lt
2021-04-15 į sąrašą

Leidimas veikti – kultūros įstaigoms, renginiams, lauko terasoms

Kita teigiama žinia – jau galės vykti ir ekskursijos atvirose erdvėse, kuriose dalyvauti galės ne daugiau kaip 10 asmenų.

Vyriausybės nutarimu nuo ateinančio pirmadienio, balandžio 19 d. leidžiama atidaryti teatrus bei kitas profesionaliojo scenos meno įstaigas, kino teatrus bei kino klubus, organizuoti renginius su žiūrovais lauke ir patalpose. Taip pat ketvirtadienį paskelbta, kad balandžio 22 d. veiklą gali pradėti maitinimo įstaigos – tiesa, kol kas tik lauko terasose.

Kino teatruose, kino klubuose, profesionaliojo scenos meno įstaigose žiūrovai galės užpildyti ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų, o bendras žiūrovų skaičius turės neviršyti 150 asmenų. Tiek patalpose, tiek lauke organizuojamuose renginiuose galės dalyvauti iki 150 žmonių. 

Pasak kultūros ministro Simono Kairio, tai – saugūs, gerai apgalvoti, tačiau tvirti ir atsakingi žingsniai, leidžiantys praverti duris į viso kultūros sektoriaus veiklas. „Esu įsitikinęs, kad geriausias logikos ir saugumo kriterijus atitinkantis eksperimentas šiandienėje situacijoje – žingsnis po žingsnio švelninti atlaisvinimus visam kultūros sektoriui. Šiuo Vyriausybės sprendimu mes saugiai ir atsakingai praveriame duris tam, kad netolimoje ateityje galėtume plėsti teigiamus pokyčius ir dar labiau atlaisvinti veiklas,“ – sakė S. Kairys. 

Grįždami į kultūrinį gyvenimą tiek sektoriaus atstovai, tiek kultūrinių renginių lankytojai turės paisyti visų saugumo reikalavimų. Kultūros įstaigose, taip pat per renginius vyresniems nei 6 metų žiūrovams bus privaloma dėvėti kaukes. Turės būti užtikrinamos ir kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos. 

Viešojo maitinimo įstaigos – kavinės, barai, restoranai – tuo tarpu gali ruošti terasas. Pranešama, kad kol kaks maitinimo įstaigų lauko erdvės galės dirbti nuo 7 iki 21 valandos, prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei dviem asmenims, išskyrus vienos šeimos ar namų ūkio narius.

Primename, kad dar kovą Kauno savivaldybė priėmė nutarimą, kuriuo siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius bei padėti išlaikyti turimą infrastruktūrą ir darbo vietas, visos lauko kavinės atleistos nuo vietinės rinkliavos pilnai. Taip pat mokestinė našta sumažinta ir savivaldybės NT nuomininkams, kurių veikla karantino laikotarpiu buvo visiškai ar dalinai sustojusi. 

Kita teigiama žinia – jau galės vykti ir ekskursijos atvirose erdvėse, kuriose dalyvauti galės ne daugiau kaip 10 asmenų. Kviečiame sekti mūsų feisbuke „Kaunastika“ skelbiamus kvietimus ir nepamiršti iš anksto užsiregistruoti.


Parengta pagal Kauno savivaldybės, LR Vyriausybės ir Kultūros ministerijos inf.
Kauno savivaldybės archyvo nuotr.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis