lt
2021-09-21 į sąrašą

Kaunastiškos patirtys (nuo krepšinio iki art deco)

Įsibėgėjantis renginių sezonas, medžiams metant lapus atsiveriantys architektūra ir gatvės menas – puikus fonas atrasti niekur kitur pasaulyje neaptinkamą kaunastišką atmosferą. Štai iš ko susideda jos formulė.

Pirmąkart Kaune? Negali būti! Net jai taip ir nutiko, kad iki šiol neturėjote progos atrasti antrąjį pagal dydį Lietuvos miestą, 2022 m. tapsiantį Europos kultūros sostine, dabar – geriausias metas. Įsibėgėjantis renginių sezonas, medžiams metant lapus atsiveriantys architektūra ir gatvės menas – puikus fonas atrasti niekur kitur pasaulyje neaptinkamą kaunastišką atmosferą. Štai iš ko susideda jos formulė.

(Visas kaunastiškų patirčių sąrašas ir kontaktai)

Žaliai baltos emocijos

Net ir nemėgstantys (tokių pasitaiko, tiesa, vis rečiau) krepšinio žmonės, pirmąkart užsukę į „Žalgirio“ areną tituluočiausios šalies komandos namų rungtynių metų, nelieka abejingi. Tiesa ta, kad žaliai-balta meilė ir emocijos, besiliejančios didžiausioje daugiafunkcėje arenoje Baltijos šalyse, nepalieka abejingų. Na, o specialiai „pirmakarčiams“ klubas „Žalgiris“ sukūrė programą „Mano pirmas“. Mes, tiesą sakant, pavydime jums, jei dar tik ketinate ja pasinaudoti…

Naujiems pojūčiams pasiryžęs gerbėjas pakete ras „Žalgirio“ pradžiamokslį, kuriame bus supažindintas su tituluočiausios Lietuvos komandos istorija, pasiekimais, krepšinio terminologija, aktyviausių sirgalių skanduotėmis ir darbais, kuriuos privalo įvykdyti kiekvienas žaliai–baltas gerbėjas. Pakete bus ir „Žalgirio“ šalikas – vienas būtiniausių atributų stebint rungtynes. LKL sezonas jau prasidėjo, o „Eurolygos“ kovos į Kauną grįžta spalio 7 d.

Kelionės laiku

Kaunas – turtingas savo istorija miestas, skaičiuojantis ne tik šimtmečius, bet ir epochas, palikusias neištrinamų bruožų miesto veide. Hanzos pirklių dvasia tebegyva senamiestyje, kuriame telpa ir žydiškojo Kauno pėdsakai. Naujamiestis ir Žaliakalnis žavi modernistine architektūra, kuria malonu grožėtis tiesiog vaikštinėjant. O jei norisi sušilti, laukia privatus Art deco muziejus, įkurtas autentiškame tarpukario bute, ir čia vykstančios ekskursijos, kurios taip ir vadinasi – „Kelionė laiku“.

artdec muziej

„Art deco muziejaus“ nuotr

Spalvos ir raštai

Šiandien Kaunas – ne tik sporto, studentų, bet ir Lietuvos gatvės meno sostinė. Tai vienintelis miestas šalyje, kuriame šį žanrą aktyviai – ir morališkai, ir finansiškai – palaiko savivaldybės atstovai. Gyventojai – taip pat! Miesto programoje „Gyvos sienos“, skirtoje sujungti norinčius spalvingų sienų ir tuos, kurie moka tai padaryti, rikiuojasi eilė tų pirmųjų. Kitiems gi nereikia net programų – piešiniai šiandien atsiranda ne chaotiškai ir ne bet kur, o po ilgų apmąstymų ir idėjų gryninimo.

Čiupkite žemėlapį „Sienografo užrašai“ ar susiraskite šį maršrutą adresu www.kaunastika.lt ir pirmyn įsiamžinti prie Senelio išminčiaus, Rožinio dramblio ar mistiškojo katinėlio.

auros siena

Piešiniai Kaune dedikuojami net šiuolaikiniam šokiui. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Skonių atradimai

Gastroliavimas Kaune neatsiejamas nuo gastronominių patirčių. Kas tai bebūtų – ar skandinavų liaupsinamas restoranas „Uoksas“, ar istorinės spurgos Laisvės alėjoje, ar „Oskaro“ laureatės Helen Mirren įvertintų valgių ragavimas ir nakvynė imperatoriškuose apartamentuose baroko vienuolyne veikiančiame svetingumo komplekse „Monte Pacis“… Ar „tiesiog“ šio restorano šefo paruošta šešių patiekalų degustacinė vakarienė.

O gal unikalūs kokteiliai slaptame bare kamerinio teatro kiemelyje? Arba, dar geriau, išskirtiniai pasivaikščiojimai po įprastai praeiviams uždaras gėrimų gamintojų karalystes – tokias ekskursijas siūlo „Stumbras“, „Genys“, „Volfas Engelman“.

Jei kelionę po Kauną pradedate rytą, žinokite, kad sočiausius pusryčius siūlo „Holy Donut“, o anksčiausiai bufetą ruošia viešbutis „Radisson Kaunas“.

kaipholivude

Ypatingas „Monte Pacis“ pasiūlymas vadinasi... „Kaip Holivude“. Komplekso nuotr.

Žemė, vanduo ir oras

Nors bikini sezonas jau baigėsi, Neries, Nemuno ir Nevėžio, be abejo, ir Kauno marių pakrantės – nuostabios visais metų laikais. Išsirengę į žygį paupiais pradėti jį galite pačiame Kauno centre, o baigti… tik pasirūpinkite transportu galutinėje stotelėje. Itin gražus ir Jiesios draustinyje esantis pažintinis takas, o netikėtai atsiveriančios atodangos kiekvieną privers išsitraukti fotoaparatą. Na, o urbanistinių sprendimų nesibodinčių laukia net keliolika Kauno parkų, skaidrinančių ne tik miesto centro, bet ir gyvenamųjų rajonų atmosferą.

Jei dangus – skaidrus, net ir vėstant orams pasidomėkite galimybe pažinti Kauną iš aukštai – čia gelbės asociacija „Pilotai.lt“, vykdanti skrydžius iš vieno seniausių Europoje aerodromų, esančio Aleksote.

gamtakaunen2

... o Kaunas myli jus. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Daugiau kaunastiškų maršrutų

Jau minėjome, kad itin patogus kelionės į Kauną „asistentas“ – žemėlapių serija „It’s Kaunastic“. Joje – per tris dešimtis unikalių maršrutų, vedančių istorijos ir dabarties takais. Naujausi, pastaraisiais metais pasirodę leidiniai, pasakoja apie Kauno tvirtovę, maldos namus, teatrus, Aleksoto bei Šilainių mikrorajonų įdomybes. Užtikriname, kad idėjų pakaks bent tuzinui savaitgalių Kaune. Žemėlapiai – popieriniai ar patogiai pasiekiami adresu www.kaunastika.lt.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis