lt
2019-01-14 į sąrašą

Naujas maršrutas – kaunastiškiems pasivaikščiojimams po Žaliakalnį

Rajono istorija, čia gyvenę ir kūrę menininkai, kultūros ir politikos veikėjai, sportas, gastronomija – visa tai sutalpinta spalvingame žemėlapyje.

Jau pristačiusi daugiau nei dešimtį teminių iliustruotų gidų, agentūra „Kaunas IN“ pirmąkart sudarė vienos Kauno miesto dalies – Žaliakalnio – maršrutą. Rajono istorija, čia gyvenę ir kūrę menininkai, kultūros ir politikos veikėjai, sportas, gastronomija – visa tai sutalpinta spalvingame žemėlapyje.

Kaip ir pirmąjį „It’s Kaunastic“ žemėlapį bei tokius maršrutus, kaip „Sugiharos keliu“, „Etniniai pėdsakai“, „Kauniukas“ ir kt., Žaliakalniui skirtą leidinį iliustravo Asta Didžiokaitė. Tai jos sumanymu žemėlapio viršelyje sutilpo ir kunigas Vaižgantas su savo taksu Kauku, ir diplomatas Petras Klimas, ir retasis Ąžuolyne gyvenantis vabalas, ir Pelėdų kalnui vardą davęs paukštis.

Lankytinos vietos istoriniame Žaliakalnio rajone keliautojų patogumui sugrupuotos į kelias temas. Tai – gamtos objektams pristatyti skirtas Niūriaspalvio auksavabalio maršrutas, Žaliakalnyje gyvenusiems meno ir kultūros veikėjams skirtas Kipro Petrausko maršrutas, šių kaimynams politikams, diplomatams ir visuomenės veikėjams dedikuotas Petro Klimo maršrutas, karštuosius sporto taškus sujungiantis Stepono Dariaus maršrutas bei sakralinis maršrutas, kuriame – ne viena dažnam praeiviui nepastebima Žaliakalnio mozaikos detalė. Žemėlapyje rasite ir rubriką „Žaliakalnybės“, kurioje – ryškiausi rajono akcentai, išskiriantys jį iš kitų. Žinoma, pasikonsultavus su žaliakalniečiais, sudarytas ir trumpas, bet gardus čia veikiančių maitinimo įstaigų sąrašas.

Naujausią „It’s Kaunastic“ serijos leidinį jau galite rasti „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Rotušės a. 15) bei pavartyti internete.

Šią žiemą bus pristatyti dar du „It’s Kaunastic“ maršrutai. Vienas jų pakvies susipažinti su Kaunu per sporto prizmę, o kitas sukels tikrą kultūrinį šoką, mat vienoje vietoje pristatys visas aktyviai veikiančias Kauno kultūros ir meno erdves.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis