lt
2022-06-13 į sąrašą

Kaunastiška vasara: skonių marios, naujos erdvės muzikai ir poilsiui

Mes – ne tik Europos kultūros sostinė, ne tik šiuolaikinė sostinė, bet ir vienintelis toks pasaulyje kaunastiškas miestas, kuriame smagiausia – vasarą.

Šiemet Kaunas – visos Europos dėmesio centre, ir mums ypač smagu, kai savo įspūdžius keliautojai žymi ne tik „Kaunas 2022“, bet ir #kaunastic grotažyme. Taip, mes – ne tik Europos kultūros sostinė, ne tik šiuolaikinė sostinė, bet ir vienintelis toks pasaulyje kaunastiškas miestas. Nesvarbu, iš kur esate, šis jausmas jus apims jau pirmomis viešnagės Kaune dienomis.

Turistauti Kaune siūlome sveikai – pėsčiomis, dviračiu (šiemet gatvėse – ir elektriniai) ar paspirtuku. O gal kelionė viešuoju transportu taip pat taps malonia egzotika?.. Juk funikulierius – kaunastiškiausias būdas iš centro pasiekti Žaliakalnį ar Aleksotą.

 

Gastronominiai atradimai

„Gastroliautojams“, kiekvieną kelionę planuojantiems pagal pietų ir vakarienių pasiūlą, Kaune visuomet atsiras kas nors nelankyto. Ar jau svečiavotės bene vaizdingiausią panoramą siūlančiuose „Marina Taste Gallery“ ir „Iešmas ir ližė“, įsikūrusiuose renesansą patiriančiame Kauno marių jachtklube? Ir po pasiplaukiojimo, ir vietoje išvykos prie jūros – čia visuomet norisi pasilikti ilgėliau.

Miesto centre – taip pat kalnas dar neragautų vietelių. Čia pat, Šančiuose gėrimus verdantis „Genys“ naująjį savo taproom’ą įkūrė Vilniaus gatvėje, o pusryčių meka „Holy Donut“ mėgautis beigeliais, blynais ir kokteiliais kviečia M. Valančiaus gatvėje. Ypatingiems momentams – išskirtinio interjero „Boheme House“, viliojantis ir savo Senamiestį atveriančia terasa.

genys vilniaus

„Genys Taproom“ nuotr.

holydonut pusryciai

„Holy Donut“ nuotr.

Naujiena Žaliakalnyje – maisto furgonėlių aikštelė K. Petrausko gatvėje, netoli S. Dariaus ir S. Girėno stadiono, kuris jau netrukus atvers vartus. „Po Perkūnais“ – puiki vieta poilsiui po aktyvaus laisvalaikio Ąžuolyne.

Dar viena, jau seniau įkurta ir vis labiau populiarėjanti gatvės maisto „oazė“ – Brastos skveras, esantis Vilijampolėje, iškart už P. Vileišio tilto, priešais Kauno pilį. Beje, čia netrukus duris atvers ir unikalus muzikos klubas troleibusuose „14 stotelė“.

Prie pat Rotušės aikštės birželį duris atvėrė tikra itališka ledainė. Kitaip tariant, visi smaližių keliai veda jei ne į Romą, tai į Muitinės gatvę. „Angolo Italiano“ – taip vadinasi ši vietelė, kurioje šeimininkauja italas Alessandro.

Patyrę keliauninkai žino, kad ypač geri restoranai ir barai „slepiasi“ viešbučiuose. „Radisson Hotel Kaunas“ į „Two Senses“ kviečia pristatydami formulę „ugnis virtuvėje ir ledas bare“. O mes išduosime, kad butent čia galima paragauti vienintelio tokio kaunastic kokteilio.

IMG 2034

„Two Senses“ nuotr.

 

Atostogos su muzika ir kinu

Skambiausia sezono naujiena – gegužę Rotušės aikštėje įrengta „Kaunas 2022“ vasaros scena. Iki pat rudens čia suplanuoti dešimtys koncertų ir kitų renginių, kuriuose – kylantys ir jau užaugę Lietuvos vardai bei įdomūs svečiai iš artimo bei tolimo užsienio. Pavyzdžiui, birželio 16 d. Kaune koncertuos ką tik dešimtims tūkstančių melomanų koncertavę, „Måneskin“ apšildę roko matematikai „jautì“. Viskas nemokamai!

vasdros

M. Plepio nuotr.

Jau ne pirmą vasarą muzikos garsais džiugina Nemuno saloje prie „Žalgirio“ arenos esanti pramogų erdvė – „Pakrantė“. Artimiausi jos planai – lietuviškoji r&b deivė Angelou ir elektroninės muzikos duetas „Klangkarussell“, liepą Nemuno saloje laukiami „G&G Sindikato“ vyrai.

Nors M. Žilinsko dailės galerija remontuojama, tai netrukdo jos prieigose įsikūrusiai terasai „Laukas“ melomanus net keliskart per savaitę kviesti į įdomius muzikinius nuotykius. Čia telpa ir stand-up komikai, ir tokia egzotikai, kaip japonų merginų trio „Kuunatic“ (beveik #kaunastic!), Kaune grosiančios birželio 28 d. Na, ir maistas „Lauke“ – vertas dėmesio!

laukas teras

„Lauko“ nuotr.

Filmais po atviru dangumi mėgautis siūlo istorinis Kauno kino centras „Romuva“, šį pavasarį pagaliau pakvietęs į tarpukariu alsuojančias erdves Laisvės alėjoje. Visą vasarą lietuvišką, europietišką ir apskritai menišką kiną žiūrėti galima Vytauto pr. 52 esančiame Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelyje. Na, o jei lyja – laukia pati „Romuva“.

 

Iš muziejaus į muziejų

Sudėjus visus didžiuosius muziejus, memorialinius namus, privačias iniciatyvas Kaune turime apie tris dešimtis šių įstaigų, taigi pelnytai galime vadintis muziejų miestu. Ir… leidžiame sau įtarti, kad kai kuriuose jų lankėtės prieš keliolika ar daugiau metų. O muziejai nestovi vietoje – jie atgaivinami, čia atvyksta nauji eksponatai, įkuriamos inovatyvios ekspozicijos. O kur dar pernai duris atvėręs privatus „Art deco muziejus“, ekskursijos kuriame – viena kaunastiškiausių pramogų?

Paskutinis kiekvieno mėnesio sekmadienis – nemokamo Kultūros ministerijai pavaldžių muziejų lankymo diena, tad, pavyzdžiui, birželio 26, liepos 31 ar rugpjūčio 28 d. galite turistauti į sveikatą. Pasaulinio lygio menininkų parodas šiemet siūlo Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ar Kauno paveikslų galerija, ekspozicijų erdve tapo ir Kauno centrinis paštas bei kitos netikėtos miesto vietos. O, pvz., L. Zamenhofo gatvėje veikiantis Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius nustebins skambančiais laiptais. Vis populiarėja ir memorialiniai muziejai – kam gi neįdomu pamatyti, kaip gyveno kompozitoriai, operos žvaigždės ar rašytojai?..

AA 2022 06 01 044

Pas Juozą Gruodį smagiausia šeštadieniais. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Gamtos apsuptyje

Kada paskutinįkart leidote laiką Lampėdžiuose? Ir ar jau buvote sakralinio meno muziejuje Pažaislio vienuolyne? Galbūt pats metas išmokti vandenlenčių triukų ar tiesiog leistis į žygį pėsčiomis? Kauną supanti gamta leidžia visa tai ir dar daugiau.

Naujiena – pasivaikščioję Panemunės šile galite pasimėgauti saule Nemuno pakrantėje ir sukirsti picą vietelėje žaismingu pavadinimu „Ipanema“. Mėgstantiems skaityti patiks V. Kudirkos bibliotekos vasaros skaitykla kauniečių mylimame Kalniečių parke. Na, o sezono hitas – ką tik po nuodugnios renovacijos oficialiai atvertas Santakos parkas.

Pažintinių takų sąrašą rasite čia, savaitgalio idėjas Lampėdžiuose ir prie Kauno marių – čia ir čia.

AA 2022 06 02 011

A. Aleksandravičiaus nuotr.


Nauja perspektyva

Atostogos – puikus metas atrasti dar nematytus galbūt ne pirmą kartą lankomus Kauno kampus. Pavyzdžiui, ar žinote, kaip miestas atrodo iš vandens? Mūsų rekomenduojamas išvykas ir ekskursijas laivais rasite čia. Nepamirškite kelionės į Zapyškį – juk čia neseniai prisišvartavo išskirtinis kultūros laivas „Nemuno7“, siūlantis aktualias parodas ir oazę sielai.

Kaunas iš paukščio skrydžio – dar viena romantiška atostogų mūsų mieste idėja. Apžvalginius skrydžius siūlo asociacija „Pilotai.lt“ – jų ultralengvieji lėktuvai laukia S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Oro balionas – taip pat nuostabus būdas pradėti dieną ar ją baigti. Pasirinkite iš pasiūlymų čia, čia ir čia.

AA 2022 06 03 002

A. Aleksandravičiaus nuotr.

 

Kurorto malonumai

Nereikia vykti į atokius SPA, kad kaip reikiant pailsėtumėte, atsipalaiduotumėte ir palepintumėte kūną bei sielą. Miesto centre, Vytauto pr. jau veikia išskirtinė SPA, pirčių ir baseinų erdvė „Aušra SPA“. Čia ne tik malonu, bet ir itin instagramiška! Mėgstantiems keliauti po rytų šalis patiks „East Island SPA“, įsikūrusio Kauno „Akropolyje“, siūlomos paslaugos. Prie Kauno centrinio pašto, taigi miesto širdyje, esančiame „Manilla Medical SPA“, įkvėptame Rytų kultūros, atrasite naujausias, mokslu pagrįstas kūno bei veido procedūras.

manilla dviese

„Manilla“ SPA nuotr.

 

Nakvynė kaip niekur kitur

Vienas iš kelionių privalumų – kai po ilgos dienos atradimų nakvoti grįžti ne į savo namus, o į viešbutį, kur lauukia dar viena įdomi patirtis. Net keletą jų siūlo „Kaunas 2022“ svetingumo programa. Tai – autentiška medinė vila Panemunėje, jaukus butas itališko stiliaus tarpukario name ar 70-aisiais dvelkianti viešnagė miegamajame rajone. Daugiau „Patirk Kauną“ pasiūlymų rasite čia.

vilagrabyte

Vilos „Grabytė“ Panemunėje nuotr.

Ir tai ne viskas – nuo „boutique“ tipo atostogų Pažaislio vienuolyne įsikūrusiame kinematografiškame svetingumo komplekse „Monte Pacis“ ir vieno geriausių verslui pritaikytų viešbučių regione „Radisson Hotel Kaunas“ pačiame miesto centre iki poilsio nameliuose ant Lampėdžio ežero kranto – Kaune pasirinkimas tikrai nemažas. Pašėlusių keliautojų laukia „Moxy“ pačiame miesto centre, Maironio gatvėje – tai viena kaunastiškiausių vietų.

moxy

„Moxy“ nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis