lt
2021-03-30 į sąrašą

Lyg atostogos, bet čia pat („staycation“ Kaune)

Apsigyvenus viename iš jaukių ir stilingų Kauno viešbučių, esančių miesto centre, tolimesnis veiksmų planas priklauso tik nuo jūsų.

Nors terminui „staycation“, sudarytam iš dviejų angliškų žodžių, reiškiančių „pasilikti“ ir „atostogos“, jau beveik du dešimtmečiai, pastarasiais mėnesiais jis kaip niekad aktualus ir populiarus. Keliauti nerekomenduojama, namuose ir dirbti, ir ilsėtis, ir buitimi užsiimti įkyri – ką gi veikti? Tapti turistu savo mieste!

Apsigyvenus viename iš jaukių ir stilingų Kauno viešbučių, esančių miesto centre, tolimesnis veiksmų planas priklauso tik nuo jūsų. Galite tiesiog tinginiauti lovoje ir žiūrėti televizorių, galite su „Wolt“ ar „Bolt Food“ programėlių pagalba išsikviesti vakarienę iš mėgstamo restorano, o galite ir eiti pasivaikščioti. Kaune pavasarėja, veikia viešbučiai, galerijos – net ir karantino metu, laikantis visų saugumo reikalavimu, yra ką veikti. O štai kur siūlome apsistoti nusprendus pakeisti aplinką.

Park Inn by Radisson Kaunas

Pora žingsnių nuo Laisvės alėjos, modernistinėje K. Donelaičio gatvėje įsikūręs erdvus ir stilingas „Park Inn by Radisson Kaunas“ šiuo metu turi ypatingų pasiūlymų tiems, kurie jau antrąkart per pandemiją mini savo gimtadienį. Nakvynė ir vakarienė kambaryje dviems, pasitikimo gėrimas ir staigmena atvykus, pusryčiai lovoje… Mmm (plačiau čia)!

Išskirtinis ir viešbučio pasiūlymas Velykų savaitgaliui — jokio vargo virtuvėje, tik šventė (plačiau čia). Na, o jei neturite galimybių apsistoti visam savaitgaliui, galite kambarį rezervuoti tik vėlyviesiems pusryčiams (plačiau čia). Visiška kaunastika, tiesa? Belieka pridėti, kad net neišėję į lauką iš viešbučio pereisite į „Saulėja Spa“, kur galite užsisakyti masažo ar grožio procedūrą.

Beje, ką tik interjerą atnaujinęs „Park Inn by Radisson Kaunas“ netrukus taps „Radisson Kaunas“ – priklausys aukštesnės kategorijos viešbučių tinklui, tad naują viešbučio veidą lėmė būtent „Radisson“ tinklo keliami standartai. Kodėl gi netapus vienais pirmųjų, jais pasimėgavusių? Beje, kambarius puošia Kauno nuotraukos – visos mūsų mėgstamo autoriaus Andriaus Aleksandravičiaus.

parkinn kambarys

parkinn vonia

Viešbučio nuotr.

Kaunas Hotel

Jei norite pasijusti it ypatingi senojo Kauno svečiai, kodėl gi nepasirinkus „Kaunas Hotel“, esančio Laisvės alėjos širdyje? Šio sklypo istorija mena net XIX amžių. Žinoma, pastatas modernus ir šiuolaikiškas, ypač daug dėmesio čia skirta garso izoliacijai, tad tikrai pailsėsite. Būtinai paprašykite erdvaus kambario su vaizdu į vieną ilgiausių pėsčiųjų bulvarių regione. Nors juo nebevažinėja automobiliai ir arklių tramvajai, visuomet smagu pasidairyti į vaikštinėjančius miestiečius ir galvoje susikurti savo scenarijų.

kaunashotel fasadas

kaunashotel delux

Viešbučio nuotr.

Metropolis

Kalbant apie istorinį Kauną… Auksiniu tarpukariu, kuomet Kaunas buvo vadinamas mažuoju Paryžiumi, o į jį plūsdavo diplomatai, meninininkai ir šiaip keliautojai iš visos Euripos, vienas populiariausių viešbučių ir restoranų buvo „Metropolis“. Į restoraną pakviesti kol kas negalime, bet pažadame, kad vos įžengus į viešbučio vestibiulį – pro įstabias besisukančias duris – pasijusite lyg prieš daugybę dešimtmečių. Beje, būtent „Metropolyje“ apsistojo Japonijos diplomatas, Pasaulio tautų teisuoliu pripažintas Čijunė Sugihara, išdavinėjęs žydų pabėgėliams „gyvybės vizas“. Tai primena ne tik atminimo lenta ant neseniai sutvarkyto viešbučio fasado, bet ir moderni Martyno Gaubo skulptūra šalia įėjimo.

 

metropolis holas

Viešbučio nuotr.

Moxy Kaunas CentER

Jaunasis „Kaunas Hotel“ kaimynas stebina vis naujais pasiūlymais savo gyventojams – pavyzdžiui, iki balandžio 5 d. apsistoję čia galite kambaryje žiūrėti „Kino pavasario“ festivalio repertuarą. Daugiau mūsų įspūdžių iš „Moxy“ rasite čia.

mexican fiesta

Viešbučio nuotr.

VICTORIA hotel

Prie pat prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ esantis viešbutis įkurtas buvusiame spaustuvės „Spindulys“ pastate. Išskirtinis jo architektūros elementas yra moters skulptūra „Šviesos nešėja“. Tai – tarpukarį menantis skulptoriaus Antano Aleksandravičiaus darbas. Per karą skulptūra sugriauta, o 1990 m. atstatyta spaustuvės dėka. Geriausiai „Šviesos nešėja“ matoma iš vidinio kemelio, tad Kauno detalių medžiotojams viešnagė šiame viešbutyje taps įsimintina jau vien dėl šio „lobio.“

sviesos neseja

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Best Western Santaka

Kaip ir „VICTORIA“, taip ir šis tarp Kauno centro ir Senamiesčio esantis viešbutis žavi istoriniu raudonų plytų fasadu, tačiau praėję epochos čia sumaniai derinamos su šiuolaikiniais architektūros ir interjero sprendimais. Žaviosios Kauno bažnyčios, gatvės menas, Nemuno krantinė šiame viešbutyje apsistojus – ranka pasiekiami.

ibis Kaunas Centre

Norite patyrinėti ne centrą, o dar neišvaikščiotą Kauno pusę? Tuomet pakeliui bus „ibis Kaunas Centre“, esantis prie pat šiuolaikiškos, ne vienu apdovanojimu įvertintos Kauno autobusų stoties. Apsistoję „ibis“ galėsite aplankyti ir buvusius industrinius Kauno centro kvartalus, nesunkiai pėstute pasiekti net Šančius ar Žaliakalnį. Galiausiai pasiilgusiems centro gera žinia – už 700 metrų Laisvės alėja!

Taip pat šiuo metu svečių laukia Žaliakalnyje veikiantis viešbutis „Algiro“. Nors dalis viešbučių dėl pandemijos uždaryti, daugiau idėjų „staycation“ Kaune galite rasti booking.com platformoje.

Titulinė nuotr. – „Park Inn by Radisson Kaunas“

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis