lt
2021-06-08 į sąrašą

Kaunas ore (top 3 idėjos savaitgaliui)

Savaitgalio planas – Kaunas iš paukščio skrydžio!

Vienokį miestą pažįstame vaikščiodami pėsčiomis, dar kitu kampu jis atsiveria minant dviratį ar riedant paspirtuku. Sunku nupasakoti Kauno grožį, atsiveriantį iš vandens, bet šįkart mes siekiame dar daugiau – tiek aukštai, kiek įmanoma. Savaitgalio planas – Kaunas iš paukščio skrydžio!

Ne paslaptis, Kaunas – Lietuvos aviacijos lopšys. Čia veikia vienas seniausių aerodromų Europoje, po tragiškos lietuvių lakūnų žūties pakeliui į Lietuvą pakrikštytas S. Dariaus ir S. Girėno vardu. Aerodrome – ir Lietuvos aviacijos muziejus (tiesa, netrukus uždaromas rekonstrukcijai, bet lauko ekspozicija galėsite grožėtis), prie pat jo – išskirtinis naujų gyvenamųjų namų kompleksas „su vaizdu“ – „Aeronamai“, Aleksotą raižo aviatorių garbei pavadintos gatvės. O netoli Kauno, Raudondvario seniūnijoje – pelnytai „sklandytojų kalva“ vadinama net 55 m aukščio Netonių kalva, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys Nemuno vaizdai. Bet grįžkime į miestą ir pasidomėkime, kas gi mus šįkart pakels į orą.

Lėktuvai

Kaunas iš paukščio skrydžio – tikrai romantiška kelionė. Apžvalginius skrydžius siūlo patyrusius, žaismingus ir polėkio tikrai nepraradusius pilotus vienijanti asociacija „Pilotai.lt“ – jų ultralengvieji lėktuvai laukia jau minėtame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Jei elgsitės gražiai, galėsite ir pavairuoti lėktuvą. O jei susigundysite įgyti pilotavimo teises, nenutylėkite šios idėjos – jums pilotai viską papasakos. Gal jau kitais metais skraidysite kavos iš Kauno į Nidą?.. Nors jei tikrai norėsite, pakaks ir mėnesio. Įkvėpimui – faktas, kad Kaune ką tik pirmąjį savo savarankišką skrydį atliko penkiolikmetis.

37064514 10158004296216151 2075618958123204608 n

Ir jūs galite būti ten, viduje! R. Pundžiaus/Pilotofoto nuotr.

Pilotai 6

Dvi aerodromo sielos – brolis ir sesė Lukas ir Ieva Liekiai. Donato Stankevičiaus nuotr.

Oro balionai

Oro balionas – taip pat nuostabus būdas pradėti dieną ar ją baigti. Beje, skrendant oro balionu galima ne tik pasipiršti, bet ir… susituokti! Tiesą sakant, ši pramoga populiarumo nepraranda dar nuo XVIII amžiaus, o šiai patirčiai ypač svarbu tai, ką matote iš krepšio. O štai ką siūlo Kaunas – Kauno pilis, rotušė, Vytauto bažnyčia, Bernardinų vienuolynas, Perkūno namas ir dar daug kitų lankytinų vietų vienu metu. Oro balionai Kaune dažniausiai kyla Santakoje arba Nemuno saloje ir, praskridę visą miestą, leidžiasi už miesto ribų. Jei vėjo kryptis netinkama kilti šiose vietose balionai gali startuoti Pažaislio vienuolyne, Lapėse, Rokuose ir kitur.

Pasirinkite iš pasiūlymų pažinti Kauną iš oro baliono čiačia ir čia.

oro balionai gimtadienus

Ir Kauno gimtadienio proga dangų puošė balionų gausa! Kauno m. savivaldybės nuotr.

balionai senamiesty

Gražuolis Senamiestis! A. Aleksandravičiaus nuotr.

Parasparniai

Dar viena idėja – skrydis parasparniu. Čia tikrai prireiks drąsos, pasiruošimo ir pasitikėjimo savimi, bet įspūdžiai garantuoti. Kompanija „Padovanok Skrydį“ veikia visoje Lietuvoje, bet dažnai užsuka – tiksliau, atskrenda – ir į Kauną ar Kauno rajoną. Susisiekite ir susiderinkite planus!

parasparniai

Gražų laiką skrydžiams galima atrasti ankstyvą rytą dvi-tris valandas po saulėtekio. Štai kaip tuomet atrodo Aleksotas. „Padovanok Skrydį“ nuotr.

O kaip dėl parašiutų? Nutrūktgalvių, skaičiuojančiu laisvo kritimo sekundes, Kaune netrūksta, bet pačiame mieste iššokti nėra galimybės – regiono parašiutininkai renkasi Prienų rajone, Pociūnuose. Linkėjimai jiems ir kitiems, kuriems reikia žydrynės!

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis