2023-04-05 į sąrašą

Kaunas vilioja pavasarį (Velykos ir kitos gaivios idėjos)

Pavasaris atėjo, pamažu įsitvirtina ir jau netrukus panardins į tikrą atgimimo sūkurį. Ką smagaus atrasti pavasarėjančiame Kaune?

Velykų savaitgalis

 

Viso pasaulio katalikai balandžio 9 d. pasitiks Šv. Velykas – ir mes drauge! Pavasario, atgimimo, vilties šventė – puiki proga darkart įvertinti, kiek daug gėrio turime savo namuose ir mieste. Jei būsite Kaune iki savaitgalio, būtinai aplankykite Tado Daugirdo margučių piešinių parodą A. ir P. Galaunių namuose – čia eksponuojami piešiniai, sukurti lankantis buvusiose Ukrainos gubernijose. „Parodos idėją karas Ukrainoje. Kaune apsigyvenus žmonėms, netekusiems savo namų ir tėvynės, norisi parodyti kažką artimo ir savo, dvasiškai šildančio ir stiprinančio, perteikiančio protėvių dvasios stiprybę. Dabar ši idėja realizuojasi ir skleidžia velykinę viltį“, – rašoma parodos tekste. 

Primename, kad daugelis kultūros įstaigų – muziejai, kino teatrai, koncertų salės – sekmadienį, balandžio 9 d. bus uždarytos. Pasiilgusių sportinio azarto antrąją Velykų dieną, pirmadienį, balandžio 10 d., savo namų arenoje lauks „Žalgirio“ krepšininkai, pasitiksiantys Šiaulių komandą. 

 

Kaunas spring 2

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Vikriau, aukščiau, sveikiau 

 

Vaizdingas, lygus, įkvepiantis – visi šie žodžiai tinka ne tik mūsų miestui, bet ir Kauno maratonui, kurio dalyviai šiemet centro ir senamiesčio gatves užtvindys jau 11-ąjį kartą. Balandžio 23 d. prisijungti gali kiekvienas – jei ne išbandyti savo jėgas maratono, pusmaratonio ar kitoje trasoje, tai palaikyti draugus ir artimuosius, turiningai bei linksmai praleisti laiką drauge. Bus ir koncertų, mugių, paskaitų, treniruočių!

 

Sodai ir parkai 

 

Šiemet 100-metį minintis VDU Botanikos sodas ypatingų renginių priruošė visiems metams – žinoma, išskirtinis metas aplankyti šią vietą yra būtent pavasaris. Užsukę kiekvieną savaitę pasidžiaugsite vis nauju nubudusios gamtos lopinėliu! Jei ir jūs turite sodą, nepraleiskite mugės „Pakalnutės žiedas“ paskutinį balandžio savaitgalį – tuščiomis neišvažiuosite. Oranžerijoje tuo tarpu aplankysite tropinių drugių parodą. 

thumbnailA. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Vis daugiau žalumos atrasite ir miesto parkuose. XXI a. tradicija – fotografuotis prie žydinčių sakurų – Kaune palaikoma Nemuno saloje. Čia sakurų sodelis pasodintas prisimenant Čijunės Sugiharos žygdarbius. 

Galbūt po sutvarkymo dar nesilankėte senajame Kauno ąžuolyne ar Nemuno ir Neries santakoje plytinčiame parke? Kalniečių, Draugystės, Santarvės parkai džiugina ir atokiau nuo centro gyvenančius ar pasivaikščioti sumaniusius. Su kavos ar arbatos termosu, o gal ir keturkoju draugu, visuomet smagu ir Panemunės šile (čia puiku ir bėgioti ar kokią ratuotą priemonę minti) bei Kleboniškio miške. Labai įdomu, kaip šiemet atrodys neseniai atgaivinta Vienybės aikštė ir Studentų skveras pačiame Kauno centre… O vienas slapčiausių, tačiau visiems atvirų žaliųjų plotų yra VDU daugiafunkciame centre V. Putvinskio g. 23 – ant stogo!

 

Artėja renginių gūsis

 

Kaunas rengiasi intensyviai ir siautulingai gegužei. Laukia finalinio „Eurolygos“ ketverto savaitgalis, iškart po to – didysis miesto gimtadienis, kuriame tilps ir jau legendine tapusi „Kiemų šventė“. O kur dar Kauno literatūros savaitė, jau tapusi „must-visit“ renginiu kiekvienam skaitančiajam? Negalintiems gyventi be dangaus žydrynės gegužę pasimatymą skiria Zapyškis – čia kasmet vyksta aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, savo lankomumu nenusileidžiantis muzikos žvaigždžių koncertams. 

Jau balandį turite puikią progą pamankštinti sąnarius, pranešioti naujus batelius ir iš širdies pafestivalinti. Tam daug progų suteiks festivalis „Kaunas Jazz“, be kurio mieste jau daugiau nei tris dešimtis metų neprasideda nei vienas tikras pavasaris.  Šiemet programoje, įvairiose miesto vietose –  pirmą sykį mūsų šalyje koncertuosianti britų vokalistė Zara McFarlane, vienas garsiausių pasaulio džiazo dainininkų Kurtas Ellingas, speciali Skirmanto Sasnausko, Vitos Rusaitytės ir Arno Mikalkėno programa Kauno choralinėje sinagogoje, lenkai Judyta Pisarzcyk ir pianisto Pawelo Kaczmarczyko trio, latviai „Very Cool People“ ir daug kitų nuostabių progų pasinerti į muziką. Jau nuo balandžio 21 dienos!

Taip pat balandžio 21 d. – „Prisukamas Abrikosas“. Festivaliu virtusi kaunietiškų vakarėlių tradicija šįkart užims dar vieną industrinio Kauno paveldo objektą – buvusį tekstilės gigantą Žemuosiuose Šančiuose, „Drobę“. Laukia techno ir kiti elektroniniai garsai iš Amsterdamo, Briuselio, Čikagos, žinoma, ir Lietuvos. „Fabriko skliautuose vėl laukia tikras filmas su netikėtomis situacijomis, atomazgomis ir kulminacijomis, kurių pagrindinis veikėjas visada esi tu“, – žada organizatoriai. 

image20VDU Botanikos sodo nuotr. 

 

Daugiau kaunastiškų idėjų 

 

Visuomet kaunastiškų patarimų apie tai, ką, kada, su kuo nuveikti mūsų mieste, gausite užsukę į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą Laisvės al. 36. Čia laukia ir keli tuzinai skirtingų „It’s Kaunastic“ maršrutų, išleistų patogiu nešiotis formatu. Čia pat daugiau papasakosime ir apie temines mūsų organizuojamas ekskursijas. Jų datas ir laikus skelbiame ir feisbuko puslapyje „Kaunastika“. Drąsiai galite mums parašyti, jei turite daugiau klausimų! 

 

Užsklandos nuotrauka A. Aleksandravičiaus

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis