lt
2020-03-04 į sąrašą

„Kino pavasaris“ Kaune – „Romuvoje“ ir „Forum Cinemas“

„Kino pavasaryje“ įvyks daug lietuviškų premjerų, laukia įspūdingos naujienos iš ką tik pasibaigusio Berlyno kino festivalio.

Kino mylėtojai jau gali įsigyti bilietus į laukiamiausius 25-ojo „Kino pavasario“ filmus. Ta proga spaudos konferencijoje paskelbtas visas festivalio filmų repertuaras. 25-ąjį kartą kovo 19 dieną filmo „Proksima“ seansais prasidėsiančiame „Kino pavasaryje“ įvyks 11 lietuviškų premjerų, laukia įspūdingos naujienos iš ką tik pasibaigusio Berlyno kino festivalio. Na, o balandžio 2 dieną festivalį uždarys naujausias vieno „Kino pavasario“ žiūrovų mylimiausių režisierių Xavier Dolano filmas.

„Kino pavasario“ išskirtinumas ir stiprybė ta, kad rodome filmus iš skirtingiausių pasaulio kraštų. Stengiamės pristatyti kino kūrėjus iš šalių, kurios retai atsiduria kino žemėlapiuose, tad džiaugiamės galėdami supažindinti mūsų žiūrovus su originaliais kūriniais iš tolimojo Lesoto, Pietų Afrikos Respublikos, Angolos, Mongolijos, Sudano ar Gvatemalos. Įdomu pastebėti, kaip nerimas dėl ateities, skirtingos jos vizijos, svarstymai apie laisvę ir tapatybę bei savo šalies istorijos permąstymas filmuose užmezga pokalbius tarp režisierių tiek iš Europos, tiek iš Jungtinių Amerikos Valstijų, tiek iš minėtų tolimųjų kraštų,“ – spaudos konferencijoje kalbėjo meno vadovė Mantė Valiūnaitė. 

Šiųmetė festivalio programa išsiskiria ne tik geografine, bet ir žanrine įvairove – nuo mokslinės fantastikos ir nekonvencinių miuziklų iki kriminalinių detektyvų ir absurdo komedijos. Per dvi savaites bus parodyta 120 ilgametražių ir 56 trumpametražiai filmai iš 58 skirtingų šalių – tai didžioji, sostinėje rodoma programa, Kauną pasieks kiek mažiau filmų.

Kovo 19–balandžio 2 dienomis „Kino pavasaris“ vyks 16 miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Gargžduose, Anykščiuose, Ukmergėje, Druskininkuose, Telšiuose, Tauragėje, Jonavoje ir Prienuose. Pirmąją bilietų prekybos dieną, kovo 4 dieną, tradiciškai bilietai yra pigiausi. Kovo 8 dieną laukia kasmetė abonementų akcija, o kovo 19 dieną – visuose šalies „Akropoliuose“ bus galima įsigyti du bilietus į tą patį seansą už vieno kainą.

Per 25-erius metus ne vieną sudėtingą situaciją suvaldę festivalio organizatoriai tikina, kad ir koronaviruso iššūkiams yra pasiruošę. „Konsultuodamiesi su valstybinėmis institucijomis ir vadovaudamiesi jų rekomendacijomis bei reikalavimais, padarysime viską, kad būtų užtikrintas žiūrovų saugumas. Patikiname, kad festivalis vyks suplanuotomis datomis. Prireikus atšaukti seansą, pinigai už įsigytą bilietą bus grąžinti. Išlikime išmintingi, sveiki ir nepasiduokime infodemijai“, – įspėjo festivalio generalinis direktorius Algirdas Ramaška.

Festivalio organizatoriai ir toliau didina filmų prieinamumą įvairiausioms žiūrovų grupėms. Senjorų lauks dar didesnės bilietų nuolaidos, o festivalio atidarymo filmas „Proksima“ ir „Oskarų“ laureatas „Parazitas“ bus pritaikyti ir turintiesiems klausos negalią. Dėl tam tikrų priežasčių negalintieji atvykti į festivalį bus kviečiami žiūrėti naujausius festivalio filmus namų kino platformose – „Telia“ išmaniosios televizijos vaizdo nuomoje ir internetinėje kino platformoje „Žmonės Cinema“.

Kaune „Kino pavasario“ seansai vyks kino centre „Romuva“ ir „Akropolyje“ veikiančiame „Forum cinemas“. Pastarajame seansai vyks net keturiose salėse, visi užsienio šalių filmai bus subtitruoti ne tik lietuviškai, bet ir angliškai. Jau šį sekmadienį „Forum Cinemas“ vyks išankstinis festivalio seansas – „Nematomas gyvenimas“.

Repertuaras ir kt.
Titulinė nuotrauka – kadras iš filmo „Proksima“
Festivalio inf.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis