lt
2019-03-04 į sąrašą

„Monte Pacis“ sulaukė dviejų tarptautinių įvertinimų per vieną savaitę

Oficialu – geriausias vyno sąrašas Lietuvoje šiemet priklauso Pažaislio vienuolyne įsikūrusiam svetingumo kompleksui „Monte Pacis“.

Pažaislio vienuolyne įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ per vieną savaitę sulaukė net dviejų svarių tarptautinių įvertinimų. Pirmasis jų – už geriausią vyno sąrašą šalyje. 

Tarptautinis „Baltic Wine List Awards 2019“ konkursas kovo 1 d. antrus metus vyko Rygoje (Latvija). Pagrindinis apdovanojimų tikslas – puoselėti, vystyti ir kelti vyno kultūros standartus Baltijos šalyse. Ir, žinoma, išrinkti geriausius Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos šalių restoranus, kuriuose ypatingai vertinama vyno kultūra, dirba profesionalai – someljė, siūlomi išskirtiniai, retų vynmečių vynai. Vertinamas ne tik siūlomų vyno rūšių kiekis, bet ir santykis pagal šalis, stilių, brandą, gamybos būdus. Didelis dėmesys skiriamas kainos ir kokybės santykiui, vyno sąrašo indvidualumui ir išskirtinimui. Kitaip sakant, gyliui ir turiniui. Svarbus ir someljė bendradarbiavimas su restorano šefu, t.y. maisto ir gėrimų derinimas, degustacijų programos, pilstomo vyno taurėmis sąrašas.

Tarptautinė komisija, sudaryta iš viso vyno pasaulio profesionalų, šiais metais vertino beveik 40 Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos restoranų. Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ (someljė Indra Ramanauskienė) į Lietuvą parvežė įspūdingą „Geriausio vyno sąrašo Lietuvoje“ (The best wine list in Lithuania) įvertinimą. Restoranas papildomai išskirtas ir įvertintas už geriausią natūraliai saldaus vyno sąrašą.

Indra Wine list2

Indra Ramanauskienė

Tą pačią savaitę Kijeve (Ukraina) vyko svetingumo apdovanojimai „International Hospitality Awards 2019“, kuriuose varžėsi daugiau nei keli šimtai viešbučių iš 21 valstybės. Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ pateko į kategorijos „Geriausias viešbutis svajonių vestuvėms“ (The best wedding hotel) finalą.

DSC 3988


„Monte pacis“ inf. ir nuotraukos

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis