lt
2017-03-30 į sąrašą

Kaunas Europos kultūros sotinė 2022!

Šių metų, kovo 29 dieną pačioje Kauno širdyje, Rotušės aikštėje, pagaliau buvo paskelbta, kuris miestas tapo „Europos kultūros sotinė“ 2022. Susirinkusios gausios minios džiaugsmui – nugalėjo Kaunas.

„Europos kultūros sostinės“ titulas miestui suteiks galimybę parodyti Europai savo savitumą, unikalumą bei tapatybę. Manoma, kad tai padės pritraukti daugiau investicijų, sukurti ilgalaikes darbo vietas, išaugs turistų srautai, o Kaunas bus įtrauktas į būtinų aplankyti Europos miestų sąrašą.

Europos ekspertų komisijos nariai pirmadienį bei antradienį lankėsi Klaipėdoje ir Kaune, kur vertino miestų pasirengimą ir rinkosi iš šių dviejų finalininkų. Kaunas konkurse buvo pristatytas kaip šiuolaikinė sostinė, susijusi su miesto tarpukarine laikinosios sostinės tapatybe. Klaipėda, kuri paraišką teikė drauge su Palanga ir Neringa, save pateikė kaip besikeičiantį miestą, nepaklūstantį įprastinėms istorijos, identiteto, geografijos koordinatėms. Šie miestai dalyvavo antrajame atrankos etape, į kurį buvo atrinkti iš šešių konkurse dalyvavusių savivaldybių: Anykščių, Jonavos, Kauno, Klaipėdos, Plungės ir Rokiškio.

Miesto meras Visvaldas Matijošaitis sveikino miestiečius: „Su švente kauniečiai! Dėkoju ir Klaipėdai, ir jūs, ir mes esame verti, vykdysime bendrus projektus. Dvejus metus kasdien dirbo daugybė žmonių. Tai didelis iššūkis ir atsakomybė Kaunui. Miestas keičiasi, kaip ir visa Lietuva. Ačiū Klaipėdai už stiprią konkurenciją bei žiuri“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

 


E. Kiežnausko nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis