lt
2020-05-11 į sąrašą

Netikėtoje Kauno vietoje – paroda išsiilgusiems kelionių

Islandijoje gyvenančio fotografo Deivido Matkevičiaus foto darbų paroda, eksponuojama neįprastoje vietoje – naujame automobilių parkinge pačiame Kauno centre, Maironio gatvėje, šalia būsimojo „Marriott” grupės viešbučio „Moxy Kaunas Center“.

„Kol šiuo metu negalime keliauti, gamta turi progą atsigauti, o mes galime ją pažinti kitaip. Tikiu, kad mano paroda sukels geras emocijas ir praskaidrins niūrokas karantino nuotaikas, bei visiems primins, kad jau netrukus mes ir vėl galėsime kelti sparnus ir keliauti“, – teigia nuotraukų autorius ir keliaujantis foto menininkas D. Matkevičius.

Kartu su fotografu šią neįprastą parodą surengęs viešbučių tinklas „Marriott“ tokiu būdu Lietuvoje pristato visame pasaulyje paskelbtą kampaniją „We will travel again“ (liet. „Mes ir vėl keliausime). Šis šūkis kviečia nepamiršti apie keliones, o kartu – susivienyti ir palaikyti dabar sunkumus išgyvenantį turizmo sektorių.

Moxy2
„Norime suteikti palaikymo visai turizmo industrijai, todėl tikimės, kad talentingo fotografo paroda netikėtoje vietoje pačioje Kauno širdyje suteiks miestiečiams ir svečiams teigiamų emocijų. Visi žinome, kad netrukus ir vėl galėsime keliauti, o mes lauksime svečių mūsų viešbutyje. Tikiu, kad meno parodos mūsų automobilių stovėjimo aikštelėje taps gražia miesto tradicija ir talentingų kūrėjų darbai džiugins ir ateityje“, – apie parodą netikėtoje erdvėje kalbėjo „Moxy Kaunas Center“ vadovė Evelina Šukytė.

Fotografijose – kelionių istorijos

Fotografas D. Matkevičiaus kviečia į šį keistą laikmetį pažiūrėti kūrybiškai. Jis pats kūrybos kelyje siekia įsigilinti į kiekvieną detalę, liniją, erdvę ir taip savo darbuose papasakoti unikalias istorijas. Islandijoje gyvenančio menininko darbuose vyrauja šios šalies gamta ir žmonės.

Moxy9
„Įsimylėjau keliones dar ankstyvoje jaunystėje, pirmiausia apsilankęs gražiausiose Lietuvos vietose. Metams bėgant iškeliavau ieškoti iššūkių į Pietų Aziją. Aplankius naujas šalis pasikeitė mano nuomonė apie pasaulį ir patį save, atradau pašaukimą ir naujų idėjų. Žinoma, kaip ir daugelis iš mūsų, pasiilgstu keliauti, tačiau manau, kad kai kurioms kelionėms reikia subręsti ir tinkamai pasiruošti. Fotografuodamas kraštovaizdžius dažnai pasirenku įkomponuoti juose keliautoją, taip siekdamas atskleisti vietos didybę ir žmogų supančią erdvę. Man svarbus akimirkų, įamžintų nuotraukose ar vaizdo klipuose, natūralumas, nes gamta yra graži kaip visuma“, – teigia D. Matkevičius.

Ypatinga parodos erdvė

Ne atsitiktinai gamtos ir keliautojų nuotraukos atsidūrė urbanistinėje aplinkoje – stovinčių automobilių aikštelėje.

„Norint suprasti nuotrauką dažnai užtenka vos kelių sekundžių̨, o užfiksuoti vaizdai išlieka pasąmonėje visą gyvenimą. Savo nuotraukomis noriu sužadinti žiūrovų smalsumą ir norą keliauti, pažinti pasaulį, išeiti iš savo komforto zonos. Įamžintomis akimirkomis siekiu sužadinti jausmą, tarsi žiūrovas pats tą akimirką būtų kartu su manimi toje vietoje ir jos nebepamirštų“, – teigia fotografas D. Matkevičius.

Moxy14

Moxy29
Nauja vieta parkuoti Kaune

Pirmoji paroda „Mes vėl keliausime“ naujajame „Moxy“ viešbučio parkinge, Maironio g. 19, veikia nuo gegužės 6 d. iki rudens. Ją aplankyti galima tiek pėsčiomis, tiek ir automobiliu – nuo šios savaitės naujasis parkingas yra atviras visiems Kauno miesto gyventojams ir svečiams.

Vairuotojų patogumui, miesto centre įrengta 42 vietų požeminė ir antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė bus pigesnė negu šalia, Laisvės alėjos pašonėje, esanti geltonoji parkavimo zona ir kainuos perpus mažiau – 1 Eur./val., atsiskaitant programėle arba mokėjimo kortelėmis. Aikštelės operatoriumi tapo bendrovė „ADC Parking“.

Informacija ir nuotraukos: Apex Alliance Hotel Management.

Uždaryti

Pažiūrėkite ką gausite! Šios savaitės naujienlaiškis