lt
2020-12-15 į sąrašą

Naujas turistinis maršrutas sujungs Kauną ir Daugpilį

Kelionė istoriniu maršrutu – pašto trakto Sankt Peterburgas–Varšuva atkarpa – tai du šimtai kilometrų istorijų, nuotykių ir atradimų.

Šiandienos Kaunas nebūtų Kaunu, Jonava nebūtų Jonava, Ukmergė – Ukmerge, o Daugpilis – Daugpiliu, jei ne XIX a. šiuos miestus ir miestelius sujungęs infrastruktūros projektas, paskatinęs gyvenviečių raidą, prekių mainus ir žmonių migraciją.

Dar 1826-aisiais nuspręsta tiesti naują kelią iš Rusijos imperijos sostinės į Varšuvą – trasa turėjo eiti per Daugpilį ir Kauną. Darbus caro imperijos atstovams sutrukdė 1831 m. sukilimas, tad intensyvus eismas naujuoju pašto traktu prasidėjo tik 1836 m. 

Kelionė istoriniu maršrutu – pašto trakto Sankt Peterburgas–Varšuva atkarpa, jungiančia antruosius Latvijos ir Lietuvos miestus – tai du šimtai kilometrų istorijų, nuotykių ir atradimų. Nors šiuo metu keliauti tikrai neskatiname, tebūnie šis naujas smagiai iliustruotas turistinis maršrutas įkvėpimas laukti geresnės situacijos ir galimybių atrasti.

zemelapis kaunas daugpilis

Gyvai ar virtualiai dardėdami nuo Kauno iki Daugpilio senuoju pašto traktu aplankysite tokius objektus, kaip arklių pašto stotys ir viena nedaugelio išlikusių „stražarkų“, apžiūrėsite istorinį grindinį mieste, beveik šimtą metų oficialiai vadintame Novoaleksandrovsku ir galėsite palyginti Kauno bei Daugpilio tvirtovių užmojus.

Bukletas „Nuo Kauno iki Daugpilio senuoju pašto traktu“ išleistas lietuvių, latvių, rusų ir anglų kalbomis, papildomas maršruto žemėlapis – ir vokiečių kalba. Kol kas kviečiame patyrinėti skaitmenines leidinių versijas, o pasibaigus karantinui jų rasite „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Rotušės a. 15, Kaunas) ir Daugpilio Turizmo informacijos centre (Rīgas iela 22a, Daugpilis, Latvija).

Šis leidinys parengtas naudojant Europos Sajungos finansinę paramą. Projektas „Tarpvalstybinio turizmo skatinimas regioninio kultūros paveldo srityje (CIRCUIT)“ Nr. LLI-326 finansuojamas pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Projekto tikslas – skatinti tarpvalstybinį turizmą Lietuvoje ir Latvijoje išsaugant kultūros paveldą ir viešinant turizmo paslaugas.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis