lt
2023-06-06 į sąrašą

Kaunui nuplėšė stogą, arba vasaros maršrutų topai

Štai kur šią vasarą susitiksite smagiausius kauniečius ir praleisite kaunastiškiausias dienas bei vakarus.

Brangieji, vasara! Nors sinoptikai vis primena, kad ji – lietuviška, mes džiaugiamės artimiausiomis prognozėmis ir eidami į miestą nepamirštame skrybėlių bei akinių nuo saulės. Šiltuoju sezonu Kaunas šoka, dainuoja, maudosi, sportuoja, žiūri kiną – viską veikia po atviru dangumi. Štai kur šią vasarą susitiksite smagiausius kauniečius ir praleisite kaunastiškiausias dienas bei vakarus. 

 

Festivaliai

 

Jau prasidėjo 28-asis Pažaislio muzikos festivalis, žavintis ne tik savo klasikinės ir šiuolaikinės muzikos programa, bet ir unikaliomis koncertų lokacijomis. Įspūdinga barokinė Pažaislio vienuolyno aplinka – didžiausia, bet ne vienintelė festivalio stotelė.

 

Dar spėsite ir į šiuolaikinio cirko šventę „Cirkuliacija“ – startavusi Vilniuje, ji Kaune šėls nuo birželio 8 dienos.

pazaislio jonodanieleviciaus

Pažaislio muzikos festivalis. Jono Danielevičiaus nuotr.

 

Jaukumu alsuojančioje Nemuno saloje šią vasarą pirmą kartą bus surengtas „Pakrantės“ muzikos festivalis, kuriame netrūks įsimintinų koncertų, gardaus maisto ir įvairių pramogų.

 

Pakrante Regard 2022 07 21 30„Pakrantė“. Organizatorių nuotrauka.

 

Žvelgiant tolyn į vasarą norisi džiaugtis, kad jau praėję Kauno – Europos kultūros sostinės metai padovanojo miestui ne vieną šiuolaikinę tradiciją, kuriomis ypač patenkinti muzikos ir scenos menų gerbėjai. 

 

vetrunge contempo

„ConTempo“. M. Plepio nuotr.

audra linaszemgulis

„Audra“. L. Žemgulio nuotr.

laukokinas plepio

„Romuvos“ lauko kinas. M. Plepio nuotr.

 

Birželio ir liepos sandūra mieste bus paženklinta audros debesimis – būtent taip, „Audra“, pavadintas elektroninės muzikos festivalis, šokių aikštelėmis paverčiantis ir senus fabrikus, ir miesto parkus. Miesto dulkes nuplauti žadančio festivalio rengėjai nepamiršo ir meninio vyksmo, budinsiančio įvairias netikėtas erdves. 

 

„ConTempo“ – taip vadinasi burtažodis, dovanojantis šiuolaikinio šokio, cirko, teatro patirtis ne tik miesto, bet ir Kauno rajono gyventojams. Ketvirtasis tarptautinis šiuolaikinių scenos menų festivalis, šiemet atvešiantis ne vieną stebuklą iš Katalonijos, sugrįš liepos 29–rugpjūčio 6 dienomis.

 

Ne visai festivaliu, bet neatsiejama vasaros Kaune dalimi galime laikyti kino teatro „Romuva“ lauko kino seansus. Po kelerių metų petraukos jie grįžo į Nacionalinio Kauno dramos teatro mažųjų scenų kiemelį, apsuptą raudono mūro sienomis. Įdomiausi, festivaliuose įvertinti filmai čia bus rodomi iki pat rudens. 

 

Vakarai be stogo

 

Kad jau užsiminėme apie kiną po atviru dangumi, metas apžvelgti ir daugiau vietų Kaune, kuriose veiksmas suaktyvėja būtent vasaros mėnesiais. Tuose pat teatro kiemuose birželio 14 d. pirmąja paroda prisistatys nauja kultūrinė iniciatyva „Kita galerija“, kurią kuruoja netoli esančio baro „Godo“ komanda. 

 

Dar viena naujiena – V. Putvinskio gatvėje esantis kiemelis, šiemet prisistatęs kaip „Olimpas“. Pavadinimas sufleruoja, kad sporto mėgėjai čia ras ekranų, o Putvinskio gatvės dienos pabaigoje vykęs vakarėlis – kad bus ir muzikos!

 

Pastarosios ir kitų nakties nuotykių beveik kiekvieną dieną žada „O kodėl ne?“, kultūros vieta, įsikūrusi ant geležinkelio bėgių, Žemuosiuose Šančiuose. Čia – ir didžėjai, ir alternatyvios grupės, ir kinas, ir instagramo verta aplinka.

 

Įdomu, kad buvusiuose „O kodėl ne?“ namuose, medinėje viloje Vytauto parke, irgi yra naujienų. Čia jau veikia žaliakalniška-tarpukariška nuotaika alsuojantis restoranas „Park Avenue“. Vos už kelių šimtų metrų, Ąžuolyno pašonėje, Žaliakalnio gyventojai ir svečiai jau antrą sezoną džiaugiasi simpatingai apželdinta erdve „Kiemas“.

parkavenue organizatoriu

„Park Avenue“. Įmonės nuotr.

 

Vasarotojai Kaune dažnai užsuka į Panemunės šilą, puošiantį Nemuno pakrantę. Šios vietos „best kept secret“ – picerija „Ipanema“, traukianti ne tik ypač skaniomis picomis, bet ir stilingai apželdinta aplinka bei madingais vakarėliais. 

 

Jau visai netoli ir Pažaislis su Kauno jachtklubu. Miesto paplūdimyje laikas tirpsta nepastebimai, o skanioms poilsio akimirkoms (mes net ištradome terminą – pietostogos) tiks „Marina Taste Gallery“ terasa. Muzika ir net kino filmai – taip pat valgiaraštyje.

marina organizatoriu

„Marina Taste Gallery“. E. Kniežausko nuotr.

14stotele jovaisos

„14 stotelė“. G. Jovaišos nuotr.

brastos organizatoriu

„Brastos skveras“. Įmonės nuotr.

 

Prieš grįždami į centrą dar užsukime į Vilijampolę. Čia – net dvi gaivios stotelės. Pirmoji – Brastos skveras, kuriame maisto furgonėliai žada puikią vakarienę su vaizdu į Kauno pilį. Tolėliau – unikali kavinė „14 stotelė“, įsikūrusi tiesiog trijuose troleibusuose! Yra ir puikiai įgarsinta lauko scena, kurioje nuolat vyksta gyvos muzikos koncertai.

 

O jei dviračiu kirstumėte miesto ribą, ties Kačergine jokiu būdu neapsisukite. Rekomenduojame minti toliau, kol išvysite gėlėmis pražydusį laivą. Tai – ne miražas, tai jau antrą vasarą į Zapyškį viliojantis „Nemuno7“. Šiame kultūros laive yra vietos šiuolaikiniam menui, želdynams ir muzikai. Koncertai vyksta net šeštadienio rytais.

 

Na, o Kauno širdis vasarą pulsuoja itin ritmingai. Rotušės aikštėje, buvusio Ryšių istorijos muziejaus kieme, populiarių Lietuvos atlikėjų koncertus rengia „OLDMAN Kaunas“. Trokštantiems daugiau privatumo ir romantikos, bet tuo pačiu norintiems viena ausimi girdėti miesto šurmulį –  boutique viešbutėlio „Boheme House“ terasa. 

vingiudubingiu turiufotika

„Vingiu Dubingiu“. Turiufotika nuotr.

laukas vytenissidabras

„Laukas“. Vytenio Sidabro nuotr.

oldmankaunas organizatoriu

„OLDMAN Kaunas“. Įmonės nuotr.

 

Artėjant link Soboro stotelių tik daugėja. Jau minėtas kultūros baras „Godo“ puikiai išnaudoja Miesto sode esančią savo terasą, o apynuotų gėrimų mėgėjai renkasi žalią „Vingiu Dubingiu“ kiemelį su knygynu „Kolibris“ kaimynystėje. Jei Soborą norite matyti dieną naktį – jūsų pasirinkimas tebūnie „Laukas“, M. Žilinsko dailės galerijos prieangyje veikianti draugų, muzikos ir skonių terasa. Visai šalia – ir „Hogas“, buvusiame vienuolyne veikianti dūmo ir gitarų mėgėjų bendruomenė, kurioje dažną vakarienę skrodžia muzikos garsai.

 

Kaunastiškiausi kampeliai 

 

Nesvarbu, koks jūsų kelionės tikslas, kaunietiškas pasivaikščiojimas neįsivaizduojamas be Kiemo galerijos. Unikali vieta pačiame miesto centre – tai nuolat atnaujinama gatvės meno kūrinių ekspozicija, pradėta čia gyvenančio Vytenio Jako ir atvirai visiems kitiems geros širdies kūrėjams. 

 

Dar viena netikėta vieta pasivaikščiojimams ar įdomiam vakarui – Šilainių sodai. Kauno tvirtovė – tai miestą supančių ir jo urbanistiniam peizažui daug įtakos turinčių fortų grandinė, o VIII fortas jau kuris laikas žinomas kaip urbanistinės daržininkystės meka. Vasaros antradieniais čia vyksta iniciatyvos „Gamta mieste“ paskaitos apie tai, kas supa net užkietėjusius miestiečius. Beje, urbanistinį daržą rasite ir Lakūnų plente esančiame Kauno tvirtovės parko lankytojų centre, o VI forte veikia ir karo technikos ekspozicija po atviru dangumi (tai – Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinys). Naują lauko parodą nuo birželio 16 d. kviečia lankyti ir Kauno IX forto muziejus. 

 

Botanikos sodų Lietuvoje – ne vienas, bet kaunietiškas šiemet tiesiog būtinas aplankyti. Priežastis šventiška – jam sukanka 100 metų! Visą vasarą VDU Kauno botanikos sode vyks daugybė renginių – nuo poezijos skaitymų ir koncertų iki legendinės „Kvapų nakties“. 

botanikos organizatoriu

VDU botanikos sodo nuotr.

kiemogalerija aa

Kiemo galerija. A. Aleksandravičiaus nuotr.

silainiusodai ciuksio

Šilainių sodai. A. Čiukšio / „Kaunas pilnas kultūros“ nuotr.

 

Daugiau įvairių maršrutų po Kauną ir įdomiausias kultūros, gamtos, meno, sporto, istorijos stoteles jame rasite puslapyje www.kaunastika.lt bei užsukę į „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą Laisvės al. 36. 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis