lt
2024-05-03 į sąrašą

Kaunas kviečia švęsti: nepraleiskite geriausių vasaros vakarėlių

Gegužę Kaune oficialiai atidaromas šiltasis pramogų sezoną. Ne veltui būtent šis mėnuo pasirinktas minėti miesto gimtadienį. 616 – tiek sukanka gražuoliui, gimusiam iš Nemuno ir Neries meilės. Miestui, kuris pilnas ne tik istorijos sluoksnių, UNESCO saugomos modernistinės architektūros, bet ir gaivios gamtos, dviračių, vandens purslų, festivalių, meno bei kultūros.

6.20 Kiemu svente Martynas Plepys 18Nuotrauka: M. Plepys

 

Ne atsitiktinumas, kad gegužę minima ir Tarptautinė kaimynų diena. Jai artėjant rekomenduojama pamiršti visus darbus ir nusiteikti linksmybėms su artimiausiais – tais, kurie gyvena kaimynystėje. Taigi jei ne gegužės 27 dieną, tai bet kuriuo kitu metu šiltąjį sezoną Kaunas laukia svečiųų ir skelbia savaitgalio išvykoms subalansuotą vasaros programą.

 

Gimimo dienos programa

 

Kiemų šventė – viena svarbiausių modernių Kauno tradicijų, pradėta švęsti prieš beveik dešimt metų. Ji skirta Tarptautinei kaimynų dienai – pėsčiųjų bulvaras Laisvės alėja vienam vakarui tampa vienu ilgu valgomuoju. Visi susineša stalus, ant jų krauna pačių paruoštas vaišes, aplink klega teatro, muzikos, šokio artistai. Niekada nelyja! Šiemet Kiemų šventę minėsime gegužės 24 d., tai bus 616-ojo miesto gimtadienio įžanga.

miesto vaizdai 9Kauno gimtadienis, Kaunas m. savivaldybės nuotr.

 

Kauno gimtadienis truks visą gegužės 24–26 d. savaitgalį. XIV amžių menančios Kauno pilies loma virs istoriniu Hanzos miestu su senųjų amatininkų turgeliais ir dirbtuvėmis. Šventės dalyvius pasitiks viduramžių muzika, žiūrovai galės išmokti to laikmečio šokių. Spalvingose palapinėse jaunųjų lankytojų lauks įvairios pramogos ir edukacijos. Sutemus  vasaros sezoną paskelbs pasaulyje žinomas britų didžėjus Sigala su įspūdingu lazerių šou ir būrys Lietuvos muzikos atlikėjų. 

Gimtadienio savaitgalį Kaune vyks ir dviems didžiausioms upėms dedikuoti renginiai „Švęskime upę“ – gegužės 25 d. Nemunu ir Nerimi plauks puošnios valtys ir baidarės, o pakrantėse bus įkurtos smalsuoliams atviros kultūros ir meno stotelėms. Sekmadienį, gegužės 26 d., kaimynystę ir bendrystę švęsti kvies itin fotogeniškos miesto centre esančios V. Putvinskio gatvės bendruomenė, surengsianti vakarėlį tiesiog… gatvėje.

 upesŠvęskime upę, A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Vasaros planuose – ir daugiau vakarėlių

 

Gegužės 31 d. prasideda visą vasarą truksiantis, įstabiausias lokacijas aplankysiantis klasikinei muzikai dedikuotas Pažaislio muzikos festivalis. Didieji 29-ojo festivalio koncertai – įspūdingame barokiniame vienuuolyne ant Kauno marių kranto.

PazaislisPažaislis, A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Elektroninės muzikos gerbėjai iš visos Europos Kauną užtvindys birželio 5–9 dienomis – tuomet ištiks festivalis „Audra“, stebinantis ne tik geriausiais didžėjais, bet ir įspūdingomis industrinėmis erdvėmis. Tiesa, gegužės 8-ąją festivalio šokiai vyks tiesiog Ąžuolyne – miško parke beveik Kauno centre.

AudraAudra, G. Dagytės nuotr.

 

Dar viena ypatinga muzikinė 2024 m. vasaros detalė – Dainų šventė, kurios tradiciją saugo UNESCO. Šiemet šis tradicinis festivalis bus rengiamas jau 100-ąjį kartą. Pagrindiniai koncertai – Vilniuje, o šventės atidarymas – Kaune, kur ši tautinė tradicija pradėta puoselėti 1924 metais.

dainosDainų šventė, A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Areninių ir stadioninių koncertų mėgėjai Kauną jau seniai įsitraukę į savo atostogų maršrutus. Tokie atlikėjai, kaip Dua Lipa ar Robbie Williams žino, kad „Žalgirio“ arenai regione nėra lygių. Birželio 9-ąją tai patvirtins ir ne pirmą kartą į Kauną grįžtantis Sting. O neseniai renovuotame šimtamečiame Dariaus ir Girėno stadione vasaros pabaigoje koncertuos pats Ed Sheeran. Dar yra keletas bilietų į papildomą turo „+-=÷× 2024 Tour“ šou rugpjūčio 4 dieną.

ed sh2Ed Sheeran turas. Organizatorių nuotrauka.

 

Šiuolaikiniai scenos menai – būtinas geros vasaros Kaune ingredientas. Gegužės 30-ąją prasideda tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“, kasmet stebinantis jautriais pasirodymais, kuriamais kylančių artistų iš viso pasaulio. Įdomiausius kūrėjus ir premjerinius jų kūrinius į Kauną ir Kauno rajoną rugpjūčio 5–11 dienomis atveš tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“. 

circusMartyno Plepio nuotr.

 

Vasara tęsiasi ir rudenį – bent jau renginių kalendoriuje. Rudenį atidarius unikalų, išskirtinės architeketūros mokslo populiarinimo muziejų „Mokslo sala“ esantį upės Nemunas saloje, miestas pradės ruoštis „Fluxus“ festivaliui. Šio kūrybiškumą išlaisvinančio renginio akcentas – persirengėlių kopimas į transportui uždaromą Parodos kalną, jungiantį miesto centrą ir Žaliakalnį. Vėliau rudenį, jau spalį, Kaune bus surengtas fotografijos ir medijų meno festivalis, Istorijų festivalis, bei bliuzo muzikai skirtas festivalis „Kaunas Blues“. Bet tai jau pageltus lapams – o kol kas į lagaminą įsimeskite pakuotis šortus, lengvas sukneles ir akinius nuo saulės. 

Žinoma, vien renginiais sotus nebūsi – pasižymėję kalendoriuje kaunastišką savaitgalį į jį sutalpinsite ir Kauno tvirtovės pažinimą, viešnages Kauno zoologijos sode, Atominio bunkerio  Art Deco, Amsterdamo mokyklos muziejuose ar kitur. Idėjos visiems skoniams: visit.kaunas.lt.

Kaunastic zemelapis2Kaunastic :), A. Bulotos nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis