkiu „Kaunas veža meilę“. Ryte ir vakarinio piko metu keleivių lauks muzikinės staigmenos. 

autobusas meileiKauno sav. nuotr. 


Daugiau kaunastiškų idėjų pasivaikščiojimui, laisvadieniui, darbostogoms ar tikroms atostogoms Kaune rasite kaunastika.lt ar užsukę į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą Laisvės al. 36. Čia galėsite išsirinkti ir stilingą suvenyrą kitame mieste ar šalyje likusiai antrajai pusei. Juk Valentinas gali būti ir virtualus…

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis