lt
2020-08-14 į sąrašą

Kaunastiška vasara: Miestas vandens pursluose 

Kaunas – ne tik upių, bet ir fontanų miestas – skaičiuojama, kad jų yra apie 20!

Kaunas – ne tik upių, bet ir fontanų miestas – skaičiuojama, kad jų yra apie 20! Pradedant puošniais kūriniais, stovinčiais dešimtmečius, baigiant moderniais dailės ir inžinerijos stebuklais, aptinkamais dažname Kauno kampelyje. Gera žingsniuoti vis dar menkai pažįstamomis miesto gatvėmis ir girdėti tą vėsinantį trykštančio vandens garsą, tiesa?

Laisvės alėjos fontanas

Vienas pagrindinių Kauno miesto akcentų – vos prieš keletą mėnesių naujam gyvenimui atgimęs legendinis fontanas, esantis Laisvės alėjoje. Prieš  keturis dešimtmečius įrengtas vandens šaltinis vėl  žavi praeivius bei, statytojų teigimu, šiuo metu yra vienas moderniausių fontanų Lietuvoje, turintis vėsinantį „rūko“ efektą ir valdomas nuotoliniu būdu. Užtikriname, kad apsilankę čia galėsite ne tik atsivėsinti, bet ir pašokti, nes fontane yra sukonstruota muzikos įgarsinimo sistema!

AA 0007

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Vienybės aikštės fontanas

Kauniečius kiekvieną dieną džiugina ne tik užbaigta Vienybės aikštės rekonstrukcija, bet ir ten naujai įrengto šokančio fontano purslai! Tiek dienomis, tiek vakarais šioje erdvėje buriasi besišypsantys žmonės, kuriuos pasitinka įvairiaspalviai fontano pasirodymai, atkreipiantys kiekvieno praeivio akis. Tikėtina, kad nieko panašaus dar nesate matę. 

AA 0012 2

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kauko laiptų fontanas

Sužydėjus pavasariui, viršutinė atgimusių Kauko laiptų aikštelė nusidažė visomis vaivorykštės spalvomis. 1936 m. statyti Kauko laiptai vėliau metais buvo kiek pertvarkyti, o dabar atgimė su nauju fontanu. Tad, jeigu norisi paklaidžioti kiek atokiau nuo miesto šurmulio ir pasigėrėti fontano džiaugsmais, bet vis dar norisi būti greta miesto centro – rekomenduojame Kauko laiptų fontaną. Jei norėsite užsibūti ilgėliau, čia pat veikia ir jauki šeimyninė kavinukė. 

RSV 8100 2048x1367

Kauno m. savivaldybės nuotr.

„Kauno vandenų“ fontanėlis

Susipažinę su Kauko laiptais ir pasidžiaugę įvairiaspalviu fontanu, pakilkite laiptais – ten, greta tarpukariu Kauną tikrai moderniu miestu pavertusios įmonės „Kauno vandenys“, jūsų laukia 1939 m. pastatyta Bronio Pundziaus skulptūra „Vandens nešėja“ ir dar vienas mažas fontanėlis, iš kurio trykšta skaidrus vanduo. Nepamirškite su savimi pasiimti gertuvę ir papildyti atsargas gaiviu šaltinio vandeniu.

10 scaled

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus nykštukas

Legenda teigia, kad nykštukas priešais muziejų senesnis už jį patį – šimtametis jau! Ant nedidelio fontanėlio krašto smagu prisėsti gaudžiant kariliono varpams. Jų koncertai vyksta sekmadieniais ir švenčių dienomis, o rugsėjo pradžioje planuojamas ir tarptautinis kariliono festivalis.

real is beautiful 15320196055b50c395e0256

G. Vitulskio nuotr.

Kauno rotušės aikštės fontanas

1988 m.  skulptoriaus ir tapytojo Jūračio Zalenso sukurtas Rotušės aikštės fontanas, esantis Kauno miesto širdyje, prieš keletą metų stovėjęs be gyvybės, šiandien aktyviai buria kauniečius bei miesto svečius. Dažnas praeivis mėgaujasi trykštančiais purslais ir geriamu šaltinio vandeniu – paskanaukite ir jūs!

real is beautiful 1498041430594a4c5672d94

Julia K nuotr.

Čečėnijos aikštės fontanas

Ši aikštė tokį pavadinimą gavo norint išreikšti lietuvių palaikymą vis dar svetimo režimo spaudžiamai tautai. Baseiną ir fontaną aikštėje supa įspūdingi praėjusius dešimtmečius menantys daugiabučiai, kokių daugiau Kaune nėra.

RGF8041

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Kauno Kalniečių/Dainavos/Draugystės parkų fontanai

Kalniečių, Dainavos ir Draugystės parkuose esantys fontanai daugiausia buria aplink gyvenančius kauniečius, pabėgusius nuo skubančio miesto ritmo ir besimėgaujančius ramybe dideliame, žalumos kupiname parke. Visi trys fontanai – rekonstruoti ir kviečia praeivius atsigaivinti ir bent akimirkai pasimėgauti jausmu, kad esi ne mieste, o mintis atpalaiduojančioje gamtoje.

KM 098 1

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Dviračių populiarinimo programa „Like Bike“ siūlo ir specialų maršrutą dviračiais, kuriuo mindami atrasite dar daugiau fontanų. Net 14 km džiaugsmo! Štai žemėlapis, o plačiau apie maršrutą skaitykite čia.

LT.Kaunas zemelapis DVIRACIU MARSRUTAI Vasaros fontanai

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis