lt
2022-04-16 į sąrašą

Kaunastiško savaitgalio planas (2022 m. pavasaris-vasara)

Užsisakius nakvynę ir kalendoriuje pasižymėjus keletą renginių, metas susipažinti su mūsų rekomenduojamomis kaunastiško savaitgalio idėjomis.

Neseniai publikavome įrašą su kalnų priežasčių kodėl Kauną aplankyti reikia tiesiog dabar. Užsisakius nakvynę ir kalendoriuje pasižymėjus keletą renginių, metas susipažinti su mūsų rekomenduojamomis kaunastiško savaitgalio idėjomis. Ir pasirūpinti patogiais batais!

 

1 DIENA - Senamiestis ir kiti objektai

 

Savaitgalį tradiciškai, bet nenuobodžiai kviečiame pradėti nuo Kauno pilies – vieno seniausių miesto pastatų. Tiesa, nuo XIV a. iki šiandien išliko tik vienas bokštas. Šiandien jis yra Kauno miesto muziejaus dalis, kurios ekspozicija pritraukia net bernvakarių šventėjus. Čia galima išgirsti ir mitinio Kauno žvėries knarkimą.

KM 16

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Netoli pilies yra bene žinomiausia Kauno neofreska – „Senelis išminčius“, įkvėptas mieste gimusio Jurgio Mačiūno. Tai tik vienas iš daugelio šiuolaikinio gatvės meno pavyzdžių Kaune, bet tikrai pats garsiausias, puošiantis ne vieną leidinį ar straipsnį, o ir instagramą. Mūsų išleistame maršute „Sienografo užrašai“ rasite dar daugiau išpieštų sienų, kurios labai tiks jūsiškiam instagramui atnaujinti.

Dar vienas senamiestyje esantis muziejus, kurį rekomenduojame aplankyti, yra Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius. Jis tiesiog užburia – jau vien skambančiais laiptais – mažuosius keliautojus ir jų tėvelius. Patiks ir tiems, kurie domisi įvairių regionų tradicine muzika ir šiuolaikinėmis jos interpretacijomis. Muziejuje dažnai vyksta šokiai, koncertai ir kiti renginiai.

UN 006

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Vilniaus gatvė, centrinė senamiesčio ašis, šią vasarą kaip tik bus baigta rekonstruoti. Nekantraujame net labiau nei jūs! Visgi senamiestis nemiega – kavinių, restoranų, parduotuvėlių, galerijų gausu Rotušės aikštėje ir siaurutėse gatvelėse aplink ją. Apsilankykite „Hop Doc“, kur sutiksite atidų barmeną, taip pat kavinėje „Chaika“, kur neatsispirsite veganiškam tortui. „Klimas“ – vėlyvam kokteiliui, „Agave“ – autentiškai meksikietiškai fiestai. Daugiau idėjų gastro’lėms – „Kauno skonio gide“.

Dar nesutemo? Važiuojame iki Devintojo forto. Tai caro laikais statytos Kauno tvirtovės dalis, kurioje taip pat įsikūręs Holokausto istoriją tyrinėjantis muziejus (šiuo metu galite aplankyti ekspozicijas po atviru dangumi) ir vienas įspūdingiausių memorialų visoje Europoje. Jei norite dar labiau pasigilinti į šią temą, apsilankykite Žaliakalnyje esančiuose Sugiharos namuose, buvusioje Japonijos ambasadoje, nedideliame muziejuje, skirtame Holokausto istorijai Lietuvoje.

KM 60

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Paturistavus verta patikrinti, ką siūlo didžiausia Baltijos šalyse „Žalgirio“ arena. Krepšinio rungtynės, tarptautinės žvaigždės koncertas, mugė, o gal jaukus vakaras greta esančioje „Pakrantės“ erdvėje po atviru dangumi? Iš čia atsiveria kvapą gniaužiantys upės vaizdai. Dar viena idėja fotografijai!

 

2 DIENA - Centras ir ne tik

 

Jei į „Klimą“ vakar neužsukote ir atsibudote anksti, kodėl gi nesukirtus padorių pusryčių („Holy Donut“ – mūsų top pasirinkimas) ir nenukeliavus į Pažaislio vienuolyną, kurį jau minėjome kaip puikią vietą apsistoti. Jis įsikūręs netoli Kauno marių, apsuptas žalio pušyno, kuris puikiai tinka sveikiems pasivaikščiojimams. Jei oras leidžia, rekomenduojame čia praleisti kad ir visą dieną. Galite plaukioti jachta, mokytis vandenlenčių sporto (ar meno?), ar tiesiog gulėti paplūdimyje. Jachtklube veikia puikus naujas baras, pavadintas „Marina Taste Gallery“. Jame apsilankę sugalvojome naują žodį – pietostogos!

AA 2017 10 09 19

A. Aleksandravičiaus nuotr.

... Na, jau laikas grįžti į miesto centrą ir pasinerti į neįtikėtinai tankų modernistinės architektūros tinklą. Šimtai, tūkstančiai naujų pastatų iškilo, kai Kaunas tarpukariu buvo laikinoji Lietuvos sostinė. 2022 m. modernistinis Kaunas turėtų būti įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, bet mes ir be šio įvertinimo dievinam visus tuos apvalius langus ir kampus, duris, faktūras… Net turime išleidę „Modernisto gidą“ ir sukūrę šį video:

Daugiausiai šviežiai atrestauruoto modernizmo rasite V. Putvinskio gatvėje, įskaitant Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Jo salėse verta praleisti valandą ar dvi, kaip ir vieninteliame pasaulyje Velnių muziejuj kitoje gatvės pusėje.

Paėjėję žemyn gatve atsidursite Kiemo galerijoje, kuri yra puikus bendruomenės gatvės meno projektų pavyzdys ir įkvėpėjas. Pakeliui pamatysite ir garsiąją Rožinio dramblio freską, prie kurios fotografuojasi net jaunavedžiai.

UZV 015

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kitoje V. Putvinskio gatvės pusėje – istorinis funikulierius, vienas iš dviejų Kaune – antrasis yra Aleksote, kitapus Nemuno. Šiuo galima nuvažiuoti iki gražiosios Kristaus Prisikėlimo bazilikos (prieš tai pasidomėkite funikulieriaus darbo laiku, kitaip teks kopti vienais iš daugelio šalia esančių laiptų). Bažnyčia pradėta statyti tarpukariu, sovietų okupacijos metais buvo paversta radijo gamykla, o galiausiai pašventinta tik prieš porą dešimtmečių. Galite pakilti liftu į bazilikos terasą, iš kurios atsiveria 360 laipsnių Kauno panorama, arba pasigrožėti pastatu sėdėdami „Kuhne“ užkandinės terasoje. Arba tiesiog padarykite abu dalykus, juk savaitgalis, kam save varžyti? Jei turite šiek tiek daugiau laiko, siūlome patyrinėti ramų Žaliakalnio rajoną, kuriame gausu modernistinės ir medinės architektūros bei veši didžiausias Europoje ąžuolynas mieste.

AA 0083

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Tuomet – atgal į Laisvės alėją, vieną ilgiausių pėsčiųjų bulvarų šiame Europos regione. Pilną liepų, barų, kavinių, teatrų, parduotuvių ir kitų lankytinų objektų, šią alėją mėgsta architektūros gerbėjai, studentai ir iš esmės visi kiti. Neskyrei pasimatymo prie fontano – nebuvai Kaune! Tai taip pat geras atspirties taškas vakarienės paieškoms. Vos per žingsnį nuo pėsčiųjų alėjos įsikūrę geriausi miesto restoranai, tokie, kaip Uoksas, DIA ir Momo Grill. Staliuką rezervuokite iš anksto.

Vakarėlį geriausia pradėti nuo Nepriklausomybės aikštės. Joje ir šalia jos veikia virtinė stilingų užeigų ir barų. „Genys Taproom“, „Rebels“ ir „Nuogas“ – tikri Kauno favoritai. Jei keliaujate su šeima, rinkitės „Piano Piano“ – šio restorano terasa yra praktiškai žaidimų aikštelėje.

Kraftinių gėrimų medžiotojai turėtų užsukti ir į A. Mickevičiaus gatvę bei apsilankyti „Vingiu Dubingiu“ aludėje, siūlančioje įspūdingą vietinio ir importinio gėrimėlio pasirinkimą.

Dar vienas baras, į kurį verta užsukti, jei norite įsilieti į vietinę bohemą, yra „Kultūra“, vasarą nusitęsianti ant Kauno paveikslų galerijos laiptų.

Nedomina centras? Tuomet pirmyn į Šančius, Aleksotą, Šilainius – tai tik iš pirmo žvilgsnio „miegamieji“ rajonai, kupini savitų istorijų, legendų ir paslapčių. Visiems šiems Kauno rajonams esame parengę po maršrutą, visus juos rasite „Kaunas IN“ ir „Kaunas 2022“ turizmo informacijos centre Laisvės al. 36 arba internete.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis