lt
2021-07-07 į sąrašą

Muzikinė liepa Kaune – nuo klasikos rožyne iki elektronikos jachtklube

Kaunas, būsimoji Europos kultūros sostinė, džiugina suintensyvėjusiu renginių tempu – kultūros kalendorių margina muzikos festivaliai, albumų pristatymo koncertai ir kitos patirtys. Kas gi įdomaus laukia liepą?

Įsibėgėjus vasarai ir nusistovėjus tropiniam klimatui, net ir darbo dienomis apima atostogų nuotaika. Ir jei tolimesnių išvykų šį sezoną neplanuojate, vis tiek galima susikurti po mažą šventę kasdien. Kaunas, būsimoji Europos kultūros sostinė, džiugina suintensyvėjusiu renginių tempu – kultūros kalendorių margina muzikos festivaliai, albumų pristatymo koncertai ir kitos patirtys. Kas gi įdomaus laukia liepą?

Visą vasarą
XXVI Pažaislio muzikos festivalis
Įvairios vietos

Pažaislio muzikos festivalis, nepaisydamas pandeminių negandų, šiemet vyksta lydimas moto „Nauja. Klasika“. Didžiausias Lietuvoje klasikinės muzikos festivalis nuolat ieško naujų raiškos būdų, naujų erdvių, repertuaro, taip pat kviečia klausytojus susipažinti su išskirtiniais atlikėjais. Liepą klausytojus Kaune džiugins šokio ir muzikos spektaklis „Boléro-Extended“, Johanno Strausso muzika VDU Botanikos sodo rožyne ir kt.

07 25 pazaislio

Organizatorių nuotr.

Ketvirtadienis, 07 08, 19:00
„Flash Voyage“ albumo pristatymas
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Pirmasis „Flash Voyage“ minialbumo „Šiluma, pamiršta“ turo koncertas – grupės gimtajame Kaune, Vytauto parke! „Nepaprastai didžiuojamės šiuo savo darbu, manome, kad kiekvienas klausydamas čia atras dalį savęs, pajus mus ir mes susijungsim į vieną nuostabų kūrinį. Šis albumas nepaprastai intymus ir ieškantis gylio, kiekvieną kartą klausant atrandi vis kažką naujo, tai – tarsi mūsų jausmų biblija“, – sako muzikantai.

Flash Voyage foto Ignas Maldziunas

Igno Maldžiūno nuotr.

Šeštadienis, 07 10, 17:00
Bardų festivalis „Akacijų alėja“
Kulautuva, Kauno raj.

Ne tik muzikos ir poezijos reginys, bet ir pirmoji šalyje tokio masto dainuojamosios poezijos sueiga, žinoma, buvo paveikta pasaulinės pandemijos. Visgi muzika gydo sielas, tad šiemet renginiui lemta grįžti visu pajėgumu.

07 10 akaciju

Ramutės Stakėnienės nuotr.

Penktadienis, 07 16
Aludarių diena
„Volfas Engelman“ bravoras, Kaunakiemio g. 2

Aludarių dienos šventė jau tapo Kauno miesto tradicija, todėl kasmet organizatoriai stengiasi nustebinti ir sugalvoti vis naujų pramogų. Šiemet užduotis buvo dar sudėtingesnė, bet programoje – ir tiesioginė koncerto transliacija per televiziją, ir žymiausi atlikėjai Lietuvoje – „G&G Sindikatas“, „The Roop“ ir kt.

07 16 aludariu

Organizatorių nuotr.

07 16–07 24
„Kaunas Piano Fest“ 
Įvairios vietos

Nuo 2018 metų „Kaunas Piano Fest“ sukviečia pianistus iš viso pasaulio dalyvauti 10 dienų trunkančiuose, pilnuose įkvėpimo meistriškumo kursuose. Festivalio dalyviai koncertuoja, dalyvauja meistriškumo pamokose ir kartu mokosi įvairiuose karjeros valdymo seminaruose. „Kaunas Piano Fest“ metu talentingi muzikantai lavina ne tik savo meninę vaizduotę ir techniką, bet ir tobulina savo bendravimo, savivadybos įgūdžius bei karjeros planavimo strategijas. Festivalio metu Kauno miesto gyventojai ir svečiai gali mėgautis nemokamais koncertais kiekvieną dieną.


Šeštadienis, 07 17, 12:00
Gatvės muzikos diena
Kalniečių parkas

„Prieš 14 metų Vilniuje gimė pirmieji gatvės muzikos garsai, kurie liepą nuskambės 15-tą kartą visoje Lietuvoje. Šventė jau tapo svarbia ir laukiama Lietuvos muzikos tradicija. Norime garsiai paminėti tą muzikos užgimimą ir toliau auginti muzikantų kartas, kurioms ši šventė neretai – pirmas žingsnis profesionalios karjeros link“, – sako Gatvės muzikos dienos (GMD) organizatorė Viktorija Mamontovaitė. Šių metų tema – „Gimė garsas“.

Pasirodymų lokacijos bus išdėstytos didesniais tarpais, siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi siaurose Kauno Kalniečių parko ir Čečėnijos aikščių vietovėse. Registracija: www.gmd.lt.

07 29 – 07 31
„Kaunas Jazz“ koncertai Kaune
„Volfas Engelman Studija“, Kaunakiemio g. 2
 / Vienybės a.

Gamtos dėsniams nepavaldus festivalis, jau džiuginęs klausytojus kitur Lietuvoje, grįžta į gimtinę. Pradėkime nuo „Saulius Šiaučiulis Trio“ koncerto jaukioje studijoje prie pat stoties, o pagrindinėms linksmybėms kelsimės į Vienybės aikštę. Penktadienį joje ir Karo muziejaus sodelyje klausysimės kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus improvizacijų karilionu – Iš tylos į garsą, iš vienatvės į minią, iš muzikos į muziką. Vėliau vakare – „Kaunas Big Band Tribute to Chic Corea“ ir „Mary Mo: Tribute to Erykah Badu“ programos. Šeštadienį laukia ir džiazo mados, ir dar daugiau muzikos – festivalio „atostogas“ Kaune vainikuos psichodelinio ir kraut roko nesibaidantys estai „Estrada Orchestra“ ir... fejerverkai. Bet „Kaunas Jazz“ tuo nesibaigia – rugpjūtį mus aplankys portugalas Salvador Sobral, o gruodį laukiame Gregory Porter (JAV) koncerto.

07 31 kaunas jazz

„Estrada Orchestra“. Organizatorių nuotr.

Penktadienis, 07 30, 20:30
„Jachtklubas OPEN AIR“
Kauno Jachtklubas, R. Kalantos g. 124

Šokti tarp jachtų po atviru dangumi – jau ne pirmą dešimtmetį skaičiuojanti Kauno tradicija. Šįkart gyvos ir elektroninės muzikos gerbėjus Kauno jachtklubas pasitinka atsinaujinęs. O programoje – šiemet apdovanojimais apsnigta grupė „Solo Ansamblis“, ką tik naują vilnietišką radijo stotį įkūręs didžėjus Manfredas ir kiti.

Daugiau kultūros renginių Kaune: kultura.kaunas.lt

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis