lt
2022-12-29 į sąrašą

Naujųjų sutikimas Kaune: gruodžio 31-osis maršrutas

Jei dar neturite šventinių planų gruodžio 31-ajai, štai keletas kaunastiškų idėjų. 2023-uosius kviečiame pradėti šiuolaikinėje sostinėje!

Metų sandūra Lietuvoje prognozuojama itin šilta – o mes tikimės, kad aukštyn kils ne tik termometro stulpelis, bet ir jūsų nuotaika. Jei dar neturite šventinių planų gruodžio 31-ajai, štai keletas kaunastiškų idėjų. 2023-uosius kviečiame pradėti šiuolaikinėje sostinėje! Taip, taip, nors oficialiai Europos kultūros sostinės metai baigti, parako ir pagreičio per juos prikaupėme ilgam.

322408014 895642528108737 3990865813395397735 n

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Kur apsistoti?

 

„Prabangi Naujametinė vakarienė kinematografiškiausioje Europos vietoje su šv. Mišiomis Pažaislio bažnyčioje – sėkminga 2023-ųjų pradžia“, – įsitikinęs svetingumo komplekso „Monte Pacis“ kolektyvas. Belieka nuspręsti, kaip puošitės – visu kitu bus pasirūpinta.

„Moxy“ svečiams Naujųjų metų proga siūlo ne tik kaunastišką aplinką ir puikią lokaciją pačiame centre, bet ir vakaro programą su Gabrieliaus Vagelio koncertu, ypatingą pusryčių meniu ir vėlyvą išsikraustymą.

313121825 557140246411070 5495177146530091120 n

„Moxy“ nuotr.Vertinantiems senamiesčio aurą – „Boheme House“ idėja Naujiesiems. Tai viešnagė vienuose iš kelių unikalių apartamentų su galimybe pasimėgauti akimirka panoraminėje svečių namų terasoje, pasisėdėjimu jaukiame lobby bare ar net filmo seansu čia pat įrengtoje kino salėje.

Vaišingą paskutinįjį metų vakarą ir sotų sausio 1-osis rytą garantuoja „Radisson Hotel Kaunas“, siūlantis viešbučio svečiams specialų meniu.

„Best Western Santaka“, esantis centro ir senamiesčio sankirtoje, šventinę jūsų vakarienę praturtins pianisto Dariaus Kudirkos parengta muzikine programa.

Ką nuveikti?

Paskutinę metų dieną spėsite aplankyti dvi jau baigiančias veikti „Kaunas 2022“ programos parodas. Tai humanistinės fotografijos istoriją pristatantis „The Family of Man“ fragmentas Kauno fotografijos galerijoje ir ultraryškus žvilgsnis į šiuolaikinės kultūros grimasas „Ultrasocial Pop“ greta veikiančiame „Meno parke“.

Kino centre „Romuva“ visą tarpušventį veikia jaukus ir šiltas „Šventinis komedijų klubas“. Gruodžio 31 d. repertuare – „Liūdesio trikampis“ bei „Gerasis bosas“.

Nuo 16 val. muzikos garsai užlies Kauno valstybinę filharmoniją. Ji kviečia pasitikti Naujuosius metus ir pajusti tikrą šventinę nuotaiką skambant nuostabiausioms melodijoms, chorams, arijoms bei duetams iš operų ar operečių. Linksmai žengti link Naujųjų metų slenksčio klausytojus pakvies Roberto Šerveniko diriguojami Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras. Publika galės mėgautis išskirtiniais dainininkų Joanos Gedmintaitės, Agnės Stančikaitės ir Karolio Kašiubos balsais. Bilietų dar yra!

Kartu švęsti kviečia ir VDU Kamerinis orkestras. Jau tradicija tapusiame koncerte VDU Didžiojoje salėje skambės žymiausių Vienos naujosios operetės kūrėjais tituluojamų kompozitorių Johano Štrauso, Franco Leharo ir Imrė Kalmano kūrybos perlai. Koncertą ir atlikėjus muzikiniu keliu ves charizmatiškasis orkestro dirigentas Vytautas Lukočius, operečių arijas ir duetus atliks operos solistai Ieva Goleckytė (sopranas), Laurynas Aksamitas (tenoras) ir Andrius Apšega (baritonas).

Nepamainoma tradicija – senųjų metų palydėtuvės varpų garsais. Kariliono muzikos koncertą Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje surengs Raimundas Eimontas. Repertuare – kalėdinių giesmių ir naujametinių kūrinių muzika, pradžia – 23:30 val.

Naujuosius Kaunas šįkart pasitiks kitaip nei visuomet, bet ne mažiau šventiškai. Vidurnaktį vietoje įprastų fejerverkų – dovana – 3D vaizdo projekcijų instaliacijos ant Kauno rotušės, kurias papildys ir šventinė muzika. Instaliacija galėsite grožėtis nuo 22:00 val. ki 00:30 val.

Po vidurnakčio ištvermingiausiųjų lauks dar viena šventinė Kauno tradicija – tai elektroninės muzikos renginys „Prisukamas Abrikosas“. Jis šįkart – „Pergalės“ gamykloje, kurią gigantišku klubu 2022 m. pavertė festivalis „Audra“.

audra festival

„Audros“ archyvo nuotr.

 

Alternatyvos

Nors miesto fejerverkų ir nebus, į Kauną pažvelgti iš aukštai – visada gera idėja. Pelėdų kalnas Žaliakalnyje, kur plevėsuoja vėliava, Milikonių apžvalgos aikštelė ar populiariausia Aleksoto panorama – visos šios vietos tinkamos pasitikti 2023-uosius. Aleksoto apžvalgos aikštelėje apžiūrėsite ir vieną naujausių Kauno akcentų – Luko Šiupšinsko sukurtą skulptūrinį objektą, simbolizuojanti senąją fotografiją.

320527410 1100781314653588 3172404870472755055 n

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

 

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis