lt
2021-11-22 į sąrašą

Kaunastiškos idėjos Kalėdų Seneliams

Turime kaunastiškų dovanų idėjų – viskas sukurta, išvirta ar pagaminta čia, Kaune, ne be reikalo esančiame UNESCO Dizaino miestų tinklo nariu.

2021-ųjų pabaiga – vis dar netinkamas metas stumdytis sausakimšose mugėse, nesvarbu, kokio kokybiškumo jūsų veido kaukė. Taigi antrus metus iš eilės geriausia kalėdinį apsipirkimą atlikti internete. Tiesa, tai labai laikui jautrus užsiėmimas. Visgi lapkričio pabaigoje kibę į darbą dar spėsite užtikrinti, kad visi artimieji ir bičiuliai būtų aplankyti Kalėdų Senelio.

„Šopingo“ internetu privalumas tas, kad dovaną galima siųsti tiesiai jos gavėjui, taip sutaupant jūsų ir kurjerių laiko. Jokiu būdu nepamirškite apdovanoti ir savęs. O žemiau rasite kaunastiškų dovanų idėjų – viskas sukurta, išvirta ar pagaminta čia, Kaune, ne be reikalo esančiame UNESCO Dizaino miestų tinklo nariu.

Stilinga ir naudinga

Daug, daug mylimo miesto, telpančio į pašto siuntą – tai „urban“ stiliaus prekės ženklai „The WALL“ ir „Garbės Žodis“. Pastarojo marškinėliai, kepuraitės, kojinės ir džemperiai, žymimi riebiais užrašais „KAU NAS“, turbūt jau apkeliavo visą žemės rutulį – sakoma, tai viena populiariausių dovanų emigrantams iš Kauno.

socks kaunas

Įmonės nuotr.

„The WALL“ tuo tarpu drabužius ir aksesuarus dekoruoja gatvės meno hitų motyvais. Galite dėvėti pypkiuojantį „Senelį išminčių“, neįžengiamą Mačiūno aikštę ar jau minėtą rožinį dramblį. Beje, „Senelis išminčius“ puošia ir spalvotas kojines.

wall timpos

Įmonės nuotr.

 

Net iki tolimosios Japonijos savo idėjas jau spėjo paskleisti betoninių papuošalų kūrėja Gerda Liudvinavičiūtė. Jos prekinis ženklas CELSIUS 273 – tai urbanistinio miesto audinio, įvairių architektūros mokyklų įkvėpti kūriniai. Sutikite – pasipuošus Kauno karininkų ramove ar Prisikėlimo bazilika, o gal ir pilko daugiabučio įkvėptu aksesuaru, tikrai išsiskirsite iš minios.

Įkvepiančia dovana gali tapti ir kokybiška rankinė ar kuprinė. Išrinksite ją, pavyzdžiui, užsukę į ženklo „Gėda Pelėda“ internetinę parduotuvę. Čia pristatomi Kaune susapnuoti ir meistrų rankomis sukurti gaminiai alsuoja laukine prigimtimi ir puikiai dera šiuolaikinio miesto perspektyvose. Mums labai patinka ir šio prekės ženklo jaunesnioji begėdė sesutė „Juicy Jules“.

geda peleda

Įmonės nuotr.

juicy jules

Įmonės nuotr.


Kitas kaunietiškas rankų darbo odinių gaminių ženklas – „kARTu“, žavintis net smulkiausiomis savo kūrinių detalėmis, įskaitant pavadinimus. Tik įsiklausykite – „Šaltekšnis“, „Medetka“, „Viržis“...

kartu virzis

Įmonės nuotr.


Stileivų akiratyje jau ne pirmi metai yra ir ženklas „Toks visoks“, kuriuo žymimos visiems gyvenimo atvejams pasiruošusios, visus metų laikus ir kitus iššūkius atlaikančios, tuo pačiu lengvumo ir elegancijos jausmo nestokojančios rankinės ir kuprinės.

toksvisoks tommy

Įmonės nuotr.

Labai mėgstame ir ironiškai „Bad Hunter“ pavadintus gaminius. Ne tik rankines ar minimalistines pinigines, bet ir ilgaamžius kompiuterių dėklus.

badhunter laptop

 Monika On Photography nuotr.


Na, o jei ieškote kitokių medžiagų, apžiūrėti virtualias savo lentynas kviečia „Native LT“. Šis ženklas pristato itin patvarius, kokybiško audinio, originaliais etniniais, „čiurlioniškais“ ar tiesiog kaunietiškais „printais“ dekoruotus pirkinių maišelius, taip pat – lietuviškumo pasiilgusius sužavėsiančias staltieses ir pagalvių užvalkalus.

native kaledos

Įmonės nuotr.


Itin kokybiškus lino gaminius vertinantiems tradiciją, bet nesibaiminantiems drąsių sprendimų siūlo salonas „Jaukūs namai“. Įdomu, kad šią Šančių kareivinėse įsikūrusią ir su visu pasauliu interneto dėka bendraujančią parduotuvę ypač pamėgę yra japonai – linas šioje šalyje itin vertinamas ir laikomas stiliaus etalonu. Šis salonas taip pat bendradarbiauja su vietos grafikais, keramikais, juvelyrais...

cosy homes pillows

Įmonės nuotr.

Tamsiausi metų mėnesiai – pats tinkamiausias metas kurti jaukumą namuose. Kauno prekės ženklas „nešalta“, siūlantis Lietuvos gamintojų aksesuarus iš vilnos – ne tik pledus, bet ir šalikus bei apsiaustus – būtent apie tai ir dėl to.

nesalta

Eglės Jasiukaitytės nuotr.

Dovanoti emocijas

Nesate tikri dėl spalvos ar dydžio? Tuomet daug saugiau pasielgsite dovanodami ne daiktus, o patirtis. Pavyzdžiui, žaliai-baltų emocijų kupiną „Žalgirio areną“ – dovanų kuponas krepšinio rungtynėms patiks visiems sporto gerbėjams ir ne tik jiems. Ne mažiau puikus pasirinkimas – Nacionalinio Kauno dramos teatro ar Kauno miesto kamerinio teatro dovanų kuponai.

zalgirisvirgin

„Žalgirio“ nuotr.

O universaliausia iš visų – kvietimas prleisti valandą ar dvi mėgaujantis SPA malonumais. Pandemija juk mus visus gerokai išvargino… Geriausios idėjos kūno ir sielos poilsiui Kaune – šioje nuorodoje.

Gastronominių potyrių medžioklius sudomins Pažaislio vienuolyne veikiančio svetingumo komplekso „Monte Pacis“ kuponas degustacinei vakarienei. Gal net pridėsite nakvynę „boutique“ tipo viešbutyje? Urbanistiniams pramogautojams patiks savaitgalio dovana – nakvynė „Moxy Kaunas Center“. Kaip tik priešais jį – vienas geriausių Kauno restoranų „uoksas“. Sutapimas – jis irgi siūlo degustacines vakarienes ir dovanų kuponus joms.

monte dovanu

Įmonės nuotr.

Valgomi džiaugsmai

Dovanos, kurias galima sukramsnoti ar išgerti – irgi nuostabu. Juk skoniai ir aromatai – užtikrintas būdas sukurti šventinę nuotaiką. O gal gardus siurprizas taps sveikesniu įpročiu?

Dėžė kombučios pradžiugins ir jos mėgėjus, ir dar neragavuusius šio visapusiškai šaunaus natūraliai fermentuoto arbatos gėrimo. Kauniečiai „Tealure“ – socialiai atsakingas nedidelis verslas, perkantis arbatą tiesiai iš Nepalo ūkininkų.

tealure singletea

Įmonės nuotr.

Mums patinka ir kitas Kaune gaminamas kombučios gėrimas „Acala“ – jo etiketės tokios puošnios, kad papildomai pakuoti dovanos neprireiks.

acala premium

Įmonės nuotr.

Ypač solidų dovanos krepšelį surinksite ir jau minėto „Monte Pacis“ interneto parduotuvėje. Čia – ir skanėstai iš vietoje augintų produktų, ir kituose vienuolynuose paruošti skystieji turtai.

Kaunastiškus gėrimus galite poruoti su riešutų kremu – Kauno garsenybė „Sviestas sviestuotas“ gardi visais metų laikais. Kita mintis – veganiškas tortas ar keksiukų dėžutė iš „Chaika Kaunas“, jei tik gavėjas irgi Kaune. Na, arba ką tik skrudintos kavos pakuotė iš „Vagabond“, „Green Cafe“ ar „Vero Cafe“... Kaunas yra skanus!

sviestai svi

Įmonės nuotr.

Kaunas ant sienos ar į atlapą

Mėgstantiems originalius sieninius kalendorius kaunastišką sprendimą siūlo šiemet Kaune įkurta savilaidos spaustuvė „Hands on Press“. Jos šeimininkės Gabrielė Gudaitytė ir Inga Navickaitė-Drąsutė pačios iliustravo ir išleido itin limituoto tiražo ir itin simpatišką kalendorių. Tiks ir biure, ir namuose.

handson kalendorius

Įmonės nuotr.

Iniciatyva „Kaunas I Love You“ tuo tarpu siūlo Kauno žemėlapius, dvelkiančius nostalgija praėjusių dešimtmečių spalvoms ir raštams. Yra net spalvinimui skirtas – tokio patys labai norėtume.

kaunas spalvinimui2

Įmonės nuotr.

Simpatijas Kaunui galima deklaruoti ir pasitelkus ženklą „It’s Kaunastic“, kuriuo žymima vis daugiau stilingų aksesuarų, suvenyrų ir net… šokoladas. Žinoma, ir kalėdiniai žaisliukai – kasmet vis kitokie. O „It’s Kaunastic“ dovanų kortelėje telpa dešimtys pasiūlymų turiningai praleisti laiką Kaune.

Šias ir kitas kaunastiškas prekes bei kuponus patogiai ir saugiai internetu įsigyti siūlo „Kaunas IN“ e-parduotuvė. Spauskite čia!

258883952 1489614678086933 2486666759354880928 n

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis