lt
2020-06-17 į sąrašą

Kaunastiška vasara: Idėjos trumpiausiai metų nakčiai

Kur ieškosite paparčio žiedo – Kauno senamiestyje, o gal viename tvirtovės fortų?

Rasos, vėliau sutapatintos su Šv. Jono diena, yra viena seniausių, paslaptingiausių ir gyvybe alsuojančių vasaros kalendorinių švenčių. Tai laikas, žymintis augmenijos kulminaciją, raganų burtus, galimybę pakeisti savo likimą ar išpildyti savo slapčiausius troškimus. Kaune pastaraisiais kuriamos istoriją gerbiančių šiuolaikinių Joninių tradicijos – galbūt kažkuriame iš rekomenduojamų renginių susitiksime naktį iš birželio 23-osios į 24-ąją?.. 

„Joninės. Magic Edition“, 17:00
III fortas, Titnago g.

Fortas įspūdingas ne tik kaip gynybinis paveldas, bet ir puiki vieta veikti bendruomenei, burtis įvairioms netradicinėms veikloms, čia veikia Lietuvos kariuomenės uniformų muziejus, atidarytos meno ekspozicijos, vienas iš festivalio Baterija renginių buvo organizuojamas III forto požemiuose, dalyvavo žymiausi atlikėjai, DJ, vyko spektakliai ir koncertai, kiekvienais metais vyksta parodos, stovyklos, edukcijos. Renginyje laukia improvizuota kliūčių ruožo trasa,  senobinės tradicijos ir papročiai, vėliau – šokiai. Dalyvių skaičius ribotas, plačiau skaitykite čia.

Jonines2017 02

III forto archyvo nuotr.

Rasos muziejuje, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelyje lauks „Kauno Bandonijos“ pasirodymas, galimybė nusipinti savo vainiką, o  ir specialus čia įsikūrusios kavinės „Folkas“ meniu. Iki 20 val. – nemokamas šimtais tradicinių garsų skambančio skyriaus lankymas.

folkasjonines

„Folko“ nuotr.

Joninės „Parake“, 18:00
L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampas

Trečiąkart organizuojamos „Parako“ – buvusio Kauno tvirtovės parako sandėlio – Joninės kviečia sutikti trumpiausią vasaros naktį kartu. Retro ansamblis „Randevu“ džiugins muzikos ritmais, ragana Indraja iš  visus smilkins juozažolių / pelyno, ajerų / dilgėlių ryšulėliais, vaišins žolelių arbata, burs ateitį iš žolių ir padainuoti kartu pakvies, Gediminas stebins ugnimi ir kitais dūmais, Baronas Raimis sukurs unikalius fejerverkus, o Tarptautinės Amsterdamo menininkų asociacijos CAIA narė Violeta Damen atsiųs (dėl pandemijos pati atvykti negali) du baziliskus…

parakas2

„Parako“ archyvo nuotr.

Joninės Lietuvos liaudies buities muziejuje, 18:00
Rumšiškės

Nors „oficialiai“ Lietuvos liaudies  buities muziejus – visai ne Kaune, jų rengiamos tradicinės šventės vilioja net iš tolimiausių šalies kampelių. Šiemet pirmojoje renginio dalyje muziejus Rudaminos sodyboje, Dzūkijos kaime kvies įsijausti į gamtos virsmą, senolių papročius, atlikti vandens ir ugnies apeigas, braidžioti po laukinių gėlių pievas, kupoliauti ir spėti ateitį, pinti gėlių vainikėlius bei, žinoma, šokti, dainuoti ir visaip kaip linksmintis! Joninių nakties paslaptis pažinti padės folkloro ansamblis „Nedėja“. Vakarėjant slėpiningoje atvviro muziejaus erdvėje prie Klojimo teatro vyks Joninių Garsovaizdžių renginys, kuriame gros Girių dvasios, Vėjopatis ir MigloJE. 

Daugiau renginių Kaune ieškokite čia. 
Titulinė nuotr. – A. Aleksandravičiaus

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis