lt
2016-11-21 į sąrašą

Lietuvos turizmo specialistai lapkričio 16 - 18 dienomis Šilutėje kūrė šalies darniojo turizmo plėtros planus

Siekiant pasirengti 2017-iesiems – Darniojo turizmo skatinimo metams ir atsižvelgiant į pasaulinės turizmo politikos prioritetus Šilutėje lapkričio 16–18 dienomis buvo suorganizuoti aukšto lygio mokymai turizmo specialistams.

Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija (PTO), Europos Komisija ir Baltijos jūros regiono turizmo strategijos koordinatoriais, lapkričio 16–18 dienomis Šilutėje organizavo aukšto lygio mokymus turizmo specialistams „Praktinis darniojo turizmo principų panaudojimas: planavimas, vertinimas, finansavimas“. Tema mokymams pasirinkta, siekiant pasirengti 2017-iesiems – Darniojo turizmo skatinimo metams ir atsižvelgiant į pasaulinės turizmo politikos prioritetus.

„Darnioji turizmo plėtra – vienas iš svarbiausių pasaulio turizmo politiką formuojančių tarptautinių turizmo organizacijų tikslų, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas. – Nors Lietuva yra Europos regiono atstovė Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Darniojo turizmo komitete, kol kas viešojo ir privataus turizmo sektoriaus atstovams nepakanka žinių apie darnųjį turizmą, iki galo neišnaudojamas regionų turizmo potencialas bei vietos gyventojų siūlomos turizmo paslaugos ar produktai ir pan.“

Darnusis turizmas – tai veikla, puoselėjanti gamtą, kultūros paveldą ir tradicijas bei leidžianti visa tai išsaugoti ateities kartoms. PTO tyrimų duomenimis, 60–70 proc. Vakarų Europos šalių gyventojų, prieš vykdami atostogauti ar darbo reikalais, įvertina turistinės vietovės ekologinį patrauklumą ir yra linkę mokėti iki 30 proc. daugiau už sertifikuotas paslaugas. Tai patvirtina ir Slovėnijos, kuri pirmoji Europoje sukūrė šalies darniojo turizmo plėtros programą „Žalioji Slovėnija“, pavyzdys. Naudodami nacionalinę turizmo vietovių, paslaugų sertifikavimo sistemą bei reklamuodami darniąsias paslaugas ir vietoves, slovėnai per metus pritraukė kur kas daugiau pasaulio turistų.

Atsižvelgdama į pasaulines tendencijas ir kitų šalių patirtį, Ūkio ministerija organizavo kasmetinius mokymus turizmo specialistams, kurių metu buvo išsamiai pristatyti darniojo turizmo principai ir jų praktinio panaudojimo metodai. Mokymų dalyviai buvo supažindinti su galimomis turizmo sektoriui skirtomis įvairių programų finansinėmis priemonėmis ir mokomi, kaip pateikti darniojo turizmo svarbą.

Mokymus anglų kalba vedė turizmo ekspertai iš PTO, Europos Komisijos ir Baltijos jūros regiono strategijos turizmo politikos koordinatoriai iš Vokietijos.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis