lt
2016-05-08 į sąrašą

KAUNAS – UNESCO Dizaino miestas

UNESCO kūrybiškų miestų tinklas įkurtas 2004 m. siekia stiprinti bendradarbiavimą su miestais ir tarp jų, kurie pripažino kūrybiškumą strateginiu tvarios plėtros, susijusios su ekonominiais, socialiniais, kultūriniais ir aplinkos aspektais, veiksniu.

Prisijungdami prie Tinklo miestai patvirtina savo įsipareigojimą dalintis geriausia patirtimi, vystyti partnerystes, kurios skatina kūrybiškumą ir kultūros pramonę, stiprinti dalyvavimą kultūriniame gyvenime ir integruoti kultūrą miestų plėtros planuose.
UNESCO kūrybiškų miestų tinklas apima septynias kūrybiškumo sritis: Amatai ir liaudies menai, Dizainas, Kinas, Gastronomija, Medijų menas, Literatūra ir Muzika.
2015 m. gruodžio mėn. Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, gavusiu UNESCO dizaino miesto statusą. Tai neabejotinai prisidės prie siekio Kauno tarpukario modernizmo architektūrą įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Dizaino miestų tinklą visame pasaulyje sudaro tokie miestai kaip Monrealis (Kanada), Kobe (Japonija), Helsinkis (Suomija), Detroitas (JAV), Bilbao (Ispanija), Singapūras (Singapūras), Berlynas (Vokietija), Bandungas (Indonezija), Puebla (Meksika), Budapeštas (Vengrija), Kuritiba (Brazilija), Buenos Airės (Argentina), Šanchajus (Kinija), Nagoja (Japonija), Seulas (Pietų Korėja), Saint- Étienne (Prancūzija), Dandi (Škotija), Turinas (Italija) ir Gracas (Austrija).

Nuotraukos: Remis Ščerbauskas, Martynas Plepys, Rimantas Šerkšnys, Kauno miesto savivaldybė.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis