lt
2023-12-21 į sąrašą

Kaunietiškos šventės – kur atšvęsti, ką aplankyti, ko nepraleisti?

Jei šventėms neišsikomandiruojate pas mamą ir močiutę ant krosnies ar į šiltus kraštus prie baseino, Kaunas pasirengęs pasirūpinti jūsų laisvalaikiu.

Jei šventėms neišsikomandiruojate pas mamą ir močiutę ant krosnies ar į šiltus kraštus prie baseino, Kaunas pasirengęs pasirūpinti jūsų laisvalaikiu. Juk šventės – metas įsikvėpti visiems ateinantiems metams ir pasimatyti su brangiausiais.MuzikaJaukiajame Kauno kalėdiniame miestelyje dar iki Kūčių suplanuoti giesmių vakarai. Ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį sutemus ateikite įsikvėpti jautriomis melodijomis. Tiksli vakarų programa čia.


Koncertų ciklas „Retro Kalėdos“ – jau šį ketvirtadienį „Romuvoje“ startuojanti šventinio sezono naujiena. Vytautas V. Landsbergis su žmona Ramune, Evelina Sašenko, tango garsai, „Baltasis Kiras“ su styginių kvartetu „Academicus“, svingas, operetė ir kiti puikūs dalykai seniausią Lietuvoje kino teatrą per šventes pavers jaukiu muzikos klubu. Repertuaras ir bilietai: kcromuva.lt


Eglučių pilnoje „OLDMAN Kaunas“ erdvėje per pačias Kalėdas koncertuos ir vasarą, ir žiemą tinkantis „Saulės kliošas“. Net trylikos narių kolektyvo „Los Secretos de Pablo“ koncertas šiame klube – priešpaskutinę metų dieną, gruodžio 30 d. Mėgstantys salsa, cumbia, bachata, reggae ar ska stilių muziką ar šokius čia jausis puikiai.

IMG 8245


Antrąją šv. Kalėdų dieną – A. Grigorian, E. Montvido ir LVSO koncertas „Žalgirio“ arenoje. Nemuno saloje iki pat Naujųjų suplanuota ir daugiau skambių progų. Galbūt jau turite bilietą pas Jazzu ar Marijoną? O gal sielojatės, jog nespėjote užsitikrinti vietos Gabrielės Vilkickytės koncerte? Puiki žinia – ši atlikėja gruodžio 31 d. surengs papildomą koncertą arenos amfiteatre. Visą šventinį „Žalgirio“ arenos grafiką rasite čia.


Kauno valstybinė filharmonija nuo gruodžio 26 d. kasdien kviečia į ciklo „Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų metų“ koncertus. Tradicinis šventinės muzikos maratonas šiemet pasiūlys susitikimus su Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Neda Malūnavičiūte ir grupe „U‘Elements“, kameriniu orkestru „Modus“, Kauno valstybiniu choru, Kauno miesto simfoniniu orkestru… Laimingi tie, kurie kiekvieną programos vakarą (repertuarą rasite čia) turi galimybę būti Kauno valstybinėje filharmonijoje!


Menas


Pavargusiems nuo šurmulio patiks iki sausio 4-osios Kauno menininkų namuose veikianti Rasos Chmieliauskaitės (Lietuva) ir Tomomi Homma (Japonija) paroda-sensorinė instaliacija „ArchiTextura: Unchanged & Evolving“. Įrengtame paviljone galėsite net prigulti – taip dar geriau atsiskleis architektūros kvapas, pabus visos jūsų juslės.

409964527 379248231285761 7690352403134672884 n

Vyčio Mantrimavičiaus nuotr.


Tarpušventis – gera proga suspėti aplankyti iki metų pabaigos veikiančią didžiąją Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parodą „Žalia“, taip pat ir kitas ekspozicijas šioje institucijoje ir kituose mieste veikiančiuose muziejuose bei galerijose. Jei kalendoriuje – laisvadienis, turėsite marias laiko pasigilinti į tapybą, fotografiją, autentiškas istorijas ir nuostabias jas kūrusias asmenybes. Paskutiniąją metų dieną, beje, laukia Nemokamas sekmadienis! Tik pasitikrinkite, ar jūsų norima aplankyti įstaiga dirbs – maža ką bus sugalvoję šventiniai elfai.


Gruodžio 29 d. – svarbi diena moderniosios lietuviškos tapybos gerbėjams. Galerijoje „Meno parkas“ atidaroma Rimvido Jankausko-Kampo paroda, o jau dabar galerijoje galite įsigyti ką tik išleistą pirmąjį išsamų jo kūrybą pristatantį leidinį. Paskutinės minutės idėja dovanai!

Kinas


Kaip jau minėjome, „Romuva“ per šias šventes užtvindyta muzikos, bet kino teatre filmams vietos tikrai atsiras! Spėsite pasižiūrėti art house favoritus, kuriems neradote laiko bėgdami per darbus, o visai šeimai tinkamas lietuviškai įgarsintas animacinis filmas „Titina Šiaurės ašigalyje“ čia bus rodomas gruodžio 26 d. „Forum Cinemas“ ir „Cinamon“, be abejo, per šias šventes karaliauja „Vonka“ ir jo šokolado fabrikas. Beje, didieji kino teatrai veiks per Kūčias (iki popietės), bet ne per Kalėdas.

Titina siaures asigalyje Kino Pavasaris Distribution 8


Kur Naujus?


Sudėtingiausias klausimas, į kurį atsakymas savaime pasidiktuoja gruodžio 31 d. sutemus! Jei niekaip neišsirenkate, žinokite, kad vakarėlis be fejerverkų tikrai vyks Rotušės aikštėje. O valandą iki vidurnakčio suskambės Kauno kariljono varpai. Galbūt prie bokšto surasite bičiulių? Tai kaunietiška tradicija, kurios nė neketiname laužyti.

412096083 756203983201601 2733964798190477763 n

Dar vienas nelaužytinas pasiūlymas – elektroninės muzikos traviata, arba judriausias vakarėlis Lietuvoje, „Prisukamas Abrikosas“. Daugybę skirtingų erdvių išbandžiusi tradicija šįkart įsikurs M. Žilinsko dailės galerijos kino salėje. Tikrai nesate ten šokę, o jei esate, puiku, parodysite kitiems, kaip tai daroma. Išankstiniai bilietai į Naujųjų sutikimą su didžėjais pigesni, ir jų nedaug.

405369264 742316411260962 2292973444632977475 n2


Pasivaikščiojimai


Šventines ekskursijas Kauno centre ir senamiestyje, kuriuose slepiasi tuzinai netikėtų kalėdinių ir naujametinių istorijų, siūlo „Gražinkime Kauną“. Kelių gidų vedamos vis kitokios ekskursijos planuojamos iki sausio 6 d. – galite rinktis labiau muzikinius ar labiau religinius pasivaikščiojimus, daugiau informacijos čia.

 


P.S. Jei dar nesilankėte atnaujintame Lietuvos zoologijos sode, žinokite, kad jis dirba ir tada, kai nedirba daugiau niekas. Tai yra, ir per Kalėdas, ir sausio 1-ąją. Juk gyvūnėliai visada nori valgyti ir dėmesio. Bet… kažin, ar dėl to, jog Kūčių naktį žirafos ir tigrai prabyla, gruodžio 24 d. sodas dirbs trumpiau?!

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis